Buffalo – Florida 3:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:5 (kon.) | Washington – Ottawa 0:2 (kon.)
Columbus – Los Angeles 5:3 (kon.) | New Jersey – St. Louis 7:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 4:0 (kon.)
Colorado – Toronto 2:5 (kon.) | Edmonton – Vancouver 1:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:3 (kon.)
New York Rangers
3:5 (2:1, 1:2, 0:2)
New York Islanders
Středa 22.01.2014, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Při sledování nejprestižnější hokejové soutěže světa Vás vítá Václav Petrů. Kanadsko-americká NHL má dnes v noci na programu celkem deset utkání, mezi nimiž je i duel odvěkých městských rivalů – New York Rangers a New York Islanders. Úvodní vhazování je naplánováno na 01:00.

New York Rangers mají na svém kontě po jednapadesáti odehraných zápasech celkem 57 bodů za sedmadvacet vítězství a čtyřiadvacet porážek (z toho tři v prodloužení/po nájezdech). Nejproduktivnějším hráčem Jezdců je kanadský centr Brad Richards s 37 body (13 gólů a 24 asistencí). Do brány Jezdců se dnes postaví talentovaný brankář Cam Talbot , stabilní jednička týmu Henrik Lundqvist onemocněla. Soudě podle statistik, nemusí to hráče z Madison Square Center příliš mrzet. Mladičký Talbot má z patnácti odehraných zápasů neuvěřitelnou úspěšnost zásahu 94%.

Poslední zápasy:
    20.01.14 NY Rangers – Washington 4:1
    18.01.14 Ottawa – NY Rangers 1:4
    17.01.14 NY Rangers – Detroit 1:0
    15.01.14 NY Rangers – Tampa Bay 1:2
    13.01.14 NY Rangers – Philadelphia 4:1

Městští rivalové New York Islanders jsou na tom o poznání hůře. Stejně jako Rangers sice odehráli jednapadesát utkání, zvítězit však dokázali pouze v dvaceti případech, jednatřicetkrát pak z ledu odešli poraženi (z toho sedmkrát v prodloužení/po nájezdech). Momentálně se tak nacházejí se 47 body na čtrnáctém místě Východní konference. V poslední době se Ostrovanům daří nadmíru. Z posledních desíti zápasů vyhráli sedm. Nejproduktivnějším hráčem týmu je kanadská superhvězda John Tavares, který prozatím zaznamenal 59 bodů (23 gólů a 36 asistencí).

20.01.14 NY Islanders – Philadelphia 4:3 (PP)
    19.01.14 Philadelphia – NY Islanders 6:4
    17.01.14 Tampa Bay – NY Islanders 1:2 (PP)
    15.01.14 Florida – NY Islanders 4:2
    13.01.14 Dallas – NY Islanders 2:4

Poslední vzájemné zápasy:
    21.12.13 NY Rangers – NY Islanders 3:5
    30.10.13 NY Islanders – NY Rangers 2:3
    14.04.13 NY Islanders – NY Rangers 0:1 (PP)
    08.03.13 NY Islanders – NY Rangers 1:2 (PP)

New York Rangers: Talbot- McDonagh, Girardi, Stralman, Staal, Del Zotto, Moore- Kreider, Stepan, Nash- Hagelin, Richards, Callahan- Pouliot, Brassard, Zuccarello- Boyle, Moore, Carcillo

New York Islanders: Poulin- MacDonald, Strait, Donovan, De Haan, Hickey, Carkner- Okposo, Tavares, Vanek- Clutterbuck, Nielsen, Bailey- McDonald, Nelson, Grabner- Martin, Cizikas, Regin.

V Madison Square Garden dozněla americká státní hymna a za malý okamžik začne tradiční třaskavé derby mezi Rangers a Islanders.

00:01

01:02
    Rangers právě vstřelili branku!
    Máme za sebou hodně svižný start. Do obrovské šance se nejprve dostal Tavares, ale v rozhodujícím okamžiku kotouč promáchl. Na druhé straně vybojoval puk u mantinelu Chris Kreider, předložil jej RICKU NASHOVI (15), který se nemýlil a otevřel účet dnešního utkání. Asistence: Chris Kreider.

01:53
    Po nenápadné střele Islanders se před Talbotem strhla první menší potyčka. V sestavě Ostrovanů dnes oproti původním předpokladům nechybí český bek Radek Martínek.

02:34
    Aktivní Ostrované si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici míří za nedovolené bránění Michael Del Zotto.

03:15
    Hostům se nedaří vymyslet nebezpečnou akci.

04:04
    Rangers se navíc po delší době osvobozují.

