Kadaň – Litoměřice 2:1 (kon.) | Frýdek-M. – Most 4:3 (kon.) | Ústí n/L – Třebíč 4:1 (kon.)
Prostějov – Slavia 2:3 (kon.) | Motor ČB – Kladno 1:2 (kon.) | Jihlava – Přerov 4:3 (3:1 po s.n.)
SK Trhači Kadaň
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 07.01.2017, 17:00Chance liga • 39. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Stadion se nachází na desátém místě s 52 body a skóre 93:93. Hosté si z posledních 4 zápasů přinesli pouhé čtyři body, do nového roku vstoupili nepovedeným zápasem s Benátkami. Hosté šli dvakrát do vedení, ale po brankách Pilaře a Baráka byl stav vyrovnaný 2:2. Ve třetí třetině však po domácím kiksu šli hosté znovu do vedení, tentokrát už kališníci vyrovnat nedokázali.
    Nejproduktivnějším hráčem hostů je zkušený Jaroslav Kalla s 23 body za 6 branek a 17 asistencí. Brankářskou jedničkou je Jaroslav Pavelka s 22 starty a úspěšností 93,61%
    Sestava hostů z utkání proti Benátkám nad Jizerou:
    Šindelář (Michajlov) – Jebavý, Barák, Havránek, Piegl, Plášil, Pavlas, Smetana, Šulc – Kopta, Hanták, Loskot – Dvořák, Miškář, Procházka – Pletka, Pilař, Švagrovský – Kalla, Nedvídek, Ondráček.

Domácí se nacházejí na předposledním místě s 39 body a skóre 88:121. Trhačům nevyšel návrat na led po vánočních svátcích, po domácí prohře s Třebíčí 1:2 podlehli ve středu také Mostu. Trhači sice po nepovedené první třetině zásluhou Hejcmana a Chalupy vyrovnali, ale na Kubinčákovu branku nenašli odpověď.
    Nejproduktivnějším hráčem domácích je s 30 body Jaroslav Kůs. S 5 brankami a 25 asistencemi se jedná o třetího nejlepšího nahrávače ve WSM lize. Brankářskou jedničkou je Jan Strmeň s 20 starty a úspěšností 92,52%.
    Sestava Trhačů z utkání proti Mostu:
    Strmeň – Trefný, R. Černý, D. Šimek, J. Tomeček, R. Havel, L. Chalupa – Kůs, Hejcman, Hlava – O. Beránek, Osmík, Kohout – Slavíček, Chlouba, Chrpa – Wágner, M. Zadražil, Vaněk – L. Vrána.

SK Trhači Kadaň: Strmeň (Tadeáš Dvořák) – R. Černý, Trefný, J. Tomeček, D. Šimek, R. Havel, L. Chalupa – Hlava, Hejcman, Kůs – Harkabus, Chlouba, Chrpa – Vaněk, L. Vrána, Slavíček – Osmík, O. Beránek, Kohout.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka (Šindelář) – Jebavý, J. Šulc, Š. Havránek, Pavlas, Barák, Piegl, Smetana – Pletka, Nedvídek, R. Pilař – Jaroslav Kalla, Miškář, M. Ondráček – Hanták, Kopta, Loskot – O. Procházka.

Rozhodčí: Kopeček – Kis, Špringl ml..

00:01

00:26
    Pilařovo nahození od levého mantinelu skočilo na pravém betonu domácího brankáře.

00:57
    Jebavého střelu od modré čáry zkoušel tečovat Pletka, ale kotouč se nevešel mezi tři tyče.

01:09
    Chloubovu střelu z levého kruhu ukryl Pavelka do lapačky.

02:10
    Oba celky se střídají v držení kotouče. Brankáři nemusí zasahovat.

02:35
    Kohoutovo nahození od levého mantinelu srazil Pavelka do rohu kluziště.

02:45
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A domácí jdou do vedení! Nenápadné nahození MARTINA KOHOUTA skončilo až za zády brankáře Stadionu. Asistence: Jakub Trefný.
    02:45 Martin KOHOUT - 1:0

03:39
    Smetanova střela od modré čáry skončila v lapačce domácího brankáře.

