Spartak Moskva – Novosibirsk 2:1 (2:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Ufa – Barys 5:2 (kon.)
Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 2:3 (po pr.) | Toljatti – Vladivostok 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Čerepovec – Minsk 3:4 (0:1 po s.n.) | Kazaň – Kunlun 2:0 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 6:1 (kon.)
Soči – Omsk 2:1 (kon.)
HK Soči
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Avangard Omsk
Sobota 15.10.2016, 16:00 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů z KHL napočtenou. (18:14:20)

Je dobojováno a tři body si za vítězství 2:1 připisují do tabulky hokejisté Soči. Ti se ve 3. třetině dostali již do dvoubrankového vedení a vše spělo k poklidné výhře. 16. vteřin před koncem zápasu se však prosadili i hosté a bylo zaděláno na drama, které však již domácí nepovolili a tak zůstávají všechny body v přímořském letovisku.

59:44 Nikolaj LEMŤUGOV - 2:1

59:44
    Avangard právě vstřelil branku!
    16 vteřin před závěrečnou sirénou dramatizují hosté celý zápas. Martynov nabil LEMŤUGOVOVI a ten se nemýlí! Asistence: Martynov, Sobotka.

58:55
    Furch míří na střídačku a hosté to zkouší v šesti!

58:03
    Nikitin si počínal jako zkušený mazák a zbavil se protihráče elegantní kličkou.

57:49
    Alexandrov se s ničím nerozpakoval a odpálil z vlastního pásma puk do bezpečí.

57:01
    Lemťugov sice vypálil, ale trefil pouze prvního clonícího protihráče.

56:03
    Kučerjavenko vybojoval puk, ale následně nedokázal přesně rozehrát.

55:20
    Ignatuškin ujížděl sám na Furcha, ale na českého brankáře si nepřišel!

54:47
    Medveděv neudržel v rohu kluziště puk a domácí jej vyhazují, tak aby mohli vystřídat.
    53:50 Andrej KOSTICYN - 2:0

53:50
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení 2:0 a to už se bude hostům otáčet o poznání hůře! Krikunov vybídl přihrávkou ke skórování KOSTICYNA a ten jeho nabídkou nepohrdl. Asistence: Krikunov, Ignatuškin.

52:32
    Medveděv nenašel najetého Zubova a hrát mohou domácí.

51:26
    Fiščenko teď srazil rozhodčího a hra je přerušena.

50:54
    Kosticynovu ránu od mantinelu zablokoval obránce.

Kosticyn vybojoval puk v rohu kluziště a následně i vystřelil. Výsledek? Další zákrok pro Furcha.

50:00
    Lemťugov sice našel rozjetého Zubova, ale tomu puk sebral Děrljuk.

49:06
    Tváří v tvář Barulinovi teď selhal ve stoprocentní šanci Pjanov!

48:47
    Gustafsson nevystřelil přesně a puku se ujali rychlí domácí útočníci, kteří však následné přečíslení dva na jednoho nedokázali dotáhnout do zdárného konce.

47:58
    Zacharčuk přišel o puk a hrát tak může soupeř.

47:15
    Alexandrov zablokoval tvrdou ránu a s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

46:57
    A tentokrát si již Barulin připisuje úspěšný zákrok po ráně Roye.

46:28
    Nikitin se opřel do puku a ten jen těsně minul klec Barulina.

Dnešní utkání sleduje 5 675 diváků.

45:51
    Domácí se budou muset bránit, neboť na dvě minuty je vyloučen za hrubost Ignatuškin.

44:29
    Kosticyn přišel za bránou Furcha o puk.

44:00
    Sobotka vypálil z ostrého úhlu pouze do boční sítě.

43:26
    A další zákrok pro českého brankáře, přičemž nezměněn zůstává i střelec Maxwell.

43:06
    Furch si připisuje zákrok po střele Maxwella.

42:46
    Ahnelöv si počínal na hranici pravidel, ale puk nakonec vybojoval čistě.

