HC Energie Karlovy Vary
5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Středa 22.01.2014, 18:00Extraliga staršího dorostu

Utkání mezi domácí Energií a hostující Mladou Boleslaví je u konce, domácí jasně přehráli svého soupeře v poměru 5:0. Ve třetí části se ještě trefil Tomáš Nguyen , který pouze nahazoval puk z rohu, a dokončil tak svůj dnešní hattrick. Energie tak bere tři body, Boleslav odjíždí domů s prázdnou. Já se opět těším někdy na shledanou, u dalších hokejových a vůbec sportovních utkání. (20:01:03)

60:00

59:10
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry.

58:39
    Ještě se bude vylučovat. Tomáš Rubeš (KVA) se provinil sekáním, a bude za to také podle pravidel potrestán.

57:39
    Energie dohrává utkání na soupeřově půlce, naprosto v klidu a pohodě.

56:51
    Krlišův pokus jde mimo bránu, karlovarského útočníka to ale mrzet rozhodně nemusí.

56:06
    Zakázané uvolnění domácích.

56:00
    Čtyři minuty do konce, teď už není o čem mluvit.

54:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Domácí nadělují hostů bůra! Od Osmíka přes Krliše se puk dostal až k TOMÁŠI NGUYENOVI, který pouze nahazoval puk. Jeho pokus z rohu si ale nakonec Růžička sám srazil za svá záda! Asistence: Osmík, Krliš.

53:25
    Obrana hostí má opět problémy s rozehrávkou. Jmenovitě to byl Jan Mašek, jehož přihrávka teď nebyla úplně skvělá.

52:11
    Vojtěch Outrata opět povodil a zavařil obraně domácích. Ze třech hráčů si udělal kuželky, ale výsledek to nepřineslo.

51:00
    Tomáš Nguyen nahazuje puk do útočného pásma.

59:00
    Deset minut do konce utkání, Karlovy Vary mají hru stále pod kontrolou, zápas se pouze dohrává.

48:50
    Adamík se nedomluvil s vlastním brankářem, a nakonec z toho mohl těžit Václav Krliš, který vycítil šanci, nakonec jeho střela míří nad.

47:48
    Filip Hauzr ihned po buly prohodil centra hostí a dále přemýšlel co s pukem. Nakonec se rozhodl zvolit střelu, jeho bekhendový blafák ale za zády brankáře hostí neskončil! Pěkná akce!

46:51
    Hosté hrají v plném počtu.

46:45
    Bahounek a jeho pokus, Růžička chytá.

45:50
    Kapitán Adam Rulík pálil tvrdě, ale jeho střela byla zablokována a skončila na plexiskle.

45:30
    Milan Průšek vyhazuje a domácí pětka je odvolána z ledu.

44:51
    Jakub Platný (MBL) je vyloučen za hákování. Další možnost pro Energii vstřelit branku.

44:00
    Domácí jsou v klidu, ale nadále chtějí střílet branky, kouč Eismann musí být opravdu pyšný.

43:10
    Adam Rulík viděl na útočné modré čáře skvěle najetého Rubeše, jeho žabička byla ale moc rychlá! I tak to byla ale pěkná hokejová akce.

42:40
    Střídání na obou stranách, puk za bránou Jakuba Frčka.

42:00
    Vojtěch Outrata je dnes nejaktivnějším hráčem středočeského celku. Co však je mu to platné, když jeho tým prohrává o čtyři branky.

41:00
    Bahounek v rohu vyzrál na Durdila, Energie se zmocňuje puku.

40:34
    Konec přesilovky, Martin Osmík je na ledě.

40:17
    Zakázané uvolnění hostí.

40:05
    Mladá Boleslav na vhazování úspěšnější, otázkou však zůstává, jestli se hosté vzmůžou na obrat.

40:01

Čtyřicet minut uplynulo, a v brance Jana Růžičky skončily celkem čtyři puky. Ve druhé části ale diváci byli svědky pouze jedné branky, o kterou se postaral Petr Binias. Opět to bylo v přesilové hře, dnes již ve druhé nabídnuté. Třetí a zároveň poslední třetina začne opět za dvanáct minut, tedy v 19:33.

40:00

39:57
    Čejka vyhazuje.

39:00
    Ohlášena byla poslední minuta druhé části.

38:34
    Ondřej Švejda dorážel, když v tom přijel Martin Osmík (KVA) a zezadu ho sestřelil. Po právu dostává dvě minuty za napadení.

37:50
    Vojtěch Outrata teď sic tvrdě, ale čistě sestřelil hrdinu dnešního utkání Tomáše Nguyena.

37:33
    Vhazování ve třetině domácího týmu.

36:55
    Po chybě Petra Biniase se do šance dostal Kroni Musliu, jehož bekhendový pokus skončil mimo bránu.

35:54
    Střídání na obou stranách.

35:00
    Pět minut do konce druhé části, Karlovy Vary se dál snaží hrát aktivně, to se jim daří.

