Chabarovsk – Omsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 6:3 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Čerepovec – Minsk 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.) | Petrohrad – Magnitogorsk 5:3 (kon.)
Viťaz – Kazaň 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 3:1 (kon.) | Záhřeb – Soči 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Jaroslavl 0:1 (kon.)
po s.n. (2:0)
Medveščak Záhřeb
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
HK Soči
Pátek 11.12.2015, 18:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (21:24:51)

Dnešní utkání sledovalo 4715 diváků!

Československá stopa
    Marek Kvapil (ZAG) 0+2
    Tomáš Mertl (ZAG) 0+0
    Radek Smoleňák (ZAG) 0+0

Máme dobojováno, Medveščak Záhřeb nakonec dokonal obrat, když v samostatných nájezdech vystřelil svému týmu vítězství Colby Genoway. Medveščak byl ke konci třetí třetiny výrazně lepším týmem a i v nájezdech si vedl lépe. Hokejisté celku ze Soči se však domů vracejí s bodem za remízu.

Colby GENOWAY - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Medveščak Záhřeb.
    COLBY GENOWAY předvedl nádherný nájezd a forhendovou kličku, díky které Medveščak Záhřeb dokonal obrat nad Soči.

3. série
    2:0
    Colby Genoway nádherným gólem rozhoduje o vítězství Medveščaku!

2. série
    1:0
    Ani Andre Petersson nepropálil Taylora!

2. série
    1:0
    Edwin Hedberg pokoušel zmást Barulina jako při jeho gólu, tentokrát se mu to však nepovedlo.

1. série
    1:0
    Andrej Kosticyn se rozjel, zamíchal si s kotoučem a zamířil nakonec vedle.

1. série
    1:0
    Jako první jel Marek Kvapil. Český útočník propálil Barulina pod lapačkou!

Samostatné nájezdy začínají.

Ani pětiminutové prodloužení nenašlo vítěze. Vítěze tak určí až samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Konstantin Barulin nyní dost podržel svůj tým, když výtečně vychytal Milana Jurčinu! Nejspíše uvidíme nájezdy.

63:31
    V prodloužení zatím postrádáme typické tempo. Oba celky se akorát tak střídají u kotouče a zkouší přebruslit svého soupeře.

62:14
    Konstantin Barulin opět podržel svůj tým z olympijského města před dorážkou Tomáše Mertla, kterému se zjevil nikým nehlídaný kotouč před Barulinem.

61:40
    Opět jsou u kotouče hosté. Ty však zastavil ofsajd v přechodu do útoku, z čehož těží domácí. Vhazovat se totiž bude před Barulinem.

60:43
    V prodloužení je zatím více vidět hostující celek, který se aktuálně dere k brance Záhřebu.

60:01

Tak toto byla dost divoká třetina. Nejprve 4 minuty po vhazování zvyšoval na 0:2 Pjótr Sčastlivyj a zdálo se, že výhře Soči už nic nebrání. Jenže v 55. minutě udeřil Edwin Hedberg a 3 minuty poté dokonal dílo Patrick Bjorkstrand, který poslal domácí fanoušky do extáze. Dokoná Medveščak obrat v prodloužení?

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    V domácí hale Záhřebu je aktuálně hodně hustá atmosféra. Domácí fanoušci jsou v extázi a hlasitě podporují svůj celek, který momentálně hraje ve středním pásmu.

58:31
    Hostující Soči působí dost zaraženě, zato domácí Záhřeb se dere do útoku a snaží se ještě urvat všechny 3 body za výhru v základní hrací době.
    Patrick BJORKSTRAND - 2:2

57:15
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Dom Sportova v Záhřebu vybouchl radostí, máme totiž vyrovnáno! Marek Kvapil našel excelentní přihrávkou mezi všechny hráče PATRICKA BJORKSTRANDA, který střelou z první rozvlnil síť Barulina podruhé – 2:2! Asistence: Marek Kvapil, Colby Genoway.

56:19
    Renat Mamašev (SOC) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

55:18
    Domácí Medveščak tento gól hodně nakopl a Záhřeb je nyní jak na koni. Podaří se hostům ubránit náskok?
    Edwin HEDBERG - 1:2

54:31
    Začíná se nám tu schylovat k dramatu? EDWIN HEDBER se dostal ke kotouči, předvedl s ním krásnou technickou práci a poctivou střelou švihem mezi nohy Barulina snižuje stav utkání – 1:2! Asistence: Marek Kvapil, Patrick Bjorkstrand.

