Dallas – Boston 1:0 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 1:2 (0:2 po s.n.)
Colorado – Washington 2:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 1:4 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:2 (po pr.)
New Jersey – Detroit 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 5:6 (po pr.)
Vegas Golden Knights
1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
St. Louis Blues
Sobota 17.11.2018, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a St. Louis Blues.

Blues odehráli dobrý poslední zápas, hráli na ledě Chicaga Blackhawks a prohráli 0:1, trefil se Brent Seabrook. Tým povolal z farmy Sammy Blaise, který nahradil v sestavě zraněného Braydena Schenna. Pat Maroon utrpěl zranění v horní části těla, a tak byl poslán z venkovního tripu zpět do St. Louis.

Marc-André Fleury v posledním zápase předvedl úspěšných 29 zákroků a pomohl týmu k výhře 5:0 nad Anaheimem Ducks. Před zápas s Ducks Vegas prohrálo poslední dva a pět z posledních sedmi zápasů. "Proti Ducks jsme podali dobrý týmový výkon, odehráli jsme dobrý mač," řekl Alex Tuch. Vegas má svému soupeře co vracet, první vzájemný zápas vyhráli Blues 5:3.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zápas brzy začne.

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, C. Miller, Theodore, Engelland, Holden, Merrill – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Eakin, Tuch – Nosek, Carpenter, Hyka – Carrier, Bellemare, Reaves.

St. Louis Blues: Allen (Ch. Johnson) – Gunnarsson, Pietrangelo, Dunn, Parayko, Edmundson, Bouwmeester – Schwartz, R. O'Reilly, Tarasenko – Fabbri, Bozak, B. Schenn – Sanford, Thomas, Perron – Barbašev, Sundqvist, Blais..

00:01

00:01
    Zápas právě začal.

00:20
    William Karlsson se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.

00:44
    Colton Parayko se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:10
    Jaden Schwartz se dostal do dobré šance, vybruslil si před branku. Jeho ránu zápěstím dokázal vyrazit domácí brankář před sebe, a pak už hrála obrana.

02:00
    Sledujeme rychlý úvod zápasu.

02:17
    Jon Merrill pálil od modré čáry, jeho projektil ale nebyl přesný. Gólman Jake Allen tak zasahovat nemusel.

03:03
    Reilly Smith dostal hru do útočného pásma, ke střele se ale Vegas nedostalo.

03:35
    Jonathan Marchessault a Shea Theodore rozehrávají od své branky, puk sice ve spolupráci dostali do útočného pásma, ale zakončit nedokázali.

04:01
    Golden Knights nyní měli dvě dobré příležitosti, ale brankář Blues byl pozorný a oba pokusy dokázal zastavit.

05:00
    Sledujeme rychlou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do útočného pásma. Optickou převahu má Vegas.

05:22
    Jay Bouwmeester rozehrával od své branky, Oskar Sundqvist pokračoval v akci, ale ke střele na branku se hostující klub nedostal.

06:03
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Domácí celek se dostává do vedení. Po přihrávce Bellemara se do brejku dostal WILLIAM CARRIER. Ten se rozhodl pro střelu po ledě a překonal brankáře. Asistence: Pierre-Édouard Bellemare a Shea Theodore.
    06:03 William CARRIER - 1:0

06:41
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí náskok netrval dlouho. Před brankou Tarasenko nechal kotouč RYANU O'REILLYMU, jehož bekhendová rána zapadla přesně ke vzdálenější tyčce. Asistence: Vladimir Tarasenko a Jaden Schwartz.
    06:41 Ryan O'REILLY - 1:1

07:00
    Komerční přestávka.

07:37
    Oba týmy se dokázaly v první třetině prosadit. Na branku Vegas rychle odpověděl hostující celek.

08:04
    Go Knights Go skandují domácí fanoušci, kteří zde vytváří výbornou atmosféru.

08:24
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 2 min., podrážení).

08:36
    Vegas hraje přesilovou hru, dostalo kotouč do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet.

09:00
    Max Pacioretty minul branku z dobré pozice, jeho projektil postrádal přesnost.

09:26
    Polovina přesilovky je pryč, domácí celek si zatím výraznější šanci vypracovat nedokázal.

09:52
    Tomáš Hyka si vybruslil před branku ,nabral rychlost, jenže jeho bekhendová rána nebyla přesná.