34:16
    Boleslavi se nedaří, každý pokus hostí o překročení středního pásma končí u domácí Energie, která vždy přebere puk.

33:10
    Krásná akce Energie, na jejímž konci byl Tomáš Rubeš, s jeho bekhendovým pokusem se ale vypořádala tyč Růžičkovy brány!

32:47
    Aktuální stav: Energie vede o čtyři branky, utkání je dle mého názoru rozhodnuté.

32:06
    Tak to je dnes již druhá využitá přesilová hra! PETR BINIAS se dostal ke kotouči který nakonec skončil v síti! Energie zřejmě přesilové hry trénovala. Asistence: Tomáš Rubeš.

31:43
    Tomáš Nguyen byl faulován, odpočinout si míří Jan Prokop (MBL), který hákoval jmenovaného.

30:57
    První pětka energetiků teď uzamkla hosty v jejich vlastní třetině.

30:31
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:16
    Martin Trapl si vyjel zpoza brány, a snažil se po zemi zasunout puk mezi betony brankáře Růžičky, ale ani on, ani Dimitrov, který dorážel, se neprosadili.

29:23
    Když už se hosté ze středu Čech dostanou k nějaké té střele, většinou se o žádnou kanonádu nejedná. Nahazované touše Frček bez problémů chytá.

28:50
    Tomáš Nguyen je dnes opravdu při chuti, domácí forvard se dnes doslova vznáší nad ledem.

28:35
    Přihrávka rukou.

28:13
    Rulík se snažil dostat puk pryč ze třetiny, nakonec se mu to s Čejkovou pomocí podařilo, druhý jmenovaný položil do trajektorie puku svou hůl.

27:49
    Bekhendový pokus Milana Průška, Frček polapil puk jako chameleon mouchu.

27:10
    Stejně jako si teď Václav Krliš počíhal na Ondřeje Švejdu, střídačka domácích je v euforii.

26:30
    Martin Trapl se snažil dostat přes dva obránce. To se mu nepodařilo, ale alespoň tvrdě sestřelil Jana Prokopa, který si to nejspíš bude pamatovat.

25:40
    Uřídilova střela přes obránce jde mimo bránu, Frček nemusel zasahovat.

25:00
    Boleslav se snaží, seč jí síly dovolují, zatím ovšem hostující tým nepřešel přes střední pásmo.

24:36
    Hauzr je na ledě, rozhodčí přerušuje hru kvůli situaci v rohu, puk se nehýbal.

24:00
    Karlovy Vary se osvobozují.

23:20
    makovička si udělal na modré čáře prostor, a nahazoval. Uřídil ale jeho nabídku nevyužil, i když k tomu neměl daleko. Frček zachraňuje svůj tým.

22:36
    Teď tu ale máme vyloučení. Na trestnou lavici míří Filip Hauzr /KVA). Menší trest podražení.

22:00
    Hlavní sudí píská opravdu jen to, co pískat musí.

21:10
    Tentokrát je to David Bahounek, který operuje za vlastní bránou s kotoučem.

20:30
    Martin Trapl šikovně zavezl puk do útočného pásma, energetici dál drží pásmo.

20:08
    Adam Rulík zakládá útok.

20:01

První třetina skončila 3:0, skóre jasně vypovídá o převaze domácího týmu. Branky začaly padat až ve třinácté minutě, když se trefil v přesilové hře Martin Osmík. Pak přišla chvíle bojovníka Tomáše Nguyena, který si připsal dva gólové zásahy. Nutno také podotknout, že na obě jeho branky přihrával Václav Krliš. Energie tedy jasně po první části vede, druhá část začne za 12 minut, tedy zhruba v 18:46, rozhodně si ji nenechte ujít.

20:00

19:24
    První třetina je tedy v jasné režii domácího mužstva. Boleslavští se nad svojí hrou budou muset opravdu zamyslet.

19:18
    Hlavní sudí inkasoval zásah pukem, musí být dokonce ošetřován. Na jeho prst není opravdu hezký pohled.

18:54
    Energie už vede o tři branky! Václav Krliš se skvěle protáhl přese obranu hostí, a v momentě, kdy byl faulován, přenechal bekhednem touš TOMÁŠI NGUYENOVI, který pálil do prázdné brány! Asistence: Václav Krliš.

18:15
    Karlovy Vary hrají zodpovědně dozadu. Trenér Eismann zřejmě naordinoval svým svěřencům pořádnou dávku bojovnosti.

16:52
    Václav Krliš přihrál na modrou čáru Davidu Bahounkovi, který nahodil puk na bránu. Nejlépe postavený byl TOMÁŠ NGUYEN, který se dorážkou trefil pod horní tyčku! Asistence: David Bahounek, Václav Krliš.

15:50
    Petr Vodička u mantinelu svedl souboj se dvěma útočníky Mladé Boleslavi. Robustní obránce tento souboj vyhrál a obrana energetiků mohla založit útok.

15:29
    Přihrávka rukou, hra bude přesunuta do středního pásma.

14:13
    David Bahounek nahazuje, Růžička drží, hra je přerušena.

