Chabarovsk – Omsk 2:4 (kon.) | Vladivostok – Barys 6:3 (kon.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Čerepovec – Minsk 0:5 (kon.) | Dynamo Moskva – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.) | Petrohrad – Magnitogorsk 5:3 (kon.)
Viťaz – Kazaň 3:2 (kon.) | Spartak Moskva – Ufa 3:1 (kon.) | Záhřeb – Soči 3:2 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Jaroslavl 0:1 (kon.)
HC Slovan Bratislava
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 11.12.2015, 19:00 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý večer u KHL. Dnes se společně podíváme na duel dvou týmů Západní konference, střetnou se HC Slovan Bratislava a Lokomotiv Jaroslavl.

Domácí bojují o postup mezi nejlepší osmičku, ale zatím ztrácí. Sice jen dva body, ale pomalu začíná být nejvyšší čas zapnout a získávat body minimálně na domácím ledě. Naposledy se to nepovedlo, ve středu se v Bratislavě představil tým Soči a odvezl si všechny body za výhru 5:4. Góly za domácí tým dali Miklík, Bartovič, Kašpar a Viedenský.

Posledních pět utkání

Jugra – Slovan 1:3
    Jekatěrinburg – Slovan 4:3
    Astana – Slovan 5:4 pp
    Omsk – Slovan 5:3
    Slovan – Soči 4:5

Hosté jsou na tom v tabulce o mnoho lépe, patří jim třetí místo a se 79 body nají na dnešního soupeře náskok 24 bodů. Lokomotiv přijíždí do Bratislavy ze Záhřebu, kde získal dva body za výhru 2:1 v prodloužení. Branky dali Kapustin a Koledov. U Jaroslavli není třeba pochybovat o postupu, spíše se zde bojuje o co nejlepší postavení ve vyřazovacích bojích. Dnes bude tým plnit roli favorita.

Jaroslavl – Petrohrad 2:3
    Jaroslavl – Spartak Moskva 4:3 sn
    Jaroslavl – Čerepovec 3:1
    Jaroslavl – Ufa 1:3
    Záhřeb – Jaroslavl 1:2 pp

Zápas uvidí Samsung Arena a úvodní buly padne v 19 hodin. Nic si tak na tuto dobu neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou na ledové ploše, zní hymny Ruska a Slovenska. Hned po nich začne samotný zápas.

HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Sersen, Valach, Mihálik, Luža, Švarný, Kozák – Jeglić, Tičar, Nagy – Surový, Miklík, Bartovič – Nedorost, Viedenský, Kašpar – Skokan, Lušňák, Skalický.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Krasotkin) – Hersley, Kronwall, Gavrikov, Ljubuškin, Grigorjev, Gorochov, Koledov – Averin, Kontiola, Apalkov – Enlund, Novotný, Sigarjov – Kapustin, Kartajev, Galimov – Konkov, Malcev, Lokťjonov – Korškov.

Rozhodčí: Bondar, Komarov – Goljak, Misjur.

00:01

00:37
    Puk skončil na ochranné síti za Brustovou brankou, dostal se tam po zásahu hostujícího hráče. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:39
    Jaroslavl v náporu, Brust je hned v ohni střel. Po nahození Ljubuškina se pak domácím podařilo dostat puk do středního pásma.

02:29
    Puk už byl ve středním pásmu, hosté musí ven a Slovan v poklidu rozehrává.

03:26
    Na pravou stranu dostal přihrávku Averin, jeho okamžitou střelu vyrazil Brust do rohu.

04:10
    Luža je s pukem za vlastní brankou, hledá spoluhráče.

04:35
    První přesilovka utkání, za vysokou hůl dostal čtyřminutový trest hostující Vladislav Gavrikov. Přesilovka pro Slovan. Zraněný Jeglić je už na střídačce.

05:05
    Pěknou ránu vyslal z dálky Sersen, před brankou ještě dotíral Miklík. Hosté pak vyhodili.

06:00
    Před branku nahazoval Valacha, Barker, ani Viedenský se k dorážkám nedostali.

