Kazaň – HC Slovan 2:1 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – Lev 5:2 (kon.) | Viťaz – Riga 6:2 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
Středa 22.01.2014, 16:00 • Tatneft-Arena (kapacita 8 800 diváků) • KHL

Sledovali jsme velmi vyrovnané utkání plné gólových šancí, ale paradoxně branky v základní hrací době jsme viděli pouze dvě a rozhodnout museli až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl český forvard Jakub Petružálek.

STATISTIKY UTKÁNÍ
    Střely na branku: 22:25
    Vyloučení: 4:6
    Vyhrané buly: 42:18

Odemě je to pro dnešek vše, přeji krásný zbytek středečního dne a u onlajnů zase někdy napočtenou. (18:40:25)

V samostatných nájezdech zvítězil tým AK Bars Kazaň.
    Autorem vítězného samostatného nájezdu je JAKUB PETRUŽÁLEK.

Petružálek ale svůj druhý nájezd proměnil – 2:1.

Bartovič svůj druhý nájezd neproměnil, netrefil ani branku – 1:1.

Radivojevič trefil pouze Barulina – 1:1.

Petružálek proměnil svůj nájezd s přehledem – 1:1.

Šatan zvolil přímou střelu, tou se ale Barulin nenechal zaskočit – 0:1.

Milovzorov Januse nepřekonává – 0:1.

Milan Bartovič trefil břevno, od kterého se puk odrazil na záda Barulina a do branky – 0:1.

Golubev to zkoušel blafákem, ten mu ale nevyšel – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení tedy nerozhodlo a budou následovat samostatné nájezdy, které přijdou na řadu po úpravě ledové plochy.

64:42
    Varnakov ale byl v obrovské šanci, Janus je dnes fantastický a poradil si i s tímto pokusem.

64:26
    U puku jsou hokejisté Slovanu, ti se ale nikam neženou a vypadá to, že se dočkáem samostatných nájezdů.

64:01
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:58
    Stapleton příliš rychle přejel modrou čáru, je z toho ofsajd.

63:26
    Kazaň nyní vyslali na Januse dva pokusy, ale ani jeden nezamířil mezi tři tyče.

62:39
    Burmistrov se dostával do dobré šance, jeho pokus byl ale zblokován hostující obranou.

61:57
    Domácí v plném počtu, hraje se čtyři na čtyři.

61:40
    Slovanu se tato přesilová hra vůbec nedaří a Kazaň znovu vyhazuje až za branku Januse.

61:06
    Šatan vyslal neříjemnou střelu z levého kruhu, Barulin jeho pokus vytěsnil ramenem do ochranné sítě!

60:51
    Škoula chyboval na modré čáře a Kazaň vyhazuje puk.

60:20
    Slovan pokračuje v téměř dvouminutové přesilové hře ze třetí třetiny. Hraje se 4 na 3.

60:01

Po šedesáti minutách je stav nerozhodný 1:1 a následuje tedy pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

STATISTIKY TŘETÍ TŘETINY
    Střely na branku: 6:4
    Vyloučení: 3:2
    Vyhrané buly: 13:9

60:00

59:58
    V základní hrací době se nerozhodlo, bude následovat prodloužení a případně samostatné nájezdy.

59:45
    Další zákrok Barulina, tentokrát proti dorážce Miklíka.

59:36
    Juraj Mikuš mohl rozhodnout, ale Barulin předvedl další fantastický zákrok!

58:34
    Domácí však vyhazují puk až za Janusovu branku.

58:13
    Slovan vyhrál buly a usadil se v útočném pásmu.

57:57
    Oddechový čas pro hosty.

57:57
    Obrovská šance pro hosty, kteří budou hrát přesilovou hru pět na tři! Kirill Petrov (KZN) si odsedí čtyři minuty za vysokou hůl. Jelikož se v tváři Radivojeviče vyskytla krev, tak proto to jsou čtyři minuty.

57:43
    Domácí se snažili dokonce zaútočit, ale obrana Slovanu je obrala o puk.

57:25
    Petrov vyhazuje puk až za Janusovu branku.

56:38
    Slovan dostává šanci v podobě přesilové hry. Na trestnou lavici míří Arťom Lukojanov (KZN) na dvě minuty za podražení. Poměrně přísné vyloučení.

56:03
    Domácí se srazili za brankou Januse a přišli tak o pásmo, naopak Slovan se žene vpřed.

55:13
    Již několikáté zakázané uvolnění Slovanu ve třetí periodě.

54:03
    Juraj Mikuš mohl poslat Slovan do vedení! Ve stoprocentní šanci však trefil pouze levý beton Barulina.

53:28
    Další zakázané uvolnění hostů.

53:18
    Ve středním pásmu sebral puk Lukojanov, který vyslal před obránce Slovanu nepříjemnou střelu, kterou Janus vyráží lapačkou před sebe.

