Žilina – Senica 4:2 (kon.) | Myjava – Trenčín 1:0 (kon.) | Trnava – Michalovce 2:3 (kon.)
Dunajská Streda – Podbrezová 0:0 (kon.) | Ružomberok – Zlaté Moravce 6:1 (kon.) | Slovan Bratislava – Prešov 1:1 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
0:0 (0:0)
FK Železiarne Podbrezová
sk Sobota 17.09.2016, 19:00 • NTC Senec • Niké liga • 9. kolo

S konštatovaním, že FC DAC Dunajská Streda remizovala 0:0 s tímom ŽP Šport Podbrezová, sa s Vami lúčim a prajem príjemný zvyšok večera. (20:52:23)

90+2

90+2
    Podbrezová zo svojho zrejme posledného útoku nedokázala vyťažiť strelu na bránu a lopty sa zmocnila obrana DAC.

90+1
    Dunajská Streda nebezpečne pohrozila na ľavom krídle, ale po útočnom faule pred šestnástkou hostí sa k lopte po voľnom kope dostane Podbrezová. Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Podbrezová získala loptu a hostia majú už len minimum času na vyrovnanie, takže sa snažia niečo vymyslieť smerom dopredu. Hrá sa posledná minúta riadneho hracieho času.

89
    Dunajská Streda zbiera cenné sekundičky v závere stretnutia a drží loptu na rozhraní útočnej polovice a stredu pola.

88
    Dunajská Streda si svojou útočnou aktivitou vybojovala rohový kop, ale po centri od rohovej zástavky sa lopty zmocnil gólman Kuciak.

87
    Podbrezová po vhadzovaní spoza postrannej čiary nebezpečne zakombinovala na ľavom krídle, ale napokon sa domácej defenzíve podarilo získať loptu a vyviesť ju do bezpečného stredu pola.

86
    Ofenzívna snaha domáceho tímu na pravom krídle sa končí kvôli útočnému faulu a uvidíme voľný kop hostí.

85
    Podbrezová veľmi nebezpečne obliehala pokutoé územie Dunajskej Stredy, ale po nepresnom centri nasleduje len odkop od brány DAC. Vstupujeme do poslednej päťminútovky dnešného stretnutia!

83
    Podbrezová si po akcii na pravom krídle vypýtala ďalší rohový kop a po ňom sa dostal do zakončenia hlavou Kostelný, ale jeho pokus smeroval mimo domácej brány.

82
    Podbrezová mohla vyrovnať potom, čo sa k strele na bránu dostal Bernadina, ale Tofiloski jeho strelecký pokus vyrazil na roh!

81
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Yves Simon Pambou, prichádza Kristopher Vida.

81
    Ospravedlňujeme sa za menší technický výpadok v závere duelu. Zápas pokračuje za nezmeneného stavu 0:0 a pred nami je posledná desaťminútovka dnešného stretnutia.

79
    Striedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Michal Breznaník, prichádza Lukáš Migaľa.

75
    Podbrezová stále pri lopte, ale momentálne už len v strede pola. Pred nami je posledná štvrťhodinka hry.

74
    Pri lopte na útočnej polovici stále hostia, ale v bezpečnej vzdialenosti od Tofiloskeho brány.

74
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Erik Pačinda, prichádza Valērijs Šabala.

73
    Žltú kartu dostáva Ljubicić (FC DAC Dunajská Streda).

72
    Podbrezová má v posledných minútach viac hry, ale vážnejšiu strelu na bránu si hostia zatiaľ vytvoriť nedokázali.

70
    Pri lopte sú stále v oblasti stredového kruhu hráči Podbrezovej, pred nami je posledných dvadsať minút dnešného stretnutia.

69
    Podbrezová si prihráva na vlastnej polovici a postupnými prihrávkami sa snaží o prechod cez prehustený stred pola.

68
    Ťažiskom hry je stále stred pola, kde DAC zahrávalo voľný kop po útočnom faule od jedného z hosťujúcich hráčov.

66
    Oba celky sa striedajú v držaní lopty v strede pola.

65
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Peter Štepanovský, prichádza Róbert Polievka.

64
    Podbrezová prišla v strede pola o loptu a po ďalekonosnom centri nebezpečne zakombinoval na ľavom krídle domáci tím, ale strelu na bránu z toho Dunajská Streda nevyťažil a sama sa vytlačila do oblasti stredového kruhu.