04:05
    Kotouč na domácí střídačce. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:28
    Ondráček se v přečíslení tři na dva dostal až před Strmeně, ale s jeho střelou na bližší tyč si domácí brankář poradil.

04:44
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jakub Šulc – 2 min., sekání).

04:55
    Po Kohoutově střele zkoušel dorážet Osmík, ale Pavelka ukryl kotouč do lapačky.

05:16
    Po Osmíkově střele z bezprostřední blízkosti se na ledě strhla mela!

05:16
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Osmík – 2 min., hrubost).

05:43
    Nedvídek zkusil zavést kotouč do útočného pásma, ale tam jej pouze odevzdal domácí obraně.

06:30
    Procházka s Miškářem ujeli do přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný zkusil přihrát, trefil však pouze bránícího hráče.

06:44

07:16

07:45
    Domácí drží kotouč ve středním pásmu, hosté aktivně napadají.

08:24
    Ze souboje v rohu kluziště vyjel vítězně Nedvídek, jeho prudkou střelu zablokoval domácí obránce.

09:22
    Kůs pouze posunul kotouč za branku Litoměřic a oba celky střídají. V posledních minutách se nehraje příliš pohledný hokej.

10:23
    Chlouba zavezl kotouč do útočného pásma a posunul na Chrpu, ten však trefil pouze obránce hostů.

10:40
    Na ledě zůstává ležet jeden z obránců hostů.

11:20
    K odraženému puku se na levém kruhu dostal Kopta, ale přestřelil domácí branku.

12:10
    Miškář se s kotoučem dostal do útočného pásma a obešel Černého, ale k hostujícímu útočníkovi včas přistoupil Šimek a odpálil kotouč do bezpečí.

12:49
    Hosté drží kotouč a snaží se proniknout do útočného pásma.

13:26
    Hlava našel na modré čáře volného Kůse, jeho prudká střela sice vypadla Pavelkovi z lapačky, ale kotouč skončil za brankou.

14:06
    Chlouba se dostal do samostatného úniku a zkusil rychlou střelu, Pavelka však rychle zareagoval vyrážečkou!

14:20
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Bohumil Slavíček – 2 min., vysoká hůl).

15:10
    Hosté drží kotouč v rohu kluziště.

15:20
    Kallova tečovaná střela skončila v ochranné síti.

15:25
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté využívají přesilovou hru! MARTIN ONDRÁČEK zůstal osamocený u pravé tyče a přesnou střelou zakončil do odkryté branky. Asistence: Jakub Šulc, Jaroslav Kalla
    15:25 Martin ONDRÁČEK - 1:1

17:04
    Ondráček hledal rychlou přihrávkou Kallu, ten však nezpracoval kotouč.

17:32
    Slavíček přihrál rukou a hra se stěhuje zpět do středního pásma.

17:55
    Osmík se protáhl podél mantinelu, ale jeho rychlou akci zastavil obránce, který jej poslal k ledu.

19:06
    Po Kůsově nepovedené přihrávce mohl do protiútoku Miškář, ale rychlá akce hostů skončila v rohu kluziště.

19:38
    Kalla se dostal ke kotouči u levé tyče domácí branky, ale Strmeň jeho střelu vyrazil betonem.

20:00

Po první třetině svítí na světelné tabuli skóre 1:1. Trhači šli do vedení už ve třetí minutě zásluhou Kohoutova nahození, hosté se dočkali vyrovnání v 16. minutě, když Ondráček využil přesilovou hru. Hosté mají více ze hry, domácí hrozí především z brejkových situací. Druhá třetina začne přibližně v 17:52.

20:01

20:17
    Hanták se okamžitě po vhazování dostal do přečíslení, ale ztratil rovnováhu a přišel o kotouč.

20:30
    Na druhé straně zahrozil Hejcman, ale Pavelka včas sklapl betony.