10:20
    Shea Theodore od modré čáry trefil jen střed branky, kde byl pozorný gólman.

10:24

11:00
    William Carrier si vybruslil zpoza branky do lepší střelecké pozice, jeho rychlé zakončení se mezi tři tyče nevešlo.

11:42
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Blues.

12:35
    Joel Edmundson rozehrával od své branky, následně ale jeho spoluhráči o puk přišli. Max Pacioretty vedl bleskovou akci Vegas. To šance se však nedostal.

13:04
    Alex Tuch to zkoušel ze střední vzdálenosti ránou z první, jeho projektil nebyl povedený.

13:43
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Blues.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

14:00
    Domácí hráči se snaží vrátit k aktivní hře, kterou se prezentovali v úvodu zápasu, zatím ale marně.

14:12
    Komerční přestávka, pak se bude vhazovat před brankou St. Louis.

14:15
    Colton Parayko rozehrával od své branky, následně se Vladimir Tarasenko dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

14:48
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., podrážení).

15:01
    Početní výhodu hraje také hostující celek, domácí hráči se snaží držet hru daleko od své branky.

15:30
    Vladimir Tarasenko kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu, Vegas však rychle vyhazuje přes všechny čáry.

15:52
    Oba týmy střídají, na led přicházejí odpočinutí hráči.

16:00
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat ve středním pásmu, Vegas mají hru v oslabená druhou nejlepší v lize, lepší je jen San Jose. Vegas prakticky 91 procent početních nevýhod odbrání.

16:30
    Blues se usadili v útočném pásmu, Brayden Schenn hledal před brankou spoluhráče, přihrávka postrádala přesnost.

16:57
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (David Perron – 2 min., podrážení).

17:00
    Přesilovku hraje v závěru první části hry domácí celek.

17:31
    Domácí se dostali do útočného pásma, kde kombinují.

17:46
    Colin Miller pálil od modré čáry, jeho projektil byl před brankou zblokovaný, následně Blues vyhazují přes všechny čáry.

18:10
    Tomáš Hyka a William Karlsson už jsou na ledě, a tak se mohou domácí snažit vypracovat si výraznější šanci.

18:50
    Ryan Reaves tečoval kotouč před brankou, ale brankář Jake Allen byl připravený.

18:57

19:10
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, St. Louis rozehrává od své branky.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

William Carrier poslal domácí tým do vedení, za půl minuty odpověděl bekhendovou ránou Ryan O'Reilly. Po první třetině platí vyrovnaný stav 1:1.

20:01

20:28
    Jake Allen musel zasahovat proti domácí střele. Reilly Smith výborně tečoval před brankou, ale gólmana Blues nepřekonal.

20:50
    Nyní se do útočného pásma dostal hostující celek, ale domácí obrana hraje zodpovědně.

21:21
    Marc-Andre Fleury měl nyní také štěstí. Zachary Sanford zůstal osamocený před brankou, a tak zakončoval. Jeho ránu fantasticky vyrazil domácí brankář.

21:45
    Jonathan Marchessault nepřekonal brankáře Blues, následně si Bozak nepřišel na brankáře Vegas.

22:03
    Tomáš Hyka to nemyslel vůbec špatně, jeho rána končí mimo branku, gólman Jake Allen nemusel zasahovat.

22:35
    Vladimir Tarasenko zakončoval přes obránce. S jeho ránou si dokázal domácí brankář nadvakrát poradit.

23:27
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Reaves – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Joel Edmundson – 2 min., hrubost).

23:33
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, brankář Marc-Andre Fleury musel být pozorný, následně vedl domácí akci Max Pacioretty.

24:30
    Nick Holden se dobře dokázal vrátit se soupeři, a tak nenechal Blues vyslat na branku nebezpečný pokus.

25:03
    Colin Miller pálil jako správný obránce od modré čáry. Jeho rána se od tyčky odrazila zpět do hry. Sledujeme rychlý hokej.

25:27
    Oba týmy hrají v plném počtu.

25:45
    Marc-Andre Fleury si dokázal poradit se zakončením soupeře.

26:28

26:35
    Sammy Blais se svými spoluhráči kombinuje v útočném pásmu.

27:02
    Hostující celek se dostává do vedení, střelou před brankou nechytatelně tečoval RYAN O'REILLY. Asistence: Jaden Schwartz a Vladimir Tarasenko.
    27:02 Ryan O'REILLY - 1:2

27:33
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Jay Bouwmeester – 2 min., sekání).