04:34

05:31
    Střílí jen Islanders. Když se však dostanou přes červenou čáru Jezdci jsou mnohem nebezpečnější jako teď Kreider, který střílel jen těsně nad Poulinovu bránu.

06:47
    Do dobré pozice se dostal Nielsen, Talbot však proti němu vytáhl betony.

07:13
    Ostrované teď doslova drtí svého soupeře, zatím však bez gólu

07:52
    První zákrok v zápase si připsal Poulin, když zakročil proti střele Kreidera od modré čáry.

08:05
    První komerční přestávka přichází vhod hlavně Jezdcům, kteří se převážně jen brání.

10:06
    Velká šance Hagelina, který střílel z mezikruží, Poulin na poslední chvíli vytáhl betony.

11:07
    A opět ukázkové nedáš dostaneš a opět v tom figurují dva kanadští reprezentanti pro Soči Tavares a Nash. Nejprve svůj nájezd jeden na jednoho nevyužil John Tavares, bezprostředně poté však Dam Girardi vybídl do samostatného úniku RICKA NASHE (16), který efektivním blafákem přelstil Poulina a dokázal obrovskou pohodu s jakou v poslední době hraje. Asistence: Dan Girardi, Chris Kreider.

11:39
    V komerční přestávce můžeme připomenout ohromující pohodu Ricka Nashe. Ten v posledních devíti zápasech včetně dnešního zaznamenal devět gólů. A nemusí to být všechno.

12:00
    Ostrované jsou i přes dva inkasované góly aktivnějším mužstvem.

12:21
    Ovšem domácí jsou daleko nebezpečnější. Carcillo vyjel zpoza brány a trefil tyč Poulinovy brány.

13:18
    Poprvé v zápase tlačí svého soupeře Jezdci.

14:05
    Talbot s pomocí Tavaresovy teče vyhodil puk do ochranné sítě. Následuje poslední komerční přestávka první třetiny. Jezdci už vyrovnali poměr střel na 7:7.

14:40
    Tavares kombinoval v útoku s Okposem. Druhému jmenovanému ujel před Talbotovu bránou puk.

15:35
    Po ofsajdu Nielsena následovala potyčka v útočném pásmu Rangers, vše vyprovokoval Zuccarello, který šťouchl do Grabnera.

16:49
    Okposo pálil od pravého kruhu, na dvakrát dorážel Tavares, ale proti připravenému Talbotovi neměl šanci.

17:22
    Islanders právě vstřelili branku!
    To je neuvěřitelné, jak se dnes všechny góly podobají. Tentokrát si oba týmy role prohodily. Pár vteřin před gólem znamenajícím snížení se ve stoprocentní šanci tváří v tvář Poulinovi neprosadil Chris Kreider. Tavares poté na druhé straně vybojoval kotouč za bránou a ideálně jej předložil MATTU MARTINOVI (3), který se z mezikruží nemýlil. Asistence: John Tavares, Kyle Okposo.

17:57
    Rangers můžou svému soupeři před přestávkou opět utéct do trháku. Islanders budou hrát oslabení.

18:37
    Po sérii dobrých šancí a závaru před bránou se útočného faulu dopustil domácí Poulin a bude se hrát čtyři na čtyři.

19:21
    Rick Nash se rozjel do útočného pásma, ale proti dvěma obráncům mnoho šancí neměl a proto zkusil střelu, která skončila v ochranné síti.

19:42
    Pěkná kombinace první formace Isles, Okposovu střelu vychytal Talbot.

20:00

První část první dvacetiminutovky herně ovládli Ostrované, góly stříleli domácí, konkrétně Rick Nash. Druhá část třetiny patřila domácím, ale paradoxně až v jejím průběhu dostali Jezdci kontaktní gól. Další průběh zápasu tak bude ještě velmi zajímavý.

Na začátku druhé třetiny sehrají zkrácenou přesilovou hru domácí. Těsně před úvodní sirénou krosčekoval Dereka Stepana Kyle Okposo.

20:01

20:10
    Na úvod druhé třetiny podrazil Johna Tavarese Rick Nash a Islanders budou hrát 27 vteřin přesilovku čtyři na tři.

20:37
    Už se hraje ve čtyřech, na led se vrátil Poulin.

21:13
    Hra ve čtyřech více svědčí domácím, Brassard od modré napálil Poulina.

22:00
    Islanders si zahrají desetivteřinovou přesilovou hru, Okposo na ledě.

22:10
    Zpátky ve hře je také Rick Nash, po delší době se hraje v kompletním počtu hráčů na ledě.

23:05
    Hra přerušena po nepřesné střele švihem Nelsona.

23:15
    Thomas Vanek z mezikruží pořádně provětral lapačku Cama Talbota, který vytáhl ukázkový semafor.

