Toronto – Pittsburgh 2:5 (kon.) | Tampa – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Carolina 4:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 3:4 (0:1 po s.n.) | Columbus – NY Rangers 5:2 (kon.) | Boston – Washington 0:4 (kon.)
Detroit – Anaheim 2:3 (kon.) | St. Louis – Calgary 4:1 (kon.) | Florida – New Jersey 1:5 (kon.)
Nashville – Dallas 4:1 (kon.) | Chicago – Buffalo 6:2 (kon.) | Arizona – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Colorado – Minnesota 0:3 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:4 (1:0 po s.n.) | San Jose – Winnipeg 3:0 (kon.)
New York Islanders
4:3 (2:2, 2:0, 0:1)
Carolina Hurricanes
Neděle 12.10.2014, 01:00 • Nassau Coliseum, New York • NHL

Děkuji za pozornost, dobrou noc. (03:47:13)

Československá stopa v utkání:
    Jiří Tlustý (CAR) 3+0, 5 střel, čas na ledě 18:50
    Andrej Sekera (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 26:57

1. John Tavares (NYI) 1+1
    2. Jiří Tlustý (CAR) 3+0
    3. Josh Bailey (NYI) 1+0

Domácí tým se raduje z výhry 4:3. Svého soupeře přestřílel 31:24. Všechny tři branky Caroliny zajistil Jiří Tlustý. Islanders vyhráli oprávněně.

58:50
    Hurikáni se snaží, ale Ostrované dobře brání.

56:47
    Tlustý je dnes opravdu při chuti. Další z jeho nebezpečných střel o malý kousek minula branku.

55:17
    Strome na gólmana nevyzrál.
    Jiří TLUSTÝ - 4:3

54:01
    Carolina právě vstřelila branku!
    Čepice na ledovou plochu. Jsme svědky hattricku. JIŘÍ TLUSTÝ se dostal k odraženému puku a bezpečně ho poslal na místo určení. Samostatně.

53:59
    Cizikas se dobře prodral až do zakončení, ke kterému nedostal prostor.

53:33
    Brown vystřelil z první, rána mu úplně nesedla. Johnson ho vychytal.

52:10
    Carolina se snaží snížit, ale dobře organizovaná obrana domácích ji nedá ani metr ledu bez boje.

48:12
    Clutterbuckova rána mířila do lapačky gólmana.

47:52
    Hráčské lavici týmu New York Islanders udělen menším trest pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká hráč s číslem 91 John Tavares.

47:03
    Puk vylétl ze hřiště na lavičku domácího týmu.

46:03
    Komerční přestávka.

45:39
    Martin z bezprostřední blízkosti ztroskotal na brankáři hostů.

45:15
    New York zastavilo postavení mimo hru.

44:30
    Okposo se natlačil před branku, zakončení akce bylo z kategorie ne úplně povedené.

44:03
    Nielsenova rána byla nebezpečná,ale do branky se nevešla.

42:31
    McClement ani Murphy nepřekonali Johnsona v brance Ostrovanů.

41:31
    Leddy vystřelil, ale na Khudobina si nepřišel.

40:51
    Domácí vstoupili do třetí třetiny aktivně. Nechtějí připustit nějaké komplikace.

40:01

Ve druhé třetině padly dvě branky, obě vstřelili domácí. Islanders vedou na střely 21:16 a kráčí si za ziskem dalších bodů.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    Josh BAILEY - 4:2

39:56
    Islanders právě vstřelili branku!
    Carolina měla puk ve středním pásmu, jenomže o něj přišla. Kulemin posunul na Nielsena, který vyznal ke skórování JOSHE BAILEYE. Ten nabídkou nepohrdl, střelou pod horní tyč upravuje stav zápasu na 4:2. Asistence: Frans Nielsen, Nikolai Kulemin.

39:40
    Perioda se v klidu dohrává.

38:02
    Strome dobře vystřelil, brankáře nepřekonal. O něco později neuspěl ani Martin. Velké příležitosti Islanders.

37:20
    Šance se momentálně nerodí, hraje se spíše v neutrální zóně.

37:00
    Hrají se poslední tři minuty druhé třetiny.

35:40

35:17

34:23
    Faulkova rána brankáře domácích nezaskočila.

34:17
    Kotouč se dotkl ochranné sítě. Hra přerušena.

33:21
    Johnson si poradil s jedovatou střelou Semina.

33:17
    Vyloučen domácí Travis Hamonic na dvě minuty za hrubost.

32:49
    Clutterbuck vystřelil, jeho ráně chyběla razance.

32:13

31:45
    Carolina je pod tlakem, ale beci brání velmi zodpovědně.

30:29
    Boychuk netrefil branku, velká šance.

30:13
    Vyloučen hostující Patrick Brown na dvě minuty za nedovolené bránění.

28:11
    Za bitku vyloučeni Matt Martin a Jay Harrison. Oba na pět minut hrubost. Další dvě minuty Harrison za vyvolání šarvátky, dvě minuty Martin za sekání. Navíc Harrison deset minut za nesportovní chování.
    Brock NELSON - 3:2

26:47
    Přesilové hry se dnes opravdu vyplácí. New York využívá další z nich. Tavares poslal z prostoru za brankou výbornou přihrávku na modrou, kde tou dobou stál BROCK NELSON. Ten vší silou poslal puk na branku. Asistence: John Tavares, Johnny Boychuk.

26:00
    Vyloučen hostující Alexander Semin na dvě minuty za hru vysokou holí.

25:48
    Hamonic sestřelil Gerbeho, vše se obešlo bez faulu.

24:45

23:39
    Vyloučen hostující Tim Gleason na dvě minuty za hrubost, stejný trest dostává i domácí John Tavares.

