Buffalo – Florida 3:4 (kon.) | NY Rangers – NY Islanders 3:5 (kon.) | Washington – Ottawa 0:2 (kon.)
Columbus – Los Angeles 5:3 (kon.) | New Jersey – St. Louis 7:1 (kon.) | Dallas – Minnesota 4:0 (kon.)
Colorado – Toronto 2:5 (kon.) | Edmonton – Vancouver 1:2 (kon.) | Anaheim – Winnipeg 2:3 (kon.)
Colorado Avalanche
2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Středa 22.01.2014, 03:10 • Pepsi Center, Denver • NHL

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji krásné středeční ráno! (05:40:38)

jméno příjmení (tým) 0+0, 2 střely, čas na ledě 21:48

Hosté dnes vítězí na ledě Colorada v poměru 5:2 a připisují si již šesté vítězství v řadě, domácí vítězná série naopak končí po čtyřech zápasech.

60:00

59:45
    Hosté zakončí dnešní utkání v obranné třetině Colorada..

59:14
    Nyní se jim však příliš nevyvedla rozehrávka a puk letí až na zakázané uvolnění.

58:50
    Domácí se ještě snaží o zakončení a alespoň kosmetickou úpravu skóre, hosté ale dobře brání střední pásmo.

Dnešní utkání sleduje 14.877 diváků.

57:47
    Giguere se vrací do branky Colorada.

57:47
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Napodruhé už to hráčům Toronta vyšlo, když vypálil zpoza modré JAY MCCLEMENT a neomylně trefil opuštěnou klec domácího týmu! Asistence: Nikolaj Kuljomin, Joffrey Lupul.

57:15
    Hosté vyhráli buly a tlačili se vpřed, Kuljomin ale ze středu hřiště domácí opuštěnou branku netrefil.

57:04
    Domácí to zkusí bez brankáře, se šesti hráči v poli.

57:04
    Oddechový čas pro domácí.

57:04
    Reimer opět zasahuje proti šanci domácího týmu, ve které byl nyní obránce Johnson.

56:30
    Hejda pálí tvrdě od modré čáry, Reimer vyráží jeho pokus mimo.

56:15
    Kessel jen nahodil puk do útočného pásma a rychle uháněl zpět do obranného pásma svého celku.

55:58
    Reimer chytá puk do lapačky po dalším útočném výpadu domácího družstva. Následuje krátká komerční přestávka.

55:30
    Bodie se tlačil do zakončení, domácí hráči ho ale zcela vytěsnili z předbrankového prostoru.

55:10
    Hosté teď navíc dobře drží puk daleko od své branky.

54:30
    Další zásah Reimera proti Mitchella, čas ale hraje proti Coloradu v tuto chvíli.

53:47
    Duchene se důrazně natlačil před Reimera a rychle backhandem vypálil, puk však minul hostující klec po jeho střele!

53:20

52:20
    MacKinnon dvakrát objel pásmo soupeře s pukem na holi, nikdo z jeho spoluhráčů se mu však do kombinace nenabídl.

51:36
    Hosté se hned po buly dostávají ven ze třetiny a dokonce donutili Varlamova zasáhnout. Následuje vhazování před klecí Colorada.

51:20
    Dion Phaneuf (TOR) vyloučen za sekání, přesilová hra pro domácí celek.

51:18
    Matt Duchene se dostal do brejku, ale tváří v tvář Reimerovi neuspěl se svým blafákem do backhandu, puk totiž poslal mimo branku hostů!

50:39
    Další obrovskou šanci spálil Kessel,který mohl zakončit u levé tyče domácí branky, puk do odkryté svatyně domácích ale trestuhodně nedostal!

50:31
    Kessel mohl završit hattrick poté, co se dostal k puku a z pravého kruhu měl volný prostor ke střelbě, jeho pokus však tlumí na hrudi domácí brankář.

50:11
    Bozak na poslední chvíli zablokoval střelu Clicheho.

49:49
    Stastny se pokoušel prosadit střelou z levého kruhu, puk mezi Reimerovy betony ale nepropasíroval.

49:18
    Lupul se dostal do slibné šance před domácí brankou, když se k němu odrazil puk po nepřesné rozehrávce Colorada, jeho rána však letěla vysoko nad domácí klec.

48:42
    Reimer vytáhl pohotový zákrok proti ráně Ducheneho, jenž se dostal ke střele zpod levého kruhu pro vhazování.

