Accrington – Derby 0:1 (kon.) | Swansea – Gillingham 4:1 (kon.) | Shrewsbury – Wolverhampton 2:2 (kon.)
Brighton – West Brom 0:0 (kon.) | Doncaster – Oldham 2:1 (kon.) | Middlesbrough – Newport County AFC 1:1 (kon.)
Manchester City – Burnley 5:0 (kon.) | Portsmouth – Queens Park 1:1 (kon.) | Newcastle – Watford 0:2 (kon.)
Millwall – Everton 3:2 (kon.) | Wimbledon – West Ham 4:2 (kon.)
AFC Wimbledon
4:2 (2:0)
West Ham United
Sobota 26.01.2019, 20:45 • Cherry Red Records Fans Stadium • FA Cup • 4. kolo
    Wimbledon vyhrál senzačně nad WHU 4:2!

Klub AFC Wimbledon tak po senzační výhře 4:2 postupuje do osmifinále anglického FA Cupu! (22:42:18)

To byl zápas! Domácí fotbalisté v dnešním zápase 4. kola FA Cupu šokovali fotbalovou Anglii, když z pozice posledního týmu třetí ligy vyhráli nad účastníkem Premier League po skvělém výkonu 4:2. Wimbledon rázně vykročil k postupu již v prvním poločase, po kterém vedl 2:0. Jeho šance na postup pak hned ve 46. minutě zvýšil svým druhým gólem v zápase Wagstaff, který zvýšil na 3:0. Hosté pak svého soupeře tlačili a dokázali snížit na 3:2, avšak dvě minuty před koncem normální hrací doby uzavřel skóre zápasu střídající mladíček Toby Sibbick.

90+5
    90+5. Poslední velká šance hostů

90+5
    Obrovskou šanci na snížení měl nyní znovu Antonio, jenže proti jeho gólové střele fantasticky zasáhl domácí brankář!

90+3
    Zápas spěje ke svému konci. Hosté samozřejmě nemohou rezignovat a zápas musí dohrát naplno, jenže čas se jim rychle krátí a vypadá to, že je definitivně rozhodnuto.

90+1
    Ještě malou naději na boj o vyrovnání se snažil přiživit Antonio, jenže domácí gólman Ramsdale předvedl nyní důležitý zákrok a ústy zastavil velkou šanci hostujícího obránce.

90+1
    Nastavovat se bude pět minut!

90
    Domácí fanoušci jsou na nohou. Nyní zpívají oslavné chorály, protože jejich miláčci jsou opravdu velmi blízko!
    88. Toby SIBBICK - 4:2

88
    Wimbledon právě vstřelil branku!
    Wordsworth poslal z levé strany do otevřené obrany perfektní centr na nabíhajícího TOBYHO SIBBICKA, který pár desítek vteřin po příchodu na trávník patrně definitivně rozhoduje – 4:2!

87
    Domácí kopali rohový kop, po kterém se dostali do velké šance. Jenže míč do brány nedotlačili.

86
    Střídání v týmu AFC Wimbledon: ze hřiště odchází Dylan Connolly, přichází Toby Sibbick.

85
    Domácí středopolař Connolly se po ošetření nechává vystřídat. A hrací plochu tak opouští samozřejmě velmi pomalu.

84
    Teď na trávníku leží Connolly, který samozřejmě nebude spěchat s ošetřováním a stavěním se na nohy.

83
    Domácí samozřejmě šetří čas a nyní se snaží více ležet na trávníku než hrát.

81
    Konec zápasu se již ale rychle blíží a hosté mají na vyrovnání něco málo přes deset minut.

79
    Arthur Masuaku nafilmoval pád v pokutovém území a dostává žlutou kartu.

Matěj Vítek

Branky: 34. Appiah, 41. Wagstaff, 46. Wagstaff, 88. Sibbick – 57. Pérez, 71. Anderson

Karty:   67. Fredericks (WHU), 79. Masuaku (WHU)

AFC Wimbledon: Ramsdale – Watson, Thomas, McDonald, Oshilaja – Nightingale, Wordsworth – Connolly, Pinnock, Wagstaff – Appiah.
    Náhradníci: McDonnell – Jervis, Garratt, Trotter, Soares, Sibbick, Pigott.

West Ham United: Adrián – Antonio, Diop, Ogbonna, Masuaku – Nobble, Pedro Obiang, Snodgrass – Diangana, Carroll, Javier Hernández.
    Náhradníci: Fabiański – Filipe Anderson, Fredericks, Lucas Pérez, Holland, Rice, Coventry.

Rozhodčí: Taylor – Betts, Beswick