22:56
    Boychuk se dostal do dobré pozice, jenomže gólmana Khudobina nedokázal překonat.

22:45
    Vyloučen hostující Victor Fast na dvě minuty za podražení.

22:01
    Domácí tým je aktivnější, ale zatím bez efektu je jeho snaha skórovat.

20:31
    Hickey střelou zápěstím prověřil připravenost brankáře Khudobina. O půl minuty později zasahovat proti Tavaresově pumelenici.

20:01

Po první třetině platí stav 2:2. Domácí se vždy dostali do vedení, soupeř dokázal vyrovnat. Podle střel jsou aktivnější Hurikáni, tato statistika vyznívá pro ně lépe 11:9.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00
    Jiří TLUSTÝ - 2:2

19:45
    Hurikáni využívají druhou přesilovou hru. Na rychlou akci nestačila domácí obrana zareagovat, z bezprostřední blízkosti se znovu prosazuje JIŘÍ TLUSTÝ. Český hráč měl snadnou úlohu – poslat kotouč z brankoviště do sítě. Asistence: Eric Staal, Alexander Semin.

19:20
    Tlustý v přesilové hře řídí hru svého týmu.

18:56
    Vyloučen domácí Matt Martin na dvě minuty za podražení.

17:37
    Tavares vyhrál vhazování nad Raskem. K nějaké výraznější šanci to nevedlo.

16:11
    Vidíme vyrovnaný hokej, souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu.
    Cory CONACHER - 2:1

14:44
    CORY CONACHER dostal prvotřídní přihrávku od Tavarese před prázdnou branku. Hostující obrana by se mohla červenat, protože takhle dobře nelze rozebrat ani stavebnici Merkur. Conacher se trefil s přehledem. Asistence: John-Michael Liles, Alexander Semin.
    Jiří TLUSTÝ - 1:1

14:13
    Poděkování letí do Slaného, kde se narodil JIŘÍ TLUSTÝ, který vyrovnává po pěkné přihrávce skóre na 1:1. Rovněž při přesilové hře. Asistence: John-Michael Liles, Alexander Semin.

13:42
    Liles prověřil pozornost brankáře Islanders.

13:37
    Vyloučen domácí Travic Hamonic na dvě minuty za hákování. Hosté mají šanci na vyrovnání.

12:44
    Střeleckých pokusí je velmi omezený počet. Obranné řady svou roli plní velmi kvalitně.

12:09
    Zakázané uvolnění vrací hru před Johnsona.

11:05
    Tlustý vyhrál buly nad Nelsonem. Hosté se v útočném pásmu dlouho "neohřáli, neboť soupeř je o puk připravil.

10:40

10:32
    Postavení mimo hru Islanders.

10:00
    Hraje se klidný hokej, šarvátek a ostřejších momentů k vidění příliš není.

09:04
    Kulemin se dostal k odraženému kotouči, ale nedokázal ho poslat mezi tři tyče.

08:35
    Na druhé straně Grabovski ujel po křídle, jeho slabou střelu zlikvidoval Khudobin.

07:58
    Murphy se prodral do zakončení, ale neuspěl.

07:35
    Johnson znovu zasahoval, tentokrát proti střele Tlustého.

06:21
    Carolina se brání bez problémů, gólman mnoho práce nemá.

05:17
    Další přesilová hra pro domácí. Na trestnou jde Patrick Brown na dvě minuty za podražení.

04:37
    Seminova střela nebyla vůbec špatná, Johnson byl připraven na správném místě.
    John TAVARES - 1:0

03:50
    JOHN TAVARES vybruslil s kotoučem do oblasti kruhů. Zvolil střelu nápřahem, která se dostala až za brankovou čáru. Jedná se o gól v přesilové hře. Asistence: Brock Nelson, Johnny Boychuk.

02:44
    Vyloučen hostující Gerbe na dvě minuty za sekání.

02:08
    První velká šance zápasu. Domácí Grabovski nezamířil přesně, kotouč mu poněkud sjel z hole, a tak rána od modré neměla potřebnou razanci.

01:22
    Vhazování ve středním pásmu.

01:03
    Buly v útočném pásmu domácího týmu, ten se však k vážnější šanci nedostal.

00:46
    Od samotného úvodu je atmosféra v aréně fantastická.

00:01

Čekají nás oficiality před utkáním.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hurricanes mají svému soupeři co vracet, tento zápas bude velmi zajímavý a plný krásných hokejových momentů.

Předchozí noc se tito soupeři střetli v sezóně vůbec poprvé. Hrálo se v Carolině a New York se po dvou třetinách dostal do vedení 3:0. V poslední části padlo dalších pět branek. Islanders vedli 5:1 a soupeř snížil na 3:5. Kdyby se hrálo déle, Carolina by pravděpodobně vyrovnala.

Vítám Vás při sledování zápasu New York IslandersCarolona Hurricanes

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Tavares (Nelson, Boychuk), 15. Conacher (Tavares, Okposo), 27. Nelson (Tavares, Boychuk), 40. Bailey (Nielsen, Kulemin) – 15. Tlustý (Liles, Semin), 20. Tlustý (Staal, Semin), 55. Tlustý

New York Islanders: Johnson (Halák) – Hamonic, Hickey, Boychuk, Leddy, Reinhart, Strait – Okposo, Tavares, Conacher – Strome, Grabovski, Nelson – Kulemin, Nielson, Bailey – Clutterbuck, Cizikas, Martin.
    Carolina Hurricanes: Khudobin (Ward) – Sekera, Faulk, Liles, Gleason, Harrison, Murphy – Semin, Staal, Tlustý – Lindholm, Rask, Gerbe – Dwyer, McClement, Malone – Brown, Nash, Terry.

Rozhodčí: Hebert, Kozari – Cherrey, Shewchyk

Diváci: 16 170