48:11
    Kombinace domácího týmu končí na modré čáře, kde je zastavuje hvizd čárového sudího a odpískaný offside.

47:35
    Kadri hledal backhandem před brankou volné spoluhráče, žádní před Reimerem před brankou ale nebyli.

46:36
    Hra se rychle přesunula na opačný konec hřiště, kde Kessel opět trefuje pouze domácího brankáře.

46:30
    Landeskog pálí z mezikruží mimo hostující klec.

45:57
    Opět skvělé představení Giguera, který nejprve zastavil výpad Kessela z pravé strany betonem i následnou dorážku van Riemsdyka z předbrankového prostoru!

45:46
    Reimer drží puk na svých chráničích po střele Bordeleuaua z pravého kruhu.

45:07
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí jsou odměněni za aktivitu v úvodu třetí třetiny, NATHAN MACKINNON dostal přesný pas a z pravého kruhu střelou přes obránce poslal puk přesně nad Reimerovu lapačku! Asistence: Maxime Talbot.

44:36
    Duchene hledal volné spoluhráče mezi kruhy, jeho pas z pravé strany ale vystihli hráči Toronta a přerušují kombinaci domácího týmu.

43:46
    Hosté se málem prosadili z nenápadné akce, Lupulova střela z levé strany však pouze lízla tyčku domácí branky!

43:07
    Jan Hejda se dostal do zakončení, kotouč míjí hostující klec.

42:40
    A další zásah pro gólmana hostů po akci domácího celku.

42:10
    Johnson pálí na hostující branku od modré čáry, Reimer opět vyráží puk.

41:40
    Domácí doslova vlétli na svého soupeře v úvodu třetí třetiny, zda to bude stačit na výraznější zdramatizování zápasu, to teprve uvidíme.

41:00
    Duchene nahazoval puk na Reimera od levého hrazení, kotouč ještě tečoval O'Reilly, Reimer předvedl pohotový zásah pravým betonem.

40:15
    Mitchell se proháčkoval až před Reimera, ten vyrazil jeho pokus před sebe, kde však nedokázal ve velké šanci přesně zakončit Stastny!

Další třetina začne přibližně v 04:57.

Hosté pokračovali i ve druhé třetině v soustředěném výkonu, který navíc podpořili dvěma brankami do domácí sítě. Domácí, i přes veškerou snahu, se jen těžko prosazují, v závěru periody se však dočkali prozatím alespoň čestného úspěchu v podobě branky MacKinnona.

40:00

39:58
    Backhand O'Reillyho z pravého kruhu míjí hostující klec, ve druhé dvacetiminutovce už se nic nestane.

39:00
    Šedesát sekund zbývá odehrát ze druhé třetiny.

38:35
    Tak domácí se přeci jen dočkali, řadu jejich šancí pochytal Reimer, nyní však byl krátký na rychlý švih NATHANA MACKINNONA z předbrankového prostoru, kterého přesně našel pasem z levé strany Parenteau! Asistence: P. A. Parenteau, Nick Holden.

38:16
    Phaneuf ještě dokázal udržet puk na modré čáře, jeho nahození ale končí pouze za brankou domácího týmu.

37:33
    Skvělý zásah si připisuje na své konto Giguere, který dokázal zastavit střelu van Riemsdyka po rychlém přesunutí k pravé tyči své branky!

36:45
    McGinn vypálil přes clonící hráče od pravého mantinelu, Reimer ale i tak dokázal vyrazit puk mimo tři tyče své branky.

35:56
    Do šance se před brankou hostí dostával Duchene, Reimer situaci ale vyřešil včasným přikrytím kotouče před domácím hráčem.

35:11
    Bodie se s pukem natlačil až před domácí klec, Giguere vyráží jeho pokus betony mimo nebezpečí.

34:55
    Těm se ale v posledních minutách nedaří přechod do útočné třetiny, útočí tak opět hráči kanadského celku. Giguere nejprve vyráží ránu obránce Phaneufa od modré čáry, následně kryje i další střelu z hole Kessela, po které už je hra přerušena.

34:15
    Elitní formace hostů se po nepřesném pasu Kessela neprosadila, na řadě jsou domácí hráči.

33:44
    Domácí to zkouší i za nepříznivého stavu, jejich další snahu však zastavil odpískaný offside.

33:05
    Gleason však zastavil střelecký pokus Ducheneho, který navíc nebyl nikterak nebezpečný.

32:30
    Ashton objel s pukem přes půl útočné třetiny, následně ale puk ztratil, čehož využívají domácí k protiakci.

