Dortmund – Hannover 5:1 (kon.) | Freiburg – Hoffenheim 2:4 (kon.) | Mohuč – Norimberk 2:1 (kon.)
Mönchengladbach – Augsburg 2:0 (kon.) | Wolfsburg – Leverkusen 0:3 (kon.) | W. Brémy – Frankfurt 2:2 (kon.)
Borussia Dortmund
5:1 (1:0)
Hannover 96
Sobota 26.01.2019, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Německá Bundesliga • 19. kolo

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek soboty! (17:33:29)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 8:10.

Fotbalisté Borussie Dortmund smázli předposlední Hannover výsledkem 5:1 a zůstanou tak v čele tabulky Bundesligy s náskokem minimálně šesti bodů na Bayern. v první půli se domácí prosadili jen jednou, ve 24. minutě je poslal do vedení Achraf Hakimí. Po hodině hry ale přišla smršt Dortmundu, která přinesla tři góly v hostující síti během sedmi minut. Trefili se Marco Reus, Mario Götze a Raphaël Guerreiro. V závěru pak nejprve zaznamenal čestný úspěch Hannoveru Marvin Bakalorz, ovšem poslední slovo si vzal v 90. minutě Axel Witsel.

90+1
    90. Axel WITSEL - 5:1

90
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Odbila pátá! Jadon Sancho našel AXELA WITSELA, který z osmnácti metrů vystřelil a jeho přízemní projektil zapadl k pravé tyči z pohledu brankáře Essera – 5:1.

90
    Domácí zahrávali roh. Schmelzer ho rozehrál nakrátko a jeho spoluhráči kombinují.

89
    Ani hostující snížení už nic nezmění na tom, že si Borussia dojde pro povinné vítězství. Domácí už opět kontrolují míč.
    87. Marvin BAKALORZ - 4:1

87
    Hannover právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkali čestného úspěchu! Ten pro ně zařídil někdejší hráč Dortmundu MARVIN BAKALORZ, jenž se dostal ke střele z hranice šestnáctky a míč, který byl ještě tečován obráncem nebo Hadžičem, zapadl za záda bezmocného Bürkiho. Za autora gólu je zatím označen Bakalorz.

86
    Utkání se už spíše jen dohrává. Míč je ve středu hřiště.

84
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hendrik Weydandt, přichází Benjamin Hadžič.

83
    Hosté si nahrávají i půlící čáry. Využívají toho, že presink Borussie už není tak vysoký.

81
    Utkání se po smršti Borussie už přeci jen uklidnilo. Ani domácí se již nikam neženou.

80
    Křeslo trenéra Hannoveru Andreho Breitenreitera bude po dnešku zase více nahnuté. Už před tímto utkáním se hodně spekulovalo o jeho další budoucnosti.

79
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Mahmoud Dahoud.

77
    Nadějně vyhlížející akci už domácí zpomalili. Hakimí dostal přihrávku na paty a tak je z toho postupný útok.

77
    Centr Fossuma byl odvrácen a dopředu už peláší žlutočerní.

Martin Augustin

Branky: 24. Hakimí (Guerreiro), 60. Reus (Hakimí), 62. M. Götze (Sancho), 67. Guerreiro (Reus), 90. Witsel (Sancho) – 87. Bakalorz (Hadžič)

Karty:   9. Hakimí (DOR) – 45. Akpoguma (HAN)

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek (71. Schmelzer), Weigl, A. Diallo, Hakimí – Witsel, Delaney (79. Dahoud) – Sancho, Reus (C), Guerreiro – M. Götze (66. Alcácer).
    Náhradníci: Hitz – Dahoud, Schmelzer, Toprak, Pulisic, Bruun Larsen, Alcácer.

Hannover 96: Esser – Wimmer, Akpoguma, Anton (C), Albornoz – Fossum, Bakalorz – Sarenren-Bazee (43. Asano), N. Müller (75. Dierssen), Ostrzolek – Weydandt (84. Hadžič).
    Náhradníci: Radlinger – Walace, Jonathas, Asano, Schwegler, Hadžič, Dierssen.

Rozhodčí: Gräfe – Kempkes, Pickel