62
    Podbrezová sa snaží získať územnú prevahu a kombinuje na obrannej polovici domáceho tímu.

61
    Striedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Matej Kochan, prichádza Kamil Kuzma.

61
    Po útočnom faule hosťujúceho hráča zahrával tím DAC na vlastnej polovici voľný kop, ale po nepresnom centri získala loptu opäť Podbrezová.

60
    Je za nami hodinka hry, tím DAC vedie najtesnejším možným rozdielom a ak sa Dunajskej Strede podarí zvládnuť aj poslednú polhodinku zápasu, bude to pre domácich prvý trojbodový zisk v tomto ročníku Fortuna ligy.

58
    Krátko po voľnom kope Podbrezovej hostia stratili loptu a opäť sú to hráči DAC, ktorí kombinujú na polovici súpera.

57
    DAC sa snažilo o prienik do vápna hostí vysokým centrom z ľavej strany, ale nič z toho nebude, pretože Sarr bol v ofsajde.

56
    Podbrezová sa snažila o útok, ale hostia na útočnej polovici stratili loptu a defenzíva Dunajskej Stredy ukľudňuje hru.

54
    Mohlo byť vyrovnané, ale hosťujúci útočník Bernadina poslal svoj pokus z hranice šestnástky tesne vedľa domácej svätyne!

53
    V strede pola držia loptu hráči ŽP Šport Podbrezová.

52
    Dunajská Streda si vybojovala rohový kop, po ktorom sa k strele hlavou dostal Szarka, ale jeho pokus smeoval mimo bránu.

49
    Až teraz sa podarilo hráčom Podbrezovej vybojovať v strede pola loptu na svoje kopačky.

47
    V úvode prvého polčasu bola aktívnejším tímom Dunajská Streda a domáci sú rovnako tak aktívnejším celkom aj v úvode druhého dejstva.

46
    Začal sa druhý polčas.

V prvom polčase to bolo ako na hojdačke. Raz bol aktívnejší jeden tím, o chvíľu zase druhý. Šancí sme však veľa nevideli a gól žiadny, takže po prvej štyridsaťpäťminútovke je stav vyrovnaný 0:0.

45+2
    Prvý polčas sa skončil.

45+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

45
    Breznaník sa snažil o center pred bránu DAC, ale jeho pokus bol nepresný a Tofiloski bude vykopávať.Hrá sa posledná minúta prvého polčasu.

44
    Podbrezová má veľké problémy, nevie sa dostať k lopte, ale zatiaľ sa hosťom darí aspoň držať útočiaci domáci tím v bezpečnej vzdialenosti od Kuciakovej brány.

43
    Ťažiskom hry stred pola, pri lopte hráči domáceho DAC.

42
    Po Turňovom faule zahrávala Dunajská Streda priamy kop zo strednej vzdialenosti a po ňom sa domáci usadili na obrannej polovici súpera.

40
    Dunajská Streda cíti šancu na gól do šatne a nebezpečne kombinuje pred šestnástkou Podbrezovej. Pred nami je posledných 5 minút prvého polčasu.

39
    Okamžite po rohovom kope hostí založil tím DAC protiútok, na konci ktorého stál Pambou, ale jeho strelecký pokus letel mimo brány a bude z toho len odkop v podaní Kuciaka.

38
    Podbrezová zahrávala rohový kop, ale po centri od rohovej zástavky hostia o loptu prišli.

37
    Dunajská Streda odvrátila vysoký center do stredu pola, kde sa lopty opäť zmocnil hosťujúci tím.

36
    Striedanie v tíme ŽP Šport Podbrezová: z ihriska odchádza Miroslav Viazanko, prichádza Pavol Šafranko.

36
    Hráči Podbrezovej obliehajú pokutové územie Dunajskej Stredy!

35
    Po dlhšom čase sa do útoku dostali aj domáci, ktorí si prihrávajú na ľavom krídle, zatiaľ čo prvý polčas sa prehupol do svojej poslednej desaťminútovky.

33
    Stále sú pri lopte hostia, tentokrát skúšajú kombináciu prihrávkami na krátko na polovici DAC.

31
    Hostia vystriedali Dunajskú Stredu a v posledných minútach sú to oni, kto má častejšie loptu na kopačkách. Teraz kombinujú na vlastnej polovici ihriska.

