Heerenveen – Eindhoven 2:1 (kon.) | Heracles – Nijmegen 1:0 (kon.) | Willem II – Venlo 1:0 (kon.)
Alkmaar – Den Haag 1:1 (kon.)
Willem II Tilburg
1:0 (0:0)
VVV Venlo
Sobota 09.03.2013, 19:45 • Koning Willem II Stadion (Tilburg) • Nizozemská Eredivisie

V zápase byl po celých 90 minut lepším týmem domácí Willem II Tilburg, který díky brance Guijta z 89. minuty zaslouženě v tomto utkání vítězí. Připisuje si tak velice cenné tři body, které mu jistě pomohou v bojích o udržení. Já se s Vámi tímto loučím a přeji pěkný zbytek večera! (21:37:45)

90+2
    Venlo se snaží ještě zvrátit nepříznivý stav, domácí však již brání téměř v plném počtu. Pro hosty je tedy těžké něco vymyslet.

90
    Rozhodčí Bjorn Kuipers se rozhodl nastavit 4 minuty.

89
    Willem II právě vstřelil branku!

DANNY GUIJT se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna hostů, jeho následná střela prošla všim, co jí stálo v cestě a skončila u levé tyče branky. Domácí jdou pár minut před koncem utkání do vedení.

88
    Domácí Misidjan se dostal ke střele ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl však dost nepřesný, brankář Maenpaa nemusel zasahovat.

85
    Hra je nyní plná nepřesností, ani jeden z týmů nedokáže déle podržet míč a dostat se do nějaké šance.

83
    Venlo ztrácí míč na polovině soupeře, domácí hráči mohou zahájit rozehrávku jejich útočné akce.

81
    Domácí hráči dostávají hosty pod tlak, centry do vápna však končí pouze u obránců nebo u brankáře Maenpaa.

80
    Willem II Tilburg střídá, ze hřiště odchází Ricardo Ippel, místo něj příjde Sofan Akouli.

78
    Domácí Guijt uviděl po faulu žlutou kartu.

77
    Domácí se snaží kombinovat u vápna Venla, hráčům se však nedaří dostat se do střelecké pozice.

75
    Venlo střídá, odejde Yuki Otsu, místo něj se na hřiště podívá Robert Cullen.

74
    Domácí Joachim na sebe opět upozornil, jeho hlavička jen o kousek minula pravou tyč brány.

72
    Zajímavou nahrávku do vápna Venla výborně přečetl brankář Maenpaa a včasným vyběhnutím zneškodnil celou akci.

71
    Venlo střídá, ze hřiště odejde Rick van Haaren, nahradí ho Yanic Wildschut.

70
    Domácí hráči mají zhruba nějakých 25 minut na vstřelení alespoň jedné branky, pokud chtějí pomýšlet na zisk 3 bodů. Jejich hra je nyní více útočná.