53:53
    Sočskému týmu sice početní výhoda už dávno skončila, i tak ale hosté nepouští domácí moc k ničemu do akce a korigují dění na hřišti.

52:43

51:20
    Nicméně celku ze Soči se překvapivě nedaří moc usadit se u klece Taylora i přes početní výhodu.

50:43
    Tak zde máme další vyloučení. Tentokrát to odnesl Simon Gysbers (ZAG), který se provinil nedovoleným bráněním.

49:14
    Skačkov po pasu od Peterssona mířil jenom těsně vedle zcela odkryté klece Taylora, kterému tak nyní dost pomohlo štěstí.

48:30
    Kuzněcov zastavil na jedničku rozjíždějící se atak Záhřebu a svou střelou přes celé hřiště přenesl hru před Taylora, jelikož kotouč mířil na branku a Danny Taylor tak byl nucen zasáhnout.

47:38
    Hra se momentálně stále přelévá ze strany na stranu a aktuálně to vůbec nevypadá, že by Záhřeb měl dvougólové manko.

46:31
    Další výtečný zákrok předvedl Danny Taylor, který vychytal Michaila Anisina lapačkou.

45:24
    Nyní opět zasahoval Danny Taylor. Gólman Medveščaku Záhřeb musel hasit projektil Maxe Warna od modré čáry.

44:31
    Domácí to ale neodrazuje. Medveščak Záhřeb se stále drží na polovině soupeře a vymýšlí, jak na Barulina.
    Pjótr SČASTLIVYJ - 0:2

43:24
    Soči právě vstřelilo branku!
    Nyní už však hosté odskakují o dvě branky! Po rychlém protiútoku hostů se dostal k puku PJÓTR SČASTLIVYJ, který ukázkovou ranou do šibenice k protější tyči překonává Taylora podruhé – 0:2! Asistence: Michail Anisin.

42:11
    I přes neúspěšnou přesilovku se domácí Medveščak aktuálně drží více u puku. Hosté momentálně mohou děkovat Barulinovi, který zhatil projektil Morrisonna od modré čáry.

41:35

41:07
    Nyní to zkoušeli naopak domácí, kteří na rozdíl od hostů hrají přesilovku. Zahrozil však pouze Genoway, který navíc pálil mimo.

40:37
    Do poslední periody vlétli hostující hráči, kteří hned zakládají atak v pásmu Záhřebu.

40:01

Ve druhé periodě se toho už více nestane. Celek ze Soči vede nad Záhřebem 1:0 po gólu Vladimira Maleviče z 38. minuty, když se obránce Soči trefil od modré čáry. Do poslední periody půjdou domácí v početní výhodě, pomůže jim to?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Jevgenij Skačkov (SOC) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

39:25
    A opět byl u všeho Ben Maxwell. Tentokrát na opačné straně, když z mezikruží nestačil trefit odkrytou klec Taylora.

38:36
    Andreas Jamtin skončil na zemi po srážce s Benem Maxwellem a jen těžko se zvedal ze země. Maxwell ovšem nefauloval.
    Vladimir MALEVIČ - 0:1

37:01
    Hosté se ujímají vedení při přesilové hře! VLADIMIR MALEVIČ se zmocnil kotouče na modré čáře a svým ostrým projektilem otevírá stav tohoto utkání, když Taylorovi kotouč vypadl z výstroje až za brankovou čáru – 0:1! Asistence: Ilja Krikunov, Andrej Kosticin

36:20
    Nyní hosty v přechodu do pásma Záhřebu zastavil ofsajd. Konkrétně Ben Maxwell byl až příliš ukvapený.

35:17
    Thomas Larkin (ZAG) zahrál dost nečistě a nemůže se divit, že mu rozhodčí udělil dvě minuty za držení.

34:08
    Sočský celek se po přežitém oslabení angažuje především v útoku, kde aktuálně hosté kombinují a zaměstnávají Taylora.

33:44

33:27
    Exkluzivní dělovkou se prezentoval Milan Jurčina, který ovšem těsně minul klec Konstantina Barulina.