24:27
    Tempo hry trochu opadlo, na což reagují diváci, kteří začínají povzbuzovat své oblíbence.

25:20
    Cizikas zpoza branky hledal Martina, ten však promáchl.

26:24
    Rangers si zahrají přesilovou hru. Tavares v zápalu boje zahákoval obránce Stepana a na dvě minuty oslabí svůj tým.

27:07
    Richards pálil z mezikruží těsně mimo.

28:24
    Přesilovka Rangers je u konce. Větší šanci domácím nepřinesla.

28:45
    Potyčka před bránou Talbota znamená vyloučení Matta Martina a Rangers mají v krátkém časovém sledu další početní výhodu.

29:06
    McDonagh pálil jen do ochranné sítě.

29:15
    Islanders se osvobozují.

29:34
    Jezdci využívají přesilovou hru. Stepanovu střelu, po které zazvonila tyčky dorazil do brány CHRIS KREIDER (13), který si dnes připisuje již třetí bod. Asistence: Derek Stepan, Brad Richards

31:06
    Islanders hrají po dalším faulu Poulina přesilovou hru.

31:43
    Jezdcům se daří úspěšně blokovat střely.

32:07
    Vanek se teď navíc ocitl v ofsajdu, hra se přesouvá do středního pásma.

32:43
    Jezdci opět vyhazují, první přesilovková formace Ostrovanů nic nevymyslela.

33:10
    A další ofsajd Islanders, z této přesilovky nic nebude.

33:22
    Ostrované se sice neprosadili v přesilovce, ale to je teď nemusí mrzet. Nádhernou hokejovou akci předvedla trojice Okposo, Vanek a THOMAS HICKEY (3), posledně jmenovaný dostal jako na zlatém podnosu přihrávku od Thomase Vanka a nabízenou šanci nezahodil. Asistence: Thomas Vanek, Kyle Okposo

35:00
    Po reklamní přestávce se do přečíslení dostali Jezdci, Brassardovi přihrávka nesedla.

35:38
    První formace Islanders je při chuti. Hosté opět předvedli tři přihrávky na jeden dotyk, tentokrát střílel Okposo. Projektil z jeho hole skončil vedle.

36:36
    Ostrované vyrovnávají. Tavares nejprve svou vyloženou šanci zahodil, poté však z otočky dorazil COLLIN MACDONALD (4), který tak srovnává stav utkání! Asistence: John Tavares, Peter Regin

37:25
    Poulitova střela se stala snadnou kořistí brankáře Poulina.

38:02
    Rick Nash měl na hokejce hattrick. Kanadský reprezentant se dostal do přečíslení dva na jednoho s Kreiderem, který mu kotouč ideálně předložil, Nash však tentokrát promáchl, následnou střelu skvěle vyrazil Poulin.

38:55
    Jezdci se ženou za rozdílovým gólem, svého soupeře na konci třetiny přitlačili.

29:56
    Hagelinovu střelu zblokovala obrana hostí. Ve druhé třetině se už nic moc neuděje.

29:58
    To nemuselo platit. Do dobré pozice se dostal McDonagh, obětavým pádem na led mu v ohrožení Poulinovy brány zabránil McDonald.

40:00

Ve druhé třetině byl k vidění vyrovnaný hokej, Rangers se dostali do dvoubrankového vedení a zdálo se, že kontrolují utkání. Dva slepené góly dvou svátečních střelců Islanders však vrátilo hosty do hry a třetí třetina slibuje napínavý hokej. Ostrované smazali dvoubrankové manko i ve včerejším duelu s Philadelphií, nakonec zvítězili 4:3 po samostatných nájezdech. Bude se historie opakovat? Sledujte už od 3:00 na onlajnech.

40:01

40:37
    Divácky hodně vděčný semafor vytáhl proti McDonaghově střele z mezikruží Kevin Poulin.

42:02
    Závěrečná dvacetiminutovka začala hodně opatrně, nikdo nechce vyrobit chybu.

42:44
    Zakázané uvolnění Nelsona, hra se vrací před Poulina.

43:09
    Nelson v pokleku ještě stihl posunout kotouč na Martina, který zblízka nepřekonal Talbot.

43:59
    Clutterbuck vystřelil v nouzi přes obránce, jeho střela neohrozila Talbotovu bránu.

44:36
    Tavares obdržel přesnou přihrávku k levé tyči, Talbot se skvěle přesunul a podržel svůj tým.

45:20
    Ostrované zvyšují aktivitu, MacDonald při rychlém vpádu do útočného pásma trefil Talbotovu lapačku.

45:54
    Bailey podrazil Brassarda a míří na trestnou lavici.