31:59
    Po zásahu Giguera proti ráně jednoho z hostujících hráčů se hra přerušuje a následuje krátká komerční pauza.

31:50
    Holland se šikovně dostal přes obránce domácích až k Giguerovi a i přes něj se mu s kotoučem povedlo přejít, na brankové čáře však svého brankáře zastoupil obránce Jan Hejda a kotouč do branky nepustil!

31:30
    Hosté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry, icing se ale nekoná a tak domácí musí založit postupný útok až od vlastní branky.

31:00
    Talbot se pokusil protáhnout s pukem na holi z pravé strany až ped branku hostů, to se mu sice povedlo, k přímému ohrožení branky se ale nedostal, byl totiž bráněný hodně natěsno.

30:38

30:17
    Reimer vyráží tvrdý projektil z hole domácího obránce Benoita od modré čáry.

29:50
    Hostům se ale zatím daří bez větších obtíží vyhazovat puky směřující do jejich obranného pásma.

29:04
    Domácí v plném počtu a začíná jejich zkrácená početní výhoda.

28:38
    Síly na ledě se vyrovnají, vyloučen je Nazem Kadri (TOR) za nedovolené bránění.

28:34
    Další pokus hostujícího celku od modré čáry, nyní v podání Riellyho, který opět končí vklíně domácího brankáře.

28:20
    Franson vypálil ostře z prostoru modré čáry, Giguere tlumí puk na svých chráničích.

27:21
    Holden nahazuje puk na domácí branku od modré čáry, Giguere v pohodě vyráží.

27:13
    Domácí hráči po vyhraném buly vyváží puk, Talbot se však dostal do ofsajdové situace a tak je hra přerušena.

27:04
    Giguere zastavuje backhandový pokus Lupula, po zásahu domácího brankáře se strhla menší potyčka za brankou Colorada. Potrestán je však faul předcházející zakončení hostů, Cody McLeod (COL) dostává dvě minuty za hákování.

26:02
    Franson už si vedl o něco lépe, puku v cestě do sítě zabránil Giguere.

25:50
    Lupul v další příležitosti hostů netrefil branku domácího týmu.

25:17
    Van Riemsdyk vybojoval puk u pravého hrazení útočného pásma, natlačil se s ním až před domácí branku, kde však jeho pokus zastavil Giguere, puk se však dostal na hůl PHILA KESSELA, jenž už věděl co s ním! Asistence: James van Riemsdyk, Tyler Bozak.

24:46
    Střela Ducheneho krátce po vhazování končí pouze na chráničích brankáře hostů.

24:39
    Icing hostů stěhuje hru před brankáře Reimera.

24:18
    Orr se pokouší tečovat puk před domácí brankou, Giguere si připisuje na své konto první úspěšný zásah.

23:40
    Další neúspěšný atak domácího celku, puku se ujímají hosté, jejich útočná akce ale skočila záhy.

22:55
    Varlamova střídá v domácí brance Jean Sebastian Giguere!

22:55
    Hosté vybojovali puk v rohu útočného pásma, následovala přihrávka na modrou čáru, kde stál obránce Gardiner, jenž poslal puk na domácí branku, před kterou ještě tečoval puk do sítě NAZEM KADRI! Asistence: Jake Gardiner, Joffrey Lupul.

22:40
    Reimer několika dobrými zákroky udržel hráčům Toronta dvoubrankové vedení, domácí vstoupili dobře do druhé třetiny.

21:24
    Duchene z následné dorážky netrefuje branku Toronta.

21:20
    Johnson nahazoval puk od modré na hostující klec, před brankou ještě tečoval McGinn, Reimer ale předvedl dobrý zákrok proti jeho pokusu.

20:54
    Colorado hraje v plném počtu.

20:35
    Domácím se povedlo zatrhnout akci hostů již v úvodu a posílají puk daleko od své branky.

20:20
    Další přerušení hry přichází po ofsajdu hostujícího celku.

20:05
    Puk končí mezi střídačkami, následuje buly ve středním pásmu blíže k domácí brance.

Další třetina začne přibližně v 04:03.

Úvodních dvacet minut hry mají oba týmy za sebou a i přes převahu Colorada po většinu první třetiny, jsou to hosté, kteří zásluhou branek Kessela a vanRiemsdyka odchází do kabin s dvougólovým vedením.

20:00

19:58
    Velké šance hostů v samém závěru periody, když se na pravém kruhu napřáhl obránce Phaneuf a tvrdou střelou orazítkoval pravou tyč domácí svatyně!