30
    Opäť sa ofenzívne snahy hosťujúceho celku skončili po útočnom faule. Je za nami prvá polhodinka hry.

29
    Podbrezová opäť útočí a bude z toho roh pre hostí z ľavej strany.

28
    Podbrezová stratila loptu po útočnom faule Kochana. DAC zahráva voľný kop na vlastnej polovici.

27
    Podbrezová nebezpečne útočí na pravom krídle, ale očakávaný center do vápna domácich zatiaľ neprichádza.

25

23
    Dunajská Streda nebezpečne zakombinovala na ľavom krídle, ale napokon na hranici šestnástky stratila loptu.

21
    Po útočnom faule Štepanovského na polovici Podbrezovej získali hostia voľný kop.

20
    Hráči Podbrezovej nebezpečne obliehali pokutové územie domáceho celku, ale defenzíva DAC si napokon vybojovala loptu, konkrétne to bol Pačinda.

18
    Po dlhšom čase sa na útočnú polovicu dostali aj hráči Podbrezovej, ale ofenzívne snahy hostí nemali dlhé trvanie a sami sa vytlačili do stredu pola, kde loptu vybojoval Brašeň pre DAC.

17
    Po ofenzívnej aktivity domáceho tímu sa hra trošku ukľudňuje, ale loptu majú na vlastnej polovici vo svojej moci hráči Dunajskej Stredy.

15
    Domáci si svojou aktivitou vypýtali faul, ale z následného priameho kopu zo strednej vzdialenosti nevyťažili nič.

14
    Hráči domáceho DAC kombinujú na polovici súpera a zdá sa, že dnes má Dunajská Streda v pláne bodovať po tretíkrát za sebou.

12
    Oba tímy sa striedajú v držaní lopty v strede pola. Zápas zatiaľ nemá vysoké tempo.

10
    Stále sú pri lopte hráči Dunajskej Stredy, tentokrát v oblasti stredového kruhu. Za nami je úvodná desaťminútovka zápasu.

9
    Domáci si prihrávajú loptu na vlastnej polovici, na štadióne prší a zrejme nás dnes veľa technických kúskov nečaká.

8
    Z rohového kopu hostí nebolo nič a zaútočiť mohli domáci, ale po Szarkovom faule získali loptu opäť hráči Podbrezovej.

7
    Hostia z Podbrezovej nebezpečne zakombinovali na ľavom krídle a vybojovali si rohový kop.

6
    Po útočnom faule Viazanka na polovici DAC zahrával domáci celok voľný kop.

5
    Domáci kombinujú na útočnej polovici.

2
    Žltú kartu dostáva Krivák (ŽP Šport Podbrezová).

2
    Zápas sa začal opatrne, oba celky sa vystriedali v držaní lopty v strede pola.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvod stretnutia sa o pár minút omešká, ale oba celky už vstupujú na hraciu plochu.

Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Tofiloski – Huk, Ljubicić, Michalík, Pačinda – Sarr, Kwin Kwin, Pambou, Brašeň – Štepanovský, Szarka.
    Náhradníci: Slávik – Ľupták, Szépe, Polievka, Nagy, K. Vida, Šabala.

ŽP Šport Podbrezová: Kuciak – Djordjevič, Krivák, Turňa, Vajda – Breznaník, Kostelný, Podio, Viazanko – Bernadina, Kochan.
    Náhradníci: Lukáč – Migaľa, Peševski, Kupčík, Magda, Kuzma, Šafranko.

Rozhodca: Smolák – Ádám, Hrčka.

ŽP Šport Podbrezová
    Podbrezová má na svojom konte momentálne 18 bodov, za čo jej patrí druhé miesto ligovej tabuľky. Na vedúcu Žilinu strácajú Podbrezovčania len jeden bod, naopak pred tretím Ružomberkom už majú štvorbodový náskok.
    Podbrezová je jediným tímom Fortuna ligy, ktorý v tejto sezóne ešte neokúsil chuť prehry. Naposledy si hráči ŽP Šport poradili s predposledným Prešovom na jeho pôde pomerom 0:2.

FC DAC Dunajská Streda
    Domáci tím je momentálne na poslednom dvanástom mieste a na svojom konte má len 3 body. Na jedenásty Prešov však Dunajská Streda stráca len jediný bodík.
    V posledných dvoch dueloch sa tímu DAC podarilo prerušiť sériu prehier a v oboch posledných dueloch získali po jednom bode za remízu. V poslednom kole remizovala Dunajská Streda s tímom FC ViON Zlaté Moravce – Vráble 1:1 a predtým sa zrodil v zápase s FK Senica bezgólový výsledok 0:0.

V rámci 9.kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna Ligy sa proti sebe postavia celky FC DAC Dunajská Streda a ŽP Šport Podbrezová.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.