28:00
    Jonathan Marchessault zakončoval z mezikruží, jeho ránu hostující brankář vyrazil. Jake Allen si poradil i s následnou střelou.

28:35
    Vegas hraje dobře přesilovku, ale nemůže si vypracovat výraznější střeleckou příležitost.

29:04
    Cody Eakin to zkoušel z předbrankového prostoru, jeho rána byla před brankářem zblokovaná obránci.

29:33

29:47
    Tyler Bozak vybojoval v obranném pásmu kotouč, rychle založil útočnou akci, kterou ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal přesněji zakončit.

30:25
    Střelecky je sice aktivnější domácí celek, ale prohrává o jednu branku. Blues hrají hodně účelně, což jim dává jednobrankové vedení.

30:42
    Nyní se hostující celek usadil v útočném pásmu, kde se pokouší kombinovat. Domácí obrana hraje zatím pozorně.

31:07
    Brayden McNabb rozehrává od své branky, ve středním pásmu ale Robert Thomas získal kotouč, a tak domácí akce končí.

31:34
    Joel Edmundson pálil od modré čáry, s jeho projektilem bez přípravy si brankář Vegas dokázal poradit.

32:02
    Max Pacioretty se dostal do útoku, v souboji jeden na jednoho překonal obránce, ale zakončení už nebylo důrazné.

32:36
    Ryan Carpenter hledal spoluhráče před brankou, Hyka byl však obsazený, a tak nemohl zakončovat.

33:08
    Jon Merrill zastavil útočnou akci Blues, a tak mohl nastartovat rychlou protiakci.

34:40
    Mnoho zajímavých momentů momentálně k vidění není.

34:57
    Reilly Smith zakončoval z mezikruží, jeho projektil kryje brankář Blues. Vhazovat se po komerční přestávce bude před brankou St. Louis.

35:23
    Zachary Sanford se dostal do útočného pásma, následně Alex Pietrangelo to zkoušel od modré čáry. Jeho rána bla zblokovaná.

35:49
    Hra je nyní přerušena pro zásah vysokou holí. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

36:13
    Hostující celek navyšuje své vedení, Bozak vyhrál buly, od modro čáry pálil Joel Edmundson a jeho ránu výborně před branku tečoval nechytatelně pro brankáře Vegas BRAYDEN SCHENN. Asistence: Joel Edmundson a Tyler Bozak.
    36:13 Brayden SCHENN - 1:3

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

37:12
    Minutu po třetí brance přidává hostující celek čtvrtý zásah. Tentokrát po chybě domácí obrany gólman Marc-Andre Fleury první střelu vyrazil, s dorážkou už nemohl nic nedat. Prosazuje se OSKAR SUNDQVIST. Asistence: Vince Dunn.
    37:12 Oskar SUNDQVIST - 1:4

38:10
    Deryk Engelland rozehrává od své branky.

38:17
    Domácí celek se dostal nyní do postavení mimo hry. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

39:00
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v obranném pásmu Vegas.

39:10
    Tyler Bozak zakončoval, s jeho střelou si brankář dokázal poradit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina se Vegas vůbec nepovedla, Ryan Reaves se v závěru třetiny jen smutně podíval do země. Ryan O'Reilly, Brayden Schenn a Oskar Sundqvist se trefili ve druhé dvacetiminutovce, kterou vyhrálo Blues 3:0 a celkově vede 4:1.

40:01

40:37
    Zápas pokračuje třetí třetinou, sledujeme zápas, ve kterém vedou Blues 4:1 a mají momentálně blíže k výhře.

40:56
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Ryan Carpenter – 2 min., vysoká hůl).

41:12
    Přesilovku hraje hostující celek, domácí Vegas se tak musí bránit přesilové hře soupeře.

42:08
    Vladimir Tarasenko zakončoval, jeho projektil bez problémů kryje brankář Marc-Andre Fleury.

42:43
    Vladimir Tarasenko a Ryan O'Reilly kombinovali v útočném pásmu, ale domácí obrana byla pozorná.

43:12
    Joel Edmundson to zkoušel od modré čáry. Jeho projektil byl rychle zblokovaný.

43:30
    Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není. Robert Thomas hledal spoluhráče před brankou, přihrávka byla zblokovaná.

44:26
    Hraje se spíše ve středním pásmu.