06:33
    Slovan se dostal do přečíslení dvou na jednoho, Lušňák hledal prudkým pasem Skokana, ten nezpracoval!

07:14
    Skokan byl faulován, zatím má Slovan ponechanou výhodu.

07:48
    Mohla to být o hodně delší přesilovka pěti proti třem, domácí se ale rozhodli akci dohrát. Nyní je už přerušená hra, dvě minuty za držení dostal Pavel Koledov. K tomu si ještě od sudího vykoledoval desetiminutový osobní trest. Dvě minuty za něj odsedí Jegor Korškov.

08:25
    Nedorost je na ledě, schytal totiž do oblasti krku tvrdou ránu pukem, kterou vypálil Sersen.

08:35
    Grigorjev je už na ledě, domácí pokračují v přesilovce pěti proti čtyřem.

08:59
    Právě Grigorjev srazil nahození mimo ledovou plochu, vhazuje se po levici brankáře Murygina.

09:48
    No a teď je už Lokomotiv v plném počtu... Tahle dlouhá přesilová hra se Slovanu nevydařila.

10:56
    Averin sice po souboji se soupeřem upadl, ale i vkleče dokázal rozehrát.

11:12
    Z otočky pálil Kontiola, Brust si s touto nepříjemnou střelou poradil.

11:20
    Nyní si přesilovku zahraje Jaroslavl, za hákování je vyloučen Juraj Valach.

11:45
    Puk letí přes všechny čáry až k Muryginovi, postaral se o to Sersen.

12:43
    Brustovi vypadala z lapačky Kronwallova tvrdá rána, Jaroslavl pokračuje v útočné činnosti.

13:13
    Puk je opět u Murygina, tohle už asi Slovan ubrání.

13:20
    Je to tak, Valach je zpátky na ledě.

13:25
    Nedorost vybojoval na soupeřích puk a společně s Kašparem se snažili o Muryginovo ohrožení. Ten ve spolupráci s obranou odolal.

14:14
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení. Puk se dostal na pravou stanu, kde jej přijal ILJA GOROCHOV a přesnou ranou vymetl horní růžek Brustovy branky. Asistence: Jonas Enlund, Jiří Novotný.

15:49
    Po vstřelené brance se nám hra trochu uklidnila, Jaroslavl si v poklidu hlídá hru a je lehce v převaze.

16:38
    Lužovi nesedl puk na hokejku, takže jeho rána od modré skončila zcela mimo.

17:02
    Murygin si připsal těžký zákrok po ráně Bartoviče z levého kruhu, vhazuje se po jeho pravici.
    17:02 Bartovičova rána a Muryginův zákrok

18:03
    Zakázané uvolnění hostů, hra se opět stěhuje do obranného pásma Jaroslavle.

18:46
    Miklík se snažil o dorážku před Muryginem, Lokťjonov jej ale zvládl odtlačit. Gólman Jaroslavle tak zvládl zakročit.

19:38
    Možná poslední akce první třetiny, akci táhne Gorochov.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první třetina a zatím se lépe vede hostujícímu týmu. Ten byl aktivnější, dravější a podařilo se mu jednu akci dotáhnout do zdárného konce. V 15. minutě se z pravé strany prosadil Gorochov a ustanovil tak stav 0:1. Slovan měl možnost hrát dlouhou přesilovou hru, jenže se k pořádnému ohrožení Muryginovy branky ani nedostal.

20:30
    Ze středního pásma přilétl nepříjemný puk z hole Kronwalla, Brust s ní měl velké problémy!

21:44
    Slovan mám problém se dostat z vlastního pásma, Jaroslavl výborně forčekuje.

22:12
    Teď se ale do akce dostal Nedorost, pokoušel se o bekhendové zakončení, jeho ránu po ledě pokryl Murygil svým betonem.

22:40
    Po výpadu hostů vypadla Brustova branka ze svého základního postavení, hra je přerušená.

24:00
    Stále sledujeme velký boj domácích se soupeřovou pevnou obranou.