42:02
    Děrvuk srazil k ledu Levického tvrdě, leč čistě.

41:18
    Morozov prověřil Furch ranou ze středního pásma.

40:51
    Tolpeko vystihl hostující rozehrávku, ale žádná větší šance z jeho aktivity nevzešla.

40:23
    Roy vystřelil od modré a nadělal spoustu starostí Barulinovi!

40:01

Druhá třetina je minulostí a spokojenost je po ní na straně domácího celku. Hráči Soči se totiž ve 27. minutě ujali vedení po střele Levického a protože Barulin je prozatím bezchybný, vedou domácí 1:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:26
    Lisov zlomil při střele hůl a odjíždí na střídačku. Hrát budou domácí.

38:04
    Alexandrov nerozehrál přesně. Tuhle přihrávku mu trenér domácího celku zajisté vyčte, neboť na rozehrávku měl spoustu času.

37:46
    A další zablokovaná střela, tentokrát po obranném zákroku Fantenberga.

37:15
    Roy našel Pjanova, jehož pokus však končí po teči pouze v ochranné síti.

36:48
    O'Dell zakombinoval s Maxwellem a rázem je z toho tlak první útočné formace Soči.

35:48
    Kosticyn sice dostal nabito, z výborné pozice ale promáchl kotouč.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

35:02
    Hostující hráči jsou v posledních vteřinách přeci jen aktivnějším týmem a tlačí se za vyrovnáním.

34:18
    Padakin neustál souboj o puk a hrát tak mohou hokejisté Avangardu.

33:45
    Zubov se vší silou opřel do puku od levého kruhu, ale jeho rána míjí bránu.

33:06
    Hra je přerušena pro ofsajd. Následovat navíc bude komerční přestávka.

32:54
    Pjanov vypálil a prověřil levý beton Barulina.

32:05
    Kosticyn nerozehrál přesně a puk mají hosté.

31:56
    Mamkinovu střelu od modré likviduje Furch.

31:06
    A levý beton Barulina úřaduje znovu, tentokrát po střele Medveděva.

30:56
    Paršinův pokus od mantinelu kryje Barulin levým betonem.

30:37
    A domácí jdou znovu do čtyř! Tentokrát se proti slušným mravům provinil Krikunov.

30:07

29:15
    Alexandrov sbírá odražený kotouč a vyhazuje jej.

28:59
    Sobotka z výborné pozice těsně míjí levou šibenici!

28:07
    Za vyhození puku mimo hřiště je vyloučen domácí Krikunov.

27:56
    Roy prověřil pozornost Barulina z velkého úhlu přízemní ranou.

27:15
    Paršinovu ráno z prostoru pro vhazování zablokoval Děrljuk.
    26:50 Igor LEVICKIJ - 1:0

26:50
    Domácí hokejisté se ujímají vedení a nutno podotknout, že se jedná o vedení zcela zasloužené. Zacharčuk našel LEVICKÉHO, který otevírá brankový účet zápasu. Asistence: Zacharčuk.

25:20
    Ahnelöv pouze nahazuje na Barulina a domácí střídají.

24:56
    Pěrežogin si narazil se Sobotkou, avšak kotouč mu uzmul obránce zákrokem z kategorie last minute.

24:00
    Střele Alexandrova vystavil stopku Furch jistým zákrokem.

23:15
    Padakinova dělovka se nevešla mezi tři tyče.

22:56
    Zacharčukova střela od modré byla zablokována obranou.

21:54
    Paršin je při chuti! Tentokrát to zkoušel z prostoru mezi kruhy, třebaže nepřesně!

21:26
    Barulin si připisuje úspěšný zákrok po střele Paršina.

20:49
    Sobotka si nevšiml najíždějícího Roye. To mohla být velká šance Omsku!

20:20
    Maxwell si našel prostor ke střele, ale s tou si Furch poradil.

