Kladno – Zlín 5:2 (kon.) | Chomutov – Plzeň 4:3 (kon.) | Kometa Brno – K. Vary 4:0 (kon.)
Motor ČB – Třinec 5:3 (kon.) | Liberec – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Slavia 2:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 15.02.2013, 18:00 • KAJOT ARENA • Tipsport extraliga

58:14
    Ještě jedno vyloučení. Burian (KOM) vyloučen za podražení.

50:58
    Malec se ve středním pásmu chytl s Kumstátem, oba kohouti odchází za drobnou šarvátku na trestnou lavici, inkasují dvojité menší tresty. Hraje se pět na pět.

46:19
    Kometa bude hrát přesilovku pět na tři, má na ni maximálně 56 vteřin. Hostující Koblasa totiž vyhodil z vlastního obranného pásma puk mimo hřiště.

45:15
    Za vysokou hůl je vyloučen Pech (KVA). Útočný faul brzdí ofenzivní snahy hostů.

41:09
    Za vysokou hůl je vyloučen hostující Vachovec.

37:15
    Zohorna dostal přesný pas od svého spoluhráče, nabruslil si před Závorku, kterého se mu však nepodařilo překonat. Zohorna byl ve svém počínání ale příliš aktivní, až se dopustil sekání. Za faul na hostujícího gólmana putuje brněnský mladík na trestnou lavici.

36:41
    Prošek (KVA) vyloučen za podražení.

15:22
    Vyloučen Petr Koblasa (KVA) na dvě minuty za sekání. Je do jednoduché Kometa využila přesilovku a při gólové akci signalizoval rozhodčí další vyloučení, proto tedy hrají hosté v dalším oslabení.

08:01
    Přesilovou hru si poprvé v utkání zahrají i hosté. Vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl byl Radek Dlouhý (KOM).

05:12
    Na odpověď si hosté ale budou muset počkat, protože je vyloučen Václav Skuhravý (KVA) na dvě minuty za vysokou hůl, tedy další přesilovka pro domácí.

01:50
    Vyloučen Jíří Doležal (KVA) na dvě minuty za hákování, Kometa bude hrát přesilovou hru a bude tak mít dobrou možnost ke skórování.

Zdeněk Plánka

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 5. Němec (pen.), 16. Žižka (Koreis, Kováčik), 18. Lušňák (Valach), 48. Svoboda J. (Kováčik, Čermák)

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) – Žižka, Dujsík, Bičánek (C), Švrček, Malec, Kováčik, M. Hruška, Valach – H. Zohorna, Čermák, J. Hruška – J. Svoboda, Koreis, Němec – Erat, Holec, Dlouhý – Haluza, Lušňák, Burian. Trenér: Zdeněk Venera.
    HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Mensator) - Gründling, Grman, Látal, Gulaši, Nosek, Drtina, Prošek, Parýzek - Zaťovič, Pech, Kumstát - Skladaný, Koblasa, Pohl - Doležal, Skuhravý, Bicek - Vachovec, Košťál, Zucker. Trenér: Richard Žemlička.

Rozhodčí: Minář, Hradil - Bláha, Kostka