24:43
    Hosté se dostali do rychlé protiakce, do druhé vlny dostal přihrávku Galimov, jeho ránu Brust vytěsnil.

25:11
    Z velké dálky pálil Bartovič, s tímto Murygin neměl velké problémy.

26:05
    Puk je na mimo ledovou plochu, Jaroslavl bude moci pokračovat v akci v útočném pásmu.

26:31
    Tak tohle byla totální rozborka obrany Slovanu, ke střele se pak z mezikruží dostal Kontiola, no a Brust měl velké štěstí, že zvládl zakročit.

27:12
    Apalkov a po něm i Gorochov se postarali o další tlak hostů, Brust svým zákrokem přerušil hru a dal svým spoluhráčům čas na vydechnutí.

-81:50
    Brust teď drží svůj tým, když se dokázal včas přemístit od tyčky k tyčce a zkrotit ránu z první v podání Gorochova.

28:13
    Slovan si zahraje přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl dostal hostující Vladislav Kartajev.

28:40
    Oblouček letí za Brustovu branku, Slovan musí začínat novou akci.

29:14
    Barker nahodil od modré a Jeglić se ještě snažil o dorážku zblízka. Murygin vyrazil.

29:57
    Slovan v přečíslení, Nedorostova rána z pravé strany šla nad.

30:13
    Lokomotiv je v plném počtu.

30:16
    A hned se také hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho. Brust si poradil i s touto prekérní situací.

32:07
    Skalický se nacpal před brankoviště, snažil se být nepříjemný pro gólmana, puk nakonec skončil za brankou.

32:21
    Hra je přerušená, neboť za brankou Lokomotivu zůstal ležet David Skokan. Už je ale v pořádku a míří na střídačku.

32:31
    Brust je dnes ve výborné formě, likviduje jeden výpad hostů za druhým, nyní si poradil s Kronwallem, který od domácích dostal spoustu prostoru k individuální akci.

33:06
    Surový se najednou objevil před Muryginem, najel si k němu z pravé strany, ale jeho pokus o přihrávku na Miklíka byl sražen mimo brankoviště.

34:17
    Přesilová hra pro hostující tým. Dvě minuty za podražení Galimova si vysloužil Juraj Valach.

34:38
    Sersenovi se podařilo vyhodit přes všechny čáry, Jaroslavl začíná od Murygina.

35:24
    Viedenský srazil Hersleyho ránu do ochranné sítě, tlak hostů je přerušený.

36:17
    Valach se vrátil do hry, Slovan se dokázal ubránit.

36:31
    Do rychlého kontru se vydal Nagy, do pásma se dostal po levém křídle, jeho střela ale gólem neskončila. On sám pak tvrdě narazil na zadní mantinel.

37:49
    Přesilová hra pro Slovan, na trestné lavici už sedí Kirill Kapustin, který odpyká trest za hostující lavičku. Lokomotiv hrál v šesti.

38:25
    Sersenova tvrdá rána od modré byla sražena, puk skončil v rohu, odkud jej pak hosté vyhodili přes všechny čáry.

38:59
    Miklík byl u mantinelu tvrdě sražen, pokračuje se ve hře.

39:05
    Teď už ale ne, neboť Cam Barker se šel pomstít a vzal si Ilju Ljubuškina do parády. Máme tu pěstní potyčku.

39:05
    Stále čekáme na rozhodnutí sudích, jak celou situaci vyřeší. Je v tom trochu chaos a trenér Říha už začíná na lavičce Slovanu být opravdu naštvaný.

39:05
    A tady je verdikt sudích. Cam Barker dostal 2 za hrubost a 5 minut za bitku plus 10 deset minut osobní trest, Ilja Ljubuškin obdržel 5 minut za bitku.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Máme za sebou druhou třetinu a hosté stále vedou o jednu branku. Ve druhé třetině se hodně bojovalo, a trochu vymizela technika na ledě. V závěru se přiostřilo a viděli jsme i krátkou šarvátku mezi Barkerem a Ljubuškinem. Každopádně je výsledek stále otevřený a to slibuje napínavý hokej i do třetí třetiny.