20:01

První třetina utkání je minulostí a na světelné tabuli svítí nerozhodné skóre 0:0. Třebaže se rozhodně nehraje nudný hokej, šancí je prozatím pomálu a když už přeci jen nějaké jsou, brankáři Barulin a Furch si s nimi prozatím ví rady.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Medveděv napřáhl od modré, ale jeho pokus končí po teči pouze v ochranné síti.

18:16
    Zacharčuk si neporozuměl se spoluhráčem a puk mají hosté.

17:11

16:54
    Zubov si vylámal střelou od modré zuby na Barulinovi.

16:02
    Maxwell si výborně vybruslil zpoza brány, ale tam již o puk přišel.

15:11
    Domácí mají k dispozici přesilovku po nedovoleném zákroku Kučarjavenka.

14:18
    Gorochov vybojoval v rohu kluziště puk a domácí mohou zaútočit.

13:06
    Levickij si pohrál s dotírajícím protihráčem, ale následně o puk přišel.

12:02
    Strážce domácí svatyně si připisuje další úspěšný zákrok, tentokrát po střele Pjanova.

11:10
    Po nepřehledné situaci ve vlastním brankovišti zasahuje Barulin.

10:02
    Juňkov nic nevymýšlel a nahodil pouze na Barulina. Ten skryl puk ve výstroji.

09:30
    Gustafsson dostal nabito na modrou čáru, ale jeho pokus byl nepřesný.

08:15
    O'Dell tvrdě narazil na mantinel Zubova, za což sklidil ohlušující potlesk tribun.

07:12
    Paršin ztratil kotouč a mohlo z toho být nebezpečné přečíslení, které však vyřešila hostující obrana.

06:42
    A další úspěšný zákrok pro Barulina, tentokrát po střele Roye.

05:26
    Sobotka zkusil své štěstí z mezikruží, ale trefil pouze Barulina.

04:15
    Zubov se s ničím nerozpakoval a vypálil od modré. Jeho pokus však končí mimo.

03:02

02:29
    Ahnelöv si počínal stejně jako jeho spoluhráč před malou chvílí a rovněž vyhodil kotouč.

01:29
    Gustafsson získal v rohu kluziště puk a posílá jej přes celé hřiště.

01:02
    Domácí mají k dispozici první přesilovku v utkání, neboť dvě minuty inkasuje hostující brankář Furch.

00:36
    Roy vystřelil od modré a domácí brankář se musel mít na pozoru.

00:01

HK Soči: Barulin (Šikin) – Alexandrov, Fantenberg, Mamkin, S. Kuzněcov, Gorochov, Děrljuk – Padakin, O'Dell, Maxwell – Krikunov, Ignatuškin, A. Kosticyn – I. Zacharčuk, Levickij, Točickij – Tolpeko, Morozov, Jacenko.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Ahnelöv, Gustafsson, J. Medveděv, Martynov, Nikitin, Děrvuk, Lisov – Sobotka, Pěrežogin, Paršin – Pestuško, Lemťugov, Zubov – Roy, Pjanov, Kučerjavenko – I. Michejev, Fiščenko, Juňkov.

Rozhodčí: Buturlin, Fraňo – Gorděnko, Tomilov.

Velice atraktivní souboj bude k vidění v ruském přímořském letovisku. Domácím se vstup do sezóny vydařil, což nejlépe dokumentuje jejich průběžné tabulkové postavení. Se ziskem 33 bodů jim patří slušné deváté místo. To hosté z Omsku jsou na tom ještě o malinko lépe, kdy s 39 body okupují šestou pozici!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Zdravím všechny příznivce nejkvalitnější hokejové ligy v Evropě, a sice KHL. Ta během dnešního odpoledne napíše svůj další příběh, přičemž zápasů bude celé řada. Jedním z nich bude i utkání mezi celky HK Soči a Avangard Omsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 27. Levickij (I. Zacharčuk), 54. A. Kosticyn (Krikunov, Ignatuškin) – 60. Lemťugov (Martynov, Sobotka)

Rozhodčí: Buturlin, Fraňo – Gorděnko, Tomilov