33:01
    Na druhé straně zahrozili v akci dva na jednoho Ignatuškin s Krikunovem. Druhý jmenovaný ovšem pálil akorát do betonu Taylora.

32:21
    Colby Genoway nedokázal nadvakrát protlačit kotouč do odkryté klece Soči!

32:14
    Střela Radka Smoleňáka byla dost ostrá a Konstantin Barulin měl co dělat, aby projektil zastavil.

31:44
    Vadim Ščegolkov (SOC) odsedí trest pro hráčskou lavici Soči za příliš mnoho hráčů na ledě.

31:27
    Opět jsme aktuálně svědky spíše kombinační hry, kterou se prezentují oba celky bez šance.

30:41
    Konstantin Barulin ovšem nyní předvedl výtečný zákrok proti střele Bjorkstanda.

30:34

29:46
    Soči se v přesilovce zatím vůbec nedaří usadit se v pásmu Medveščaku, který se brání ukázkovým stylem.

28:34
    Kinrade (ZAG) se pokoušel bránit ujíždějícího Kosticina, což se mu nakonec povedlo. Ovšem pouze za cenu faulu.

27:31
    Po projektilu Jevgenije Skačkova se strhla menší potyčka před Taylorem, jelikož bránící Gysbers bránil až moc tvrdě. Vše se ovšem nakonec obešlo bez trestů.

26:37
    Na druhé straně se Michail Anisin dostal do výtečné palebné pozice a okamžitě švihem vypálil. Danny Taylor se pouze ohlédl za letícím pukem, který nakonec mířil mimo.

25:50
    Na druhé straně se pokoušel zahrozit Mike Glumac. Jeho vzdušný projektil ovšem úspěch neslavil, Konstantin Barulin nastavil lapačku přesně.

24:43
    Po pasu Deutsche se dostal ke střele Radek Smoleňák! Český útočník ve službách Medveščaku Záhřeb se však nedokázal prosadit z bezprostřední blízkosti před Barulinem.

23:37
    Proti tomuto projektilu už ovšem Danny Taylor musel zasáhnout, jelikož se dostal ke střele Vadim Ščegolkov, který pálil z dost ošemetné pozice.

22:55
    Denis Kazjonov se prodral až do zakončení přes modrou čáru, jenže jeho střela už tak nebezpečná nebyla. Danny Taylor se ani nemusel natahovat.

21:40
    Momentálně jsou u puku o dost více hosté, kteří si drží kousek černé pryže na holích ve své třetině kluziště.

20:37
    Ihned po úvodu se dostal dopředu do akce Ilja Krikunov, který jel zcela sám na Dannyho Taylora! Útočník Soči ovšem svým bekhendovým blafákem Taylora nepřekonal.

20:01

Po první třetině se zatím hraje v metropoli Chorvatka 0:0. Oba týmy hrají momentálně spíše opatrnější hokej a vážnější šanci jsme moc neviděli. Uvidíme, zda-li se to v příštích 40-ti minutách zlepší.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:18
    V závěru první třetiny je aktuálně více u puku Medveščak Záhřeb, který se dere ke kleci Barulina zkouší na ruského gólmana vysílat jednu střelu za druhou.

18:24
    Radkovi Smoleňákovi se nijak extra nepodařilo projít přes obranu hostů, kteří se toho snažili využít. Jenže celku ze Soči se nepodařilo pro změnu projít přes defenzívu Záhřebu.

17:51
    Paiginovi se podařilo excelentně odvrátit rozjíždějící se útok Záhřebu, když přesně vystihl pas Larkina na Smoleňáka.

16:37
    Dopředu se dostal Michail Anisin, který si objel branku a následně pálil. Jeho akce sice vypadala nebezpečně, ovšem závěrečná střela už ne.

15:13
    Nyní se u kotouče sice drží Medveščak Záhřeb, jenže domácí mají puk na holích akorát ve svém vlastním obranném pásmu.

14:39

13:20
    Do skvěle vypadající akce se dostal Max Warn, který po pasu od Bena Maxwella zkoušel pálit. Jeho výsledná dělovka ovšem letěla o kousek vedle klece Dannyho Taylora.

13:11

12:39
    Jesse Saarinen (ZAG) nezahrál vůbec čistě a zcela oprávněně je tak vyloučen na dvě minuty.

12:31
    Marek Kvapil se dostal do výborné palebné pozice a zkoušel ukázkovou střelu švihem. Jenže byl krátký na výtečného Barulina.