19:49
    Ránu Gardinera zpoza levého kruhu vyráží Varlamov před sebe, tam naštěstí pro něj a celý domácí tým nebyl nikdo z hráčů Toronta.

19:00
    Jedna minuta zbývá odehrát do konce první třetiny.

18:54
    Další trest pro Colorado, Paul Stastny (COL) vyloučen za hákování.

17:41
    Hosté zatím v dnešním duelu vytěžili z minima maximum. Franson se dostal k odraženému kotouči mezi kruhy, odkud jej poslal před branku domácích, kde ještě tečoval JAMES VAN RIEMSDYK a zařídil hostům již dvougólové vedení! Asistence: Cody Franson, Tyler Bozak.

17:28
    První přesilová hra pro Toronto, vyloučen je Matt Duchene (COL) za hákování.

16:55
    Benoit pálí z levého kruhu mimo hostující branku, hráči Toronta následně přebírají kotouč.

16:22
    Varlamov chytá ránu van Riemsdyka, domácí gólman raději drží puk a přerušuje hru.

16:08
    Talbot se dral do šance po levé straně, jeho následný střelecký pokus se však odráží od brusle Gardinera mimo hrací plochu.

15:55
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění se ale nepíská.

15:26
    Hosté v poslední minutě přidali na tempu a jde to znát, do této chvíle bylo na ledě pouze jedno mužstvo.

14:35
    Varlamov nyní uchránil svůj celek od další gólové pohromy, nejprve vyrazil střelu Kessela z bezprostřední blízkosti, následně pokryl i dorážku Bozaka!

14:28
    Van Riemsdyk se proti přesile domácích hráčů neprosadil.

14:09
    Po dlouhé době se hráči hostujícího družstva podívají, jak vypadá zblízka brankář Varlamov, po icingu domácích se vhazuje před domácí brankou.

13:15
    McLeod se s pukem protáhl po levé straně a vypálil z ostrého úhlu, Reimer vyrazil kotouč od své branky.

12:31
    Puk se po zásahu jednoho z hostujících hráčů dostal mimo hrací plochu, hra je přerušena a následuje buly před Reimerem.

12:26
    Reimer chytá puk do své výstroje po ráně Holdena od modré čáry, následuje buly před brankou Toronta.

11:55
    Reimer dobře zasahuje proti střele Ducheneho z pravého kruhu, brankář hostí vyrazil puk betony do rohu kluziště.

11:17
    MacKinnon se přeci jen dostal do zakončení, jeho pokus ale končí vedle hostující branky.

11:00
    První formace domácích dělá hostům velké problémy, do zakončení se však zatím nedostala.

10:28
    Snahu hostí o založení útočné akce zastavuje již na modré čáře jeden z čárových sudích, je totiž odpískán offside.

09:54
    Opět v akci brankář hostů, nyní se ke střele dostal další bek domácích Benoit.

09:31
    Technický pokus z hole obránce Holdena od modré čáry zastavuje brankář Reimer, jenž vyráží puk mimo svoji klec.

08:55
    Hraje se zatím hodně opatrně, žádný z týmů se nepouští do bezhlavého útočení, není k vidění ani mnoho osobních střetů.

08:19

07:42
    Hokejisté Colorada teď musí začít s útokem a od vlastní branky.

07:30
    Domácí rychle kombinují v útočné třetině, do zakončení se mezi kruhy dostal Landeskog, jeho rána z první jen o kousek minula hostující klec.

06:25
    Buly v obranném pásmu vyznělo lépe pro hosty, ti okamžitě posílají puk daleko od své branky.

*** Phil Kessel si vstřelenou brankou připsal již třináctý bod během posledních sedmi duelů.

06:19
    Mason Raymond (TOR) vyloučen za držení protihráče, další přesilová hra pro domácí celek.

05:46
    Když už se hráči Colorada dostali za modrou čáru, v cestě jim stál gólman Reimer, který dokázal vyrazit střelu McGinna.

04:50
    Domácí se snaží rychlou odpověď. hosté ale dobře brání střední pásmo.

03:56
    Hosté vyhodili puk z vlastního pásma, ten se odrazil od hrazení za Varlamovovou brankou před domácího brankáře, kde byl první PHIL KESSEL a z první poslal puk po zemi k pravé tyči domácí svatyně! Asistence: Dion Phaneuf Mason Raymond.