13:30
    Energie je i nadále aktivnější.

12:43
    Karlovy Vary jdou do vedení! Pěkná přesilovková kombinace končí brankou, kterou vstřelil MARTIN OSMÍK! Petr Binias skvěle viděl svého spoluhráče! Asistence: Petr Binias.

12:04
    Vyloučen je Ondřej Švejda (MBL) – sekání.

10:45
    Milan Průšek nebezpečně tečuje střelu od modré čáry, Frček zasahuje betonem.

10:07
    Mladá Boleslav si zatím nevytvořila větší příležitost.

09:10
    Vojtěch Adamík chtěl přenést hru na druhého obránce, ale nastřelil pouze brusle svého spoluhráče, puk se odráží až k Růžičkovi.

08:50
    První vyloučení dnešního utkání. Na hanbu je poslán Tomáš Rubeš (KVA), menší trest hákování.

07:26
    Hraje se delší dobu bez přerušení, rozhodčí Grech si zatím bere kratší placenou dovolenou.

06:35
    Střela Jakuba Platného ihned po buly, Frček je zatím absolutně pozorný.

05:50
    Varáci si zatím hrají na Barcelonu, nechtějí svému soupeři půjčit kotouč.

05:00
    Vojtěch Outrata se snažil zakončit zpoza brány, domácí obrana ho ale neopustila před Frčka, který si pokryl betonem pravý roh své svatyně.

03:57
    Energie má více ze hry, dokazuje to zvýšenou aktivitou i větším počtem střel.

03:25
    Václav Krliš trefuje horní část brankové konstrukce! Karlovarský šikula si našel prostor mezi kruhy, puk nakonec končí v ochranné síti.

03:17
    Žalud nahazuje.

02:40
    Přerušení hry, vhazuje se opět před Frčkem.

02:15
    Adam Rulík se skvěle protáhl za červenou čáru a nahodil puk, odchází střídat. Pěkná akce domácího kapitána.

01:33
    Na druhé straně ale špatně rozehrál Petr Binias, jeho špatná přihrávka mohla dopadnout opravdu špatně, kdyby Frček nebyl pozorný!

00:45
    Menší závar před Růžičkou, Tomáš Nguyen ale brankář za záda hostujícího brankáře nedostal.

00:29
    První přerušení dnešního zápasu, zakázané uvolnění.

00:05
    Buly získali hosté, avšak po chviličce se kotouč dostává na domácí hokejky.

00:01

Aktuálně probíhá úprava ledové plochy, utkání začne za necelý jedenáct minut.

HC Energie Karlovy Vary: Frček (Grančarov) – Vodička, Bahounek, Beer, Soudský, Rulík, Binias, Prachař – Hubáček, Osmík, Hauzr, Nguyen, Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš, Dimitrov, Vildumetz

BK Mladá Boleslav: Růžička (Kořínek) – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Macura, Průšek, Prokop, Musliu, Vajsejtl, Uřidil, Outlata, Platný, Švejda, Sedmík, Durdil

Rozhodčí: Grech – Kopáč, Armstark.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Úřadující mistr z Karlových Varů neprožívá zrovna nejlepší sezonu. Ze čtyř posledních utkání dokázali energetici zvítězit pouze jednou, a to ve Vsetíně, kde se ještě k tomu navíc zranil brankář Kuchař. Ten dokonce strávil několik dní ve vsetínské nemocnici. Utkání, které bylo předčasně ukončeno ale vyhráli varáci 8:3. Zápasy předtím jim ale moc nesedli – prohra doma s Havířovem, prohra 4:7 s Porubou, a konečně prohra 1:3 na ledě Olomouce.

BK MLADÁ BOLESLAV

Mladá Boleslav v letošním ročníku nejspíše nemyslela na příčky nejvyšší, avšak podle nynějších výkonů by to na play-off ještě mohlo být. Momentálně jí náleží 5. pozice s celkovým počtem 45 bodů. Skóre 66:88 ji sice dělá nejlépe bránícím týmem, ale také nejhůře střílejícím. Posledních 5 zápasů Boleslavi moc bodů nepřineslo, zvítězit se ji podařilo jen dvakrát, když porazila Vsetín (3:1sn) a Litvínov (2:1sn). Ve zbylých třech zápasech prohráli Boleslavští postupně s Porubou (0:2), Olomoucí (1:2sn) a Ústím nad Labem, které je deklasovalo 5:1.

Vítám všechny příznivce mládežnického hokeje. Dnes je na programu 7. kolo RAKO extraligy staršího dorostu, skupiny „B“. V tomto utkání se střetne domácí HC Energie Karlovy Vary, na jejíž led zavítá BK Mladá Boleslav. Pojďme si oba celky představit o něco blíže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matouš Bečka

Branky a nahrávky: 13. Osmík (Binias), 17. Nguyen (Bahounek, Krliš), 19. Nguyen (Krliš), 33. Binias (Rubeš), 55. Hubáček (Osmík, Krliš)

Rozhodčí: Grech – Kopáč, Armstark