11:11
    Nyní se faulem provinil Renat Mamašev (SOC), který si jde sednout na dvě minuty za nedovolené bránění.

11:08

10:35
    Momentálně ovšem mají ze hry více bránící domácí, kteří skvěle blokují útočící hosty.

09:28
    Přesilovou hru aktuálně hostující Soči koriguje v pásmu soupeře, nicméně Danny Taylor zatím zasahovat nemusel.

09:08
    Milan Jurčina (ZAG) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

08:08
    Kinrade předvedl výtečné čtení hry a zbavil Krikunova kotouče, když se útočník Soči pokoušel přesunout do pásma Záhřebu. Nyní si tak kotouč drží domácí.

06:51
    Hra se aktuálně přelévá ze strany na stranu. Ani jeden z celku si nedokáže vytvořit souvislejší tlak a u puku je každou chvíli někdo jiný.

05:34
    Ani hosté ze Soči se však nenechávají přehrávat a aktuálně se drží u kotouče ve třetině Záhřebu.

04:25
    Saarinen se po pasu od Mertla dostal ke kotouči a zkoušel pálit. Jeho projektil na poslední chvíli Konstantin Barulin jen tak tak zneškodnil.

03:25
    Nyní to zkoušel domácí Nathan Perkovič, který prověřil pozornost Konstantina Barulina. Gólman celku z jižního Soči si s projektilem Perkoviče věděl rady.

02:28
    Konstantin Barulin si nyní zahrál i s holí, když posouval projektil Genowaye na Paigina. Zijat Paigin si už s kotoučem věděl rady a poslal jej pryč.

01:53
    Nyní se ovšem dostali ke slovu domácí, kteří se usadili u klece Konstantina Barulina. Konkrétně Simon Gysbers vypálil od modré pořádnou dělovku, která však nakonec skončila na mantinelu.

00:37
    První zákrok si připsal Danny Taylor, který zneškodnil projektil hostujícího Igora Ignatuškina. Vhazovat se tak bude před gólmanem Záhřebu.

00:14
    Úvodní buly vyhráli hokejisté chorvatského Medveščaku, kteří se ujímají prvního útoku.

00:01

Hráči jsou již na ledové ploše, utkání začne za pár okamžiků.

Medveščak Záhřeb: Taylor (Kroselj) – Kinrade, Morrisonn, Gysbers, Mantyla, Katič, Jurčina, Glumac, Deutsch – Kvapil, Mertl, Saarinen – Smoleňák, Genoway, Larkin – Bjorkstrand, Jamtin, Hedberg – Giliati, Glumac, Perkovič

HK Soči: Barulin (Šikin) – Semenov, Bernatskij, Paigin, Jalasvaara, Mamašev, Kuzněcov, Malevič – Kosticin, Ignatuškin, Krikunov – Skačkov, Maxwell, Petersson – Sčastlivyj, Warn, Anisin – Kazjonov, Ščegolkov, Kazjonov

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Anatolij Zacharov – Pjótr Aljošin, Jurij Ivanov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HK SOČI

Loňskému nováčkovi se letos hodně daří. Aktuálně se celek z posledního olympijského města nachází na pátém místě Východní konference se ztrátou šestnácti bodů na první CSKA Moskva. Soči se nachází i před Petrohradem, kterému chybí na Soči 3 body a má navíc zápas k dobru. Pro hosty tak dnešní případné vítězství může hodně znamenat.

MEDVEŠČAK ZÁHŘEB

Chorvatskému celku se aktuálně daří. Nyní se Záhřeb nachází na postupových příčkách zajišťujících play-off, i když mají náskok pouhého jednoho bodu na Dinamo Minsk. Navíc ztrácí 8 bodů na Dynamo Moskva. Minsk má však dva zápasy k dobru vůči Medveščaku, tudíž domácí mají dnes o motivaci postaráno.

Zdravím všechny fanoušky hokeje. KHL pokračuje dalšími zápasy, my se zaměříme na duel mezi celky Medveščak Záhřeb a HK Soči. Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 55. Hedberg (Kvapil, Bjorkstrand), 58. Bjorkstrand (Kvapil, Genoway), rozh. náj. Genoway – 38. Malevič (Krikunov, Kosticin), 44. Sčastlivyj (Anisin)