20:57
    Šimkovu střelu od modré čáry tečoval Chrpa, kotouč pouze proletěl vedle levé tyče.

21:23
    Souboj o kotouč v rohu kluziště přerušil rozhodčí. Vhazovat se bude po Pavelkově pravici.

21:37
    Litoměřickou akci zastavil ofsajd.

22:34
    Sérii nahození a ztrát kotouče přerušil Černý, který podržel puk zatímco oba celky střídají.

23:41
    Ondráček hledal před brankou Procházku, ten však na kotouč nedosáhl.

24:21
    Hlava vysunul Kůse, jehož střela proletěla nad horní tyčí.

24:57
    Chlouba zavezl kotouč do útočného pásma a zkusil vystřelit, trefil pouze Pavelku, který přerušil hru.

25:32
    Icing Litoměřic.

25:59
    Šulcovo nahození končí dalším icingem Litoměřic.

26:25
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Darek Hejcman – 2 min., hákování).

26:51
    Pavlas se zjevil u levé tyče domácí branky, ale nedokázal přehodit Strmeňův beton.

27:20
    Chlouba získal kotouč a domácí mohou střídat.

28:05
    Vrána zavezl kotouč až před Pavelku. Hostům se nedaří návrat do útočného pásma.

28:25

28:53
    Beránek ujížděl do samostatného úniku, ale byl podržen bránícím hráčem.

29:02
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jindřich Barák – 2 min., hákování).

29:22
    Hosté vyhazují.

29:33
    Kotouč skončil mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:57
    Útok domácích zastavil ofsajd.

30:27
    Pavlas zachytil domácí rozehrávku, jeho prudká střela z levého kruhu skončila na Strmeňově betonu.

31:02
    Hosté v plném počtu. Domácí se v přesilové hře nedostali ke střele.

31:23
    Slavíčkovo nahození skončilo v lapačce brankáře Litoměřic.

31:42
    Barák střílenou přihrávkou hledal Koptu, ten však na kotouč nedosáhl.

32:21
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Aleš Pavlas – 2 min., nedovolené bránění).

32:50
    Trefného přihrávku vystihl Ondráček a Trhači musejí opustit útočné pásmo.

33:23
    K odraženému kotouči se dostal Kalla, jeho prudká střela z levého kruhu skončila na hrudi domácího brankáře!

33:55
    Trhači se vracejí do útočného pásma.

34:12
    Harkabusova rychlá střela skončila pod betonem hostujícího brankáře,

34:21

35:07
    Kůsovo slabé nahození od modré čáry nasměroval Pavelka do rohu kluziště.

36:13
    Nedvídek našel volného Procházku, s jeho střelou doprostřed branky si Strmeň poradil.

36:38
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Strmeň – 2 min., podražení). Trest odpyká Jakub Chrpa.

36:49
    Domácí vyhazují.

37:04
    Pavelka raději přikryl kotouč před dotírajícím útočníkem domácích.

37:44
    Beránek se dostal s kotoučem až před Pavelku. Po odpískání se strhla drobná strkanice, která se obešla bez trestů.

38:10
    Kotouč se stále nachází v obranném pásmu hostů.

38:29

38:47
    Pilař si sjel mezi kruhy, ale jeho střelu zablokoval jeden z bránících hráčů.

39:17
    Ofsajd domácích.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku neviděli. Oba celky především poctivě brání, ani v přesilových hrách jsme žádnou větší šanci neviděli. Na ledě se navíc začíná přiostřovat, obránci poctivě hlídají své brankáře před přijíždějícími útočníky. Rozhodnutí tak přinese až třetí třetina, která začne v 18:45.

Oba celky přicházejí na ledovou plochu.

40:01

40:32
    Úvodní vhazování vyhráli domácí a okamžitě zamířili před Pavelku. Po Kůsově přihrávce se ke střele z mezikruží dostal Hejcman, ale trefil pouze beton litoměřického brankáře.

41:39
    Oba celky se střídají v držení kotouče bez střeleckých příležitostí.

