Ankaragücü – Rizespor 2:2 (kon.) | BB Erzurumspor – Bursaspor 2:0 (kon.) | Kasımpaşa – Fenerbahce 1:3 (kon.)
Kasımpaşa SK
1:3 (1:1)
Fenerbahce Istanbul
Sobota 04.05.2019, 18:00Turecká Superliga • 31. kolo

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (20:13:44)

Sledovali jsme hodně dlouhý zápas, který byl v součtu obou poločasů nastaven o 17 minut. Rozhodčí totiž musel hned několikrát použít systém VAR a ztracený čas pak musel nastavit.

Domácí vstoupili do utkání lépe. Ve 13. minutě si dal brankář Fenerbahce Harun Tekin kuriózní vlastní gól, když propustil pod nohou lehkou malou domů spoluhráče Neustädtera. Ve 20. minutě však vyrovnal Eljif Elmaz a ve druhém poločase si už lépe vedli hosté. Ty v 72. minutě nasměroval z přímého kopu do vedení Mathieu Valbuena a jen o dvě minuty později pečetil skóre Roberto Soldado. V obou těchto situacích sehrál důležitou roli již zmíněný VAR. V prvním případě přiznal Fenerbahce trestný kop a ve druhém opravil pomezního, který hostům mával ofsajd.

90+10

90+8
    Obrovskou šanci nevyužil Victor Moses, který po přihrávce Isly nedokázal dopravit z malého vápna míč do prázdné brány Kasımpaşy! Následná dorážka Ayewa už přišla z ofsajdu.

90+6
    Koita posílal míč za obranu, kam mu nabíhal Perica. Pro hosty vše vyřešil brankář Tekin ve spolupráci s obráncem Serdarem Azizem.

90+5
    Přihrávku Koity zachytil Isla. Hosté se tak ujímají míče a nemusejí s ním nikam pospíchat.

90+4
    Žlutou kartu dostává Loret Sadiku (Kasımpaşa SK).

90+4
    Domácí akci přerušil praporek pomezního. Pískal se ofsajd.

90+3
    Ayew se domáhal odpískání rohového kopu, ale podle sudího šel míč do zámezí od něj.

90+3
    Nějaký problém má také hostující Mehmet Ekici, který je odváděn do zámezí.

90+2
    André Ayew fauloval Josuého Sá a domácí hráč navíc bude muset být ošetřen.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě devět minut! To je důsledek využití systému VAR.

89
    Nepříjemný centr z rohového kopu, který se stáčel na zadní tyč, vyboxoval do zámezí Tekin. Další roh pro Kasımpaşu.

89
    Střídání v týmu Fenerbahce Istanbul: ze hřiště odchází Nabíl Dirár, přichází André Ayew.

88
    Centrovaný míč v pohodě lapil Tekin. Hostující brankář udělal v úvodu zápasu obrovskou chybu, která ho ale nakonec tolik trápit nemusí. Fenerbahce zřejmě vyhraje i tak.

86
    Střídání v týmu Kasımpaşa SK: ze hřiště odchází David Pavelka, přichází Haris Hajradinovič.

85
    Odražený míč napálil vysoko nad hostující bránu Strahil Popov.

83
    Žlutou kartu dostává Olivier Veigneau (Kasımpaşa SK).
    82. Trézéguet hlavičkoval do tyče.

Martin Augustin

Branky: 13. Tekin (vla.) – 20. Elmaz (Valbuena), 72. Valbuena, 74. Soldado (Ekici)

Karty:   61. Pavelka (KSK), 70. Sari (KSK), 83. Veigneau (KSK), 90+4. Sadiku (KSK)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:9.
    Kasımpaşa SK: Scuffet – S. Popov, Sadiku, Josué Sá, Veigneau – Koita, Khalili (35. Sari), Pavelka (86. Hajradinovič), Serbest (76. Hafez), Trézéguet – Perica.
    Náhradníci: Birniçan – Bilal, Yazgili, Toptik, Sari, Çek, Kurukalip, Hafez, Depe, Hajradinovič.

Fenerbahce Istanbul: Tekin – Isla, Neustädter, Aziz, Kaldırım – Topal, Jailson – Dirár (89. A. Ayew), Elmaz (61. Moses), Valbuena (73. Ekici) – Soldado.
    Náhradníci: Özer – Özbayraklı, A. Ayew, Ekici, Moses, Kadioglu, Köybaşı, Arslan, Potuk, Zajc.

Rozhodčí: Özkahya – Yılmaz, Taşçıoğlu