03:15
    Domácí se postupně prokombinovali až do těsné blízkosti Reimera, finální přihrávka z hole Wilsona nebyla přesná.

02:42
    Reimer vyráží před sebe střelu obránce Johnsona od modré čáry

02:00
    Další vyhrané vhazování Toronta, následuje vyhození kotouče až k Varlamovovi.

01:53
    Reimer kryje puk po snaze domácích o zakončení.

01:25
    Hosté hned po buly vyhazují puk ven ze třetiny.

01:21
    Za podražení vyloučen Colton Orr (TOR), přesilová hra pro domácí.

00:50
    Duchene se z pravé strany natlačil až před hostující klec, do zakončení se však nedostal, protože byl hostujícím obráncem odtažen za branku.

00:40
    Hosté obléhali branku soupeře, Kadri se dostal ke střelbě, jeho rána byla ale zblokována.

00:15
    Bozak se postaral o první střelu zápasu, když zakončil z prostoru levého kruhu, jeho švih končí v klíně domácího brankáře.

00:01

Halou Colorada nyní postupně zazní hymny Kanady a Spojených států amerických na počest obou celků.

Oba týmy už vstupují na ledovou plochu potemnělého Pepsi Center.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Johnson, Hejda, Barrie, Wilson, Benoit, Holden – MacKinnon, Stastny (A), Landeskog (C) – McGinn, Duchene, O'Reilly – Talbot, Mitchell, McLeod (A) – Parenteau, Cliche, Bordeleau.

Toronto Maple Leafs: Reimer (Bernier) – Phaneuf (C), Gunnarsson, Gleason, Franson, Rielly, Gardiner – Kessel, Bozak, van Riemsdyk – Lupul (A), Kadri, Kuljomin – Bodie, Holland, Raymond – Orr, McClement (A), Ashton.

Rozhodčí: Watson, Leggo – Cameron, Wheler.

Češi a Slováci v akci

Za domácí nastoupí český obránce Jan Hejda, jiné zastoupení mít Česko ani Slovensko dnes nebude.

Vzájemné zápasy

Oba týmy už se v této sezoně jednou utkaly a to hned na začátku sezóny, tento duel se lépe vyvedl Coloradu, které vyhrálo na ledě Toronta v poměru 2:1.

08.10.2013 Toronto – Colorado 1:2

COLORADO AVALANCHE

Domácí celek zažívá povedený ročník a díky zisku 67 bodů se nachází na páté příčce na Západě a má náskok 12 bodů na devátý Phoenix. Rovněž svěřenci trenéra Roye drží vítěznou šňůru, když dokázali vyhrát již čtyři zápasy v řadě, z posledních 10 zápasů drží skvělou bilanci 8-1-1. Bodovou sérii drží Paul Stastny (9 bodů v 5 zápasech) a také obránce Nick Holden (5 bodů v 5 duelech). Mimo hru kvůli zranění zůstávají Guenin a Sarich a také útočník Tanguay. Nejistý je i start Mitchella, který bojuje s nachlazením a nezúčastnil se včerejšího tréninku.

TORONTO MAPLE LEAFS

Hostující tým se po 51 zápasech nachází na šesté pozici tabulky Východní konference se ziskem 57 bodů a náskokem pěti bodů na devátý Detroit. Hosté se v posledních utkáních dostali do výborné formy, neboť dokázali zvítězit již pětkrát po sobě. Velkou zásluhu na současných výsledcích má útočník Phil Kessel, jež bodoval již 6 duelů po sobě s bilancí 4+8. Za Toronto dnes kvůli zranění nenastoupí útočníci Clarkson, Bolland, Smith a McLaren.

Phoenix – Toronto 2:4
    Toronto – Montreal 5:3
    Toronto – Buffalo 4:3sn

Phil Kessel 48 (23+25)
    James van Riemsdyk 37 (19+18)
    Mason Raymond 31 (13+18)

Krásný pozdní večer při sledování online přenosu z utkání kanadskoamerické NHL, ve kterém se střetnou týmy Colorado Avalanche a Toronto Maple Leafs.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 39. MacKinnon (Parenteau, Holden), 46. MacKinnon (Talbot) – 4. Kessel (Phaneuf, Raymond), 18. van Riemsdyk (Franson, Bozak), 23. Kadri (Gardiner, Lupul), 26. Kessel (van Riemsdyk, Bozak), 58. McClement (Kuljomin, Lupul)

Rozhodčí: Watson, Leggo – Cameron, Wheler