41:48
    Strmeň raději přikryl kotouč před dotírajícím Ondráčkem.

42:59
    Černého nahození končí zakázaným uvolněním.

43:12
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Ondráček – 2 min., podražení).

43:48
    Beránkovo střelu nasměroval jeden z bránících hráčů nad Pavelkovu branku.

44:18
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Ondřej Beránek – 2 min., nedovolené bránění). Jak domácí hráč, tak kapitán se zlobí, ale hlavní rozhodčí je neoblomný.

44:47
    Černého střela proletěla nad hostující brankou.

45:12

45:29

45:58
    Ondráčkova střela skončila na betonu domácího brankáře.

46:18

46:19
    A domácí jdou znovu do vedení! ROMAN CHLOUBA projel okolo hostujících obránců, položil si brankáře a zasunul kotouč k levé tyči. Bez asistence.
    46:19 Roman CHLOUBA - 2:1

46:58
    Icing Trhačů.

47:07
    Nedvídkovu střelu vyrazil Strmeň levým betonem.

47:55
    Hosté drží kotouč ve vlastním pásmu.

48:15
    Po Ondráčkově nahození Strmeň raději podržel kotouč v lapačce.

49:04
    K odraženému kotouči se dostal Havel a zkusil vystřelit, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

49:52
    Hosté drží kotouč, ale nemohou se dostat do útočného pásma.

50:33
    Nahození Stadionu končí zakázaným uvolněním.

51:17
    Šimek hledal za obranou hostů rozjetého Kohouta, ale jeho přihrávku zachytil Havránek.

52:05
    Jebavého prudká střela od modré čáry skončila na Strmeňově levém betonu.

52:12
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Robert Černý – 2 min., držení protihráče).

52:31
    Hosté se dostali do přečíslení tři na dva, akci zakončoval z druhé vlny přijíždějící Barák, který z mezikruží přestřelil domácí branku!

52:33
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Radek Havel – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Marek Loskot – 2 min., hrubost).

Ze šarvátky si tak hosté odnášejí dvojnásobnou přesilovou hru, která bude trvat téměř 100 vteřin!

52:53
    Hosté ztrácejí kotouč na modré čáře.

53:12
    Ale už jsou zpět a rozjíždějí smrtící kolotoč.

53:37
    Chlouba dostává kotouč do středního pásma a Trhači střídají.

54:04
    Šulc přestřelil domácí branku.

54:12
    Domácí ve čtyřech.

54:33

55:00
    Hejcman našel rozjetého Kůse, domácí útočník netrefil branku.

55:26
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jaroslav Kůs – 2 min., krosček). Domácí hráči se zlobí, protože Kůs šel do souboje ramenem.

55:52
    Loskot z první netrefil domácí branku.

56:00
    Po Smetanově střele je tu další strkanice před domácí brankou.

56:24
    Trhači vyhazují.

57:00
    Hosté se nemohou dostat přes modrou čáru.

57:24
    Chloubovo napadání končí icingem hostů.

57:26

57:45
    Přečíslení tři na dva zakončoval Kohout, ale Pavelka se včas přemístil a ukryl kotouč mezi betony.

58:21
    Kůs zůstal zapomenutý za obranou, ale Pavelka se roztáhl na brankové čáře a kotouč vyrazil!

59:59
    Kůs po odpískání strčil jednoho z útočníků hostů, poté se do něj pustil Strmeň. Rozhodčí uklidňuje situaci.

Domácí vybojovali v emotivním utkání důležité tři body! O vítězství se postaral ukázkovým zakončením samostatného úniku Roman Chlouba. Hosté navíc nevyužili dvojnásobnou přesilovou hru a neskórovali ani v závěrečné hře bez brankáře. To je ode mě pro dnešní večer vše, díky za pozornost. (19:25:07)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 3. Kohout (Trefný), 47. Chlouba – 16. M. Ondráček (J. Šulc, Jaroslav Kalla)

Rozhodčí: Kopeček – Kis, Špringl ml.