41:06
    Koledov vyslal na Brusta nepříjemný pokus, ten si připsal další z těch těžkých zákroků.

42:48
    Zatím tato část utkání nemá velké tempo, hraje se převážně ve středním pásmu.

43:20
    Sersenovi utekl puk do středního pásma, nyní čeká na spoluhráče, až mu dostřídají.

43:47
    Kontiola vystřelil z první, Brust se stačil přemístit od jedné tyčky k druhé a vyrazil!

44:57
    Zakázané uvolnění Lokomotivu, hra se stěhuje před Murygina.

46:04
    Brust je dnes opravdu fantastický.Nejprve si poradil s ranou Sgarjova a poté i trochu rozevlátě s dorážkou Novotného.

46:19
    Nagy si najel do volného prostoru, zprava se bekhendem snažil najít Bartoviče, nepřesná přihrávka pouze projela pásmem.

46:48
    Bartovičova teč a Surového dotírání před Muryginem, to byla opravdu zajímavá akce. Hostující gólman se roztáhl na brankovišti a tuto těžkou situaci vyřešil.

46:57
    Utkání sleduje 10 055 diváků, je vyprodáno.

47:25
    Brust přikryl puk před dojíždějícím Kontiolou a ještě pak zvládl rozehrát.

48:03
    Zpoza branky vyjížděl Nedorost a snažil se rychle zasunout puk za tyčku. Murygin tam byl včas.

48:41
    Murygin vyrazil i Valachovo nahození od modré čáry.

48:50
    Na druhé straně se do brejku dvou na jednoho dostali hosté, jenže Enlund nezvládl přihrávku na Novotného, český útočník dostal puk na brusle.

49:40
    A máme tu u branky Lokomotivu další pošťuchovanou, vypadá to ale, že vylučovat se nebude.

49:40
    Tak nakonec se vylučovat bude, dvouminutové tresty za hrubost dostali domácí David Skokan a hostující Pavel Koledov.

50:39
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden z týmů není schopen využít více prostoru na ledě.

51:30
    lokomotiv hraje jednoduchý hokej, když je potřeba, jen vyhodí do středního pásma.

51:40
    Oba vyloučení hráči se již vrátili do hry.

52:39
    Lužovo nahození se k Muryginovi nedostalo, ten toho moc neviděl, tak si určitě oddechl, že nemusel zasahovat.

54:30
    Slovan začíná trochu stupňovat tlak, zatím však i nadále naráží na pevnou obranu a vynikajícího Murygina.

55:55
    Sersen nahodil do pásma, Slovan se v něm ale nedokázal udržet.

56:35
    Lužova střela z otočky skončila mimo, Slovan je i nadále v útoku.

57:25
    Neuspěl ani na druhé straně Lokťjonov, jeho rána byla sražena a skončila vysoko nad.

58:04
    Brust je po palbou, nejprve na něj pálil Koledov, hned poté dvakrát Averin.

58:46
    Hosté vyhodili z pásma tak šikovně, že z toho nebude ani zakázané uvolnění.

58:52
    Slovanu naopak rozehrávka nevyšla, je z toho zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Brustem.

59:17
    Lokťjonov střílel z pravého kruhu jeho pokus skončil nad brankou.

59:34
    Slovan hraje power-play.

59:45
    Lušňák a po něm i Sersen se snažili o vyrovnání, jenže i tohle bylo neúspěšné.

Utkání je u konce a z těsné výhry 0:1 se raduje Lokomotiv Jaroslavl. Hosté si ve třetí třetině soupeře pohlídali a i když se Slovan dokázal dostat do několika šancí, Lokomotiv měl v brance výtečného Murygina. Slovanu se tak vzdaluje postupová příčka a po reprezentační pauze tak bude muset hodně zabrat.

Statistiky

Střely na branku: 40:29
    Zásahy brankářů: 28:40
    Vyhraná vhazování: 22:31
    Trestné minuty: 23:27

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:29:58)