44:26
    Ivan Barbašev se dostal do brejku, stíhal ho domácí Nick Holden. Hostující hráč branku trefit nedokázal.

45:29
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Cody Eakin – 2 min., sekání).

45:29
    Početní výhodu má k dispozici hostující celek.

45:35
    Vegas dostává hru do středního pásma, St. Louis musí o útočnou třetinu bojovat.

46:00
    Tomáš Nosek vyhazuje přes všechny čáry.

46:26
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:55
    Do výraznější šance se v početní výhodě tým St. Louis Blues nedostal. Zatím je pozorná domácí obrana. Vegas ovšem prohrává o tři branky.

47:17
    Oskar Sundqvist zakončoval z bezprostřední blízkosti, a tak musel Marc-Andre Fleury zasahovat.

47:40
    Ryan Carpenter se pokoušel dostat do střelecké pozice, jeho rána byla nepřesná, následně jeho spoluhráč minul branku.

48:05
    Delší dobu se hraje bez přerušení, sledujeme rychlý hokej, který vyhovuje spíše hostujícímu celku.

48:33
    Jonathan Marchessault se dostal k zakončení, jeho ráně chyběla přesnost a důraz.

49:10

49:23
    Ryan Reaves pálil z první, kotouč ale netrefil podle představ, a tak minul branku.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Blues mají blízko k výhře v tomto zápase.

51:12
    Sledujeme rychlý hokej, hra se bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Domácí celek by potřeboval nějaký stabilnější pobyt v útočném pásmu.

51:43
    Obrana hostujícího celku hraje aktivně, a tak nemají domácí hráč prakticky na nic čas.

52:00
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Tomáš Nosek – 2 min., hákování).

Dnešní utkání sleduje 18 488 diváků.

52:17
    Početní převahu nyní hraje hostující celek, a tak se domácí hokejisté musí bránit.

52:30
    William Karlsson to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, kterou dokázal vyrazit brankář Jake Allen.

53:10
    Polovina početní výhody je pryč, hosté na výraznější šanci čekají.

53:30
    Reilly Smith zakončoval akci svého týmu střelou přes obránce, kotouč byl tečovaný mimo.

54:00

54:38
    Mnoho času už domácí Vegas na zdramatizování zápasu nemá. Hostující tým profituje z povedené druhé třetiny, ve které vstřelil tři branky.

55:01
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou hostujícího celku. Jake Allen tak musí být se svými spoluhráči pozorný.

56:03
    Komerční přestávka. Momentálně se ani jeden celek nemůže dostat do šancí, sledujeme klidnější pasáž hry. St. Louis míří za výhrou v tomto zápase. Domácí ze 30 střel na branku dali jeden gól, hosté z 35 čtyři.

56:24
    Colton Parayko zakončoval ze zajímavé pozice, jeho ránu možná jemně tečoval domácí brankář.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině, Vegas po předchozí výhře nad Ducks na body nedosáhnout.

57:05
    Jake Allen přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

57:30
    Ryan Reaves hledal spoluhráče před brankou, Pierre-Édouard Bellemare zakončit sice nedokázal, ale puk se dostal na modrou čáru, odkud už střela přišla. Brankář Blues byl ovšem pozorný.

58:24
    Domácí hokejisté se marně pokouší snížit náskok soupeře, Reilly Smith v souboji s obráncem nyní přišel o kotouč.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v tomto zápase.

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Hyka (VEG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:16
    Tomáš Nosek (VEG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 11:13

1. Ryan O'Reilly (STL) 2+0
    2. Jake Allen (STL) 32 zák., 1 gól, 97,0%
    3. William Carrier (VEG) 1+0

Po první třetině platil vyrovnaný stav. Zápas byl rozhodnutý ve druhé třetině, která vyšla výborně hostujícímu celku. Ten byl v této části hry střelecky aktivnější 16:13, zejména ale vstřelil tři branky, díky čemuž do té doby vyrovnaný duel naklonil na svou stranu. (06:39:40)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 7. Carrier (Bellemare, Theodore) – 7. R. O'Reilly (Tarasenko, Schwartz), 28. R. O'Reilly (Schwartz, Tarasenko), 37. B. Schenn (Edmundson, Bozak), 38. Sundqvist (Dunn)

Rozhodčí: Lambert, McIsaac – Daisy, Gibbs

Diváci: 18 488