46:37
    Jezdci hodně zatopili svému soupeři, Nash zavezl kotouč do pásma, posunul na McDonagha, který prověřil Poulina, ten si poradil i s následnou dorážkou.

47:10
    Ostrované propadli a Rangers se atypicky při přesilovce dostali do přečíslení tři na dva, Brassardovi nevyšla přihrávka a celá akce vyzněla do ztracena.

47:54
    Hosté v plném počtu. Následuje reklamní přestávka.

49:21
    Vanekovi utekl puk a Rick Nash se řítil do brejkové situace, včas jej zastavila dvojice Vanek-Okposo.

50:41
    Del Zotto vyslal prudkou střelu od modré čáry, Poulin úspěšně zasáhl.

52:03
    Osm minut před koncem řádné hrací doby je poměr střel 27:27 a i tato statistika napovídá, jak je newyorské derby vyrovnané.

52:14
    Nash se po buly snažil překvapit Poulina, který však byl pozorný.

53:08
    Oba týmy snížili rychlostní stupeň, hra se kouskuje, tentokrát zakázaným uvolněním hostů.

53:24
    Stralman se ocitl v ofsajdu.

53:51
    Regin ze samého rohu kluziště namířil kotouč směrem na domácího brankáře, ten s ní neměl výraznější problémy.

54:25
    A pozor. Zbytečné vyloučení domácího celku za příliš mnoho hráčů na ledě. Islanders si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.

54:36
    Islanders musí po vyhození soupeře začínat za svou bránou. Jezdců bylo na ledě v inkriminovaný okamži dokonce sedm.

55:08
    Dobrou kombinaci po ose MacDonald-Vanek- Okposo včas zachytili Talbot.

55:22
    Islanders využívají přesilovou hru a dostávají se poprvé v zápase do vedení. Tavares si vyměnil kotouč s Nielsenem, poslal na bránu soupeře lehkou střelu, před bránou se ke kotouči dostal THOMAS VANEK (18), který Talbota překonal. Asistence: John Tavares, Frans Nielsen

56:57
    Domácí rázem poprvé v zápase prohrávají a na vyrovnání mají pouze tři minuty.

57:12
    Hagelin pálil z pravého kruhu, Poulin byl na svém místě.

57:36
    V obranném pásmu Hagelin namazal Tavaresovi, který od modré pálil nad bránu.

58:00
    Dvě minuty do konce a fanoušci ženou své favority.

58:21
    Velkou šanci si vytvořil Kreider, Poulin zasáhl. Rangers tlačí svého soupeře.

59:00
    Rangers odvolávají gólmana!

59:20
    Jezdci se ne a ne dostat ke střele přes zahuštěnou obranu, která skvěle blokuje střely.

59:40
    Hra přerušena, týmy mohou po dlouhé době vystřídat.

59:40
    Oddechový čas pro domácí.

59:45
    Okposo vyhazuje, Jezdcům zbývá třináct vteřin na vyrovnání.

59:54
    Ostrované rozhodují o svém vítězství gólem do prázdné brány. Girardi chyboval na modré a FRANS NIELSEN (17) pohodlně zasunul do prázdné brány. Bez asistence.

60:00

Dnešní newyorské derby zvládli lépe hokejisté Islanders, když je nezlomila ani dvoubranková ztráta. Ostrované prohrávali nejprve 0:2 a také 1:3, poté však čtyřmi góly dokonale obrátili utkání a zvítězili už osmé utkání z posledních jedenácti odehraných. Ostrované zopakovali včerejší obrat s Philadelphií, tentokrát však svého soupeře nepustili do prodloužení. Jezdci nebudou muset na případné vyřizování účtů čekat dlouho. Přesně za týden si to oba celky rozdají znovu, tentokrát ve speciálním venkovním zápase na Yankee Stadium.

Hvězdy zápasu

1. John Tavares (Islanders) 3 body (0+3)
    2. Rick Nash (Rangers) 2 body (2+0)
    3. Thomas Vanek (Islanders) 2 body (1+1)

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek dne či dobrou noc a u špičkového hokeje zase někdy napočtenou. (03:58:09)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 2. Nash (Kreider), 12. Nash (Girardi, Kreider), 30. Kreider (Stepan, Richards) – 18. Martin (Tavares, Okposo), 34. Hickey (Vanek, Okposo), 37. MacDonald (Tavares, Regin), 56. Vanek (Tavares, Nielsen), 60. Nielsen

New York Islanders: Poulin- MacDonald, Strait, Donovan, De Haan, Hickey, Martínek- Okposo, Tavares, Vanek- Clutterbuck, Nielsen, Bailey- McDonald, Nelson, Grabner- Martin, Cizikas, Regin

Rozhodčí: Skilliter, Lee- MacPherson, Murray