Dallas – Boston 1:0 (po pr.) | Winnipeg – Buffalo 1:2 (2:3 po s.n.) | Chicago – Los Angeles 1:2 (0:2 po s.n.)
Colorado – Washington 2:3 (po pr.) | Vegas – St. Louis 1:4 (kon.) | Anaheim – Toronto 1:2 (po pr.)
New Jersey – Detroit 2:3 (po pr.) | Philadelphia – Tampa 5:6 (po pr.)
po s.n. (0:2)
Chicago Blackhawks
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Los Angeles Kings
Sobota 17.11.2018, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Československá stopa v utkání:

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:28 (06:19:54)

1. Cal Petersen (LAK) 34 zák., 1 gól, 97,1%
    2. Corey Crawford (CHI) 31 zák., 1 gól, 96,9%
    3. Anže Kopitar (LAK) 0+0

Statistiky: Střely na bránu: 35-32; Zablokované střely: 12-14; Vhazování: 54%-46%; Hity: 17-29; Přesilové hry: 0/3-0/1; Trestné minuty: 2-6.

Los Angeles Kings dokázalo v United Center vydřít vítězství po samostatných nájezdech a ukončit sérii tří porážek v řadě. Na úvodní gól Tylera Toffoliho sice odpověděl Brandon Saad, jenže utkání došlo až do samostatných nájezdů, během nichž se prosadil pouze Ilja Kovalčuk a Anže Kopitar. Konečný výsledek. Chicago Blackhawks 1 Los Angeles Kings 2.

Ilja KOVALČUK - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Los Angeles Kings.
    Autorem vítězné branky je ILJA KOVALČUK.

2. série
    0:2
    Anže Kopitar mohl rozhodnout a také tak učinil, když rychle zamíchal s pukem a mezi betony Coreyho Crawforda ho procedil do brány! Kings vítězí po nájezdech 2:1!

2. série
    0:1
    Patrick Kane chtěl zamířit nad vyrážečku Cala Petersena, jenže minul pravý horní roh brány Kings.

1. série
    0:1
    Ilja Kovalčuk střelou z vnitřního oblouku levého kruhu zamířil těsně nad ledem k pravé tyči brány!

1. série
    0:0
    Jonathan Toews zamíchal s pukem, trefil ale pouze lapačku roztaženého Cala Petersena.

Samostatné nájezdy začínají.

Anže Kopitar mohl rozhodnout, jenže v prodloužení orazítkoval střelou z levého kruhu tyč, a tak o druhém bonusovém bodu bude muset rozhodnout v United Center penaltový rozstřel. Skóre po prodloužení v Chicagu. Chicago Blackhawks 1 Los Angeles Kings 1.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:56
    Alex DeBrincat střelou z vrcholu mezikruží minul levý horní roh brány a samostatné nájezdy jsou na spadnutí.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:30
    Anže Kopitar už byl hodně blízko, jeho rána z vrcholu levého kruhu ale orazítkovala brankovou konstrukci!

63:01
    Patrick Kane už v pravém kruhu napřahoval ke střele, jenže na poslední chvíli k ní puštěn nebyl. Defenzivní hra.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 43. Saad (J. Toews, Forsling) – 31. Toffoli, rozh. náj. Kovalčuk