Bournemouth – Tottenham 1:0 (kon.) | West Ham – Southampton 3:0 (kon.) | Wolverhampton – Fulham 1:0 (kon.)
Cardiff – Crystal Palace 2:3 (kon.) | Newcastle – Liverpool 2:3 (kon.)
Cardiff City FC
2:3 (1:2)
Crystal Palace FC
Sobota 04.05.2019, 18:30 • Cardiff City Stadium, Cardiff • Anglická Premier League • 37. kolo

Ode mě je to pro toto utkání vše, přeji vám hezký večer a u fotbalu zase někdy, na shledanou. (20:41:38)
    Mnoho fanoušků na Cardiff City Stadium pláče. Cardiff City FC totiž po ročním působením v nejvyšší anglické soutěži skončí 18. a sestoupí zpět do Championship.

Na dnešní utkání si našlo cestu celkem 32133 diváků.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 8:7. Střely mimo: 6:7. Rohy: 10:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:11.

Crystal Palace poráží Cardiff, který se loučí s Premier League. Cardiff se za svůj výkon ovšem rozhodně nemusí stydět, což je zřejmé i z pohledu na výsledkovou tabuli. V prvním poločase otevřel skóre Zaha, jenže už za tři minuty bylo vyrovnáno zásluhou vlastního gólu Kellyho. Na konci první půle ještě přidal rozdílovou branku na 2:1 Batshuayi.

Druhý poločas nabídl otevřený fotbal ze strany Cardiffu, jenž se taktikou "vabank" snažil o otočení výsledku. Jenže přišel protiútok hostů z Londýna vedený Townsendem, jenž zvýšil náskok už na dva góly. V posledních minutách zápasu ještě kosmeticky upravil výsledek na konečných 2:3 Bobby Reid.

90+3

90+3
    James McArthur po souboji s Mendez-Laingem zůstal ležet na trávníku a ušetří tak pro svůj tým cenné vteřiny.

90+2
    Poslední minuta pro Cardiff. Dokáže vyrovnat?

90+1
    Nastavovat se budou tři minuty!
    90. Bobby REID - 2:3

90
    Cardiff právě vstřelil branku!

Na levé straně převzal míč od Mendeze-Lainga BOBBY REID, napřáhl a technickou střelou do vzdálenějšího spodního rohu ještě zachoval naději na záchranu.

90
    Hoilettův roh bez problémů vyboxoval Guaita a míč si na kopačkách užijí hosté.

89
    Z pravé strany se na Guaitu řítil Mendez-Laing, jenž nechal vyniknout španělského gólmana.

87
    Domácí fanoušci stále velmi hlasitě podporují své svěřence. Je jim ale už pravděpodobně jasné, že příští rok se na tomto stadionu hrát Premier League nebude.
    86. Snížení nedokonal z malého vápna ani Hoilett

86
    Z hranice malého vápna mohl snížit Hoilett! Jenže trestuhodně přestřelil a odmítl tak snížení výsledku.

85
    Pokud tento výsledek vydrží do konce utkání, Cardiff se stane posledním sestupujícím z Premier League.

84
    Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Cheikhou Kouyaté.

David Kišari

Branky: 31. Kelly (vla.), 90. Reid (Mendez-Laing) – 28. Zaha (Townsend), 39. Batshuayi, 70. Townsend (McArthur)

Cardiff City FC: Etheridge – Peltier, Morrison (C), Ecuele Manga, J. Bennett – Mendez-Laing, Gunnarsson, Camarasa (11. Bacuna), Josh Murphy (80. Hoilett) – Reid – Ward (60. Zohore).
    Náhradníci: Murphy – J. Richards, Cunningham, Bacuna, Hoilett, Healey, Zohore.

Crystal Palace FC: Guaita – Wan-Bissaka, Kelly, Dann, J. Ward – Townsend (84. Kouyaté), McArthur, Milivojević (C), Zaha – Batshuayi (73. Sako), J. Ayew (78. Meyer).
    Náhradníci: Hennessey – Riedewald, van Aanholt, Meyer, Kouyaté, Wickham, Sako.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett

Diváci: 32133