52:42
    Zakázané uvolnění Slovanu.

52:36
    Puk znovu v hledišti a i tentokrát to bylo s tečí, takže se vylučovat nebude. Vhazuje se po levici Januse.

52:06
    Zakázané uvolnění Kazaně, vhazuje se před Barulinem.

51:30
    Denis Golubev vyslal na Januse další pokus, slovenský gólman s tímto pokusem neměl žádný problém.

51:13
    Na druhé straně Barulin kryl dorážku Šatana. Za brankou Barulina se poté strhla menší postrkovaná mezi Šatanem a Burmistrovem.

50:39
    Janus musel předvést další výborný zákrok proti střele Burmistrova.

50:11
    Kazaň se nyní usadila v útočném pásmu.

49:40
    Těreščenko se dostával do šance, v poslední chvíli mu však puk utekl z hole.

49:01
    Bakoš vypálil z levého kruhu, Barulin si s jeho pokusem poradil.

48:30
    Petružálek pěkně zavezl puk do útočného pásma, tam však nedokázal nic vymyslet a u puku jsou hosté.

48:03
    Slovan vyhazuje puk pouze do středního pásma a odchází střídat.

KOMERČNÍ PŘESTÁVKA

47:23

47:13
    Domácímu publiku se vůbec nelíbila hra Kazaně v přesilové hře a dávají to najevo svým pískotem.

46:50

46:40
    Ale Štajnoch vyhazuje puk přes všechny čáry a Slovan se ubrání této přesilové hře Kazaně.

46:11
    Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

45:59
    Sigalet vyhazuje puk až k Barulinovi.

45:30
    Kazaň se nemůže dostat do útočného pásma.

44:50
    Úplně zbytečný faul v podání Maria Bližňáka (SBA), který si na trestné lavici odsedí dvě minuty za hákování.

44:35
    Štajnoch vypálil od modré, tato střela však minula Barulinovu bránu.

44:23
    Škoula předvedl dobrý obranný zákrok a připravil tak domácí o puk.

44:02
    V úvodu třetí třetiny jsou jednoznačně aktivnější domácí hokejisté, kteří nepouštějí Slovan téměř vůbec k puku.

43:11
    Ofsajd Kazaně.

42:36
    Ihned po skončení přesilové hry se před brankou trochu se štěstím dostal k puku Tkačjov, Janus byl znovu pozorný!

42:35

42:06
    Obuchov se dostal k odraženému puku, Janus se však včas dokázal přesunout ke své levé tyči a jeho dorážku pokrýt!

41:42
    Puk v hledišti, vhazuje se ve středním pásmu.

41:23
    Až nyní hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

40:59
    Kazaň se usadila v útočném pásmu.

40:35
    Branko Radivojevič (SBA) si jde sednout za katr na dvě minuty za držení.

40:16

40:10
    Úvodní buly třetí periody vyhráli hosté.

40:01

Ve druhé třetině jsme sledovali poměrně podobný hokej jako v té první, akorát tentokrát byli aktivnější hosté, kteří zásluhou Šatana srovnali stav utkání na 1:1 a stejné skóre vydrželo až do konce třetiny.

39:58
    Hra se dohrává ve středním pásmu, branku ve druhé třetině již neuvidíme.

39:36

39:33
    ... a znovu.

39:25
    Slovan vyhazuje puk přes všechny čáry a může jít vystřídat.

39:12
    Milovzorov se postaral o první střelu této přesilové hry, Janus znovu kryje.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé periody.

38:49
    Kazaň stále kombinuje, ale zatím bez nějaké střely.

38:13
    Domácí se usadili v útočném pásmu.

37:36
    Tomáš Mikuš (SBA) si jde sednout za katr na dvě minuty za podražení.

37:26
    Branka neplatí a vhazuje se po levici Barulina!

37:25
    Slovan se raduje z branky, ale rozhodčí se jde ještě poradit s videorozhodčím!

36:53
    Barulin kryje pokus Šatana z pravé strany.

36:03
    Tak nyní je to jedna obrvská šance za druhou! V té byl znovu Burmistrov, ale Janus je dnes také fantastický!

35:32
    Burmistrov ujížděl sám na Januse, kterého však nedokázal překonat!

34:49
    Tak to je neskutečné, co nyní Petrov neproměnil! Po výborné přihrávce Těreščenka před Petrovem byla úplně prázdná branka, tu však nedokázal trefit!

33:45
    Zakázané uvolnění domácích.

33:04
    Slovan je při chuti, k další střele se dostal Kukumberg, tento pokus ale nemohl Barulinovi nadělat problémy.

31:56
    Slovan právě vstřelil branku!
    Hosté se také konečně dočkali! Nikým nehlídaný MIROSLAV ŠATAN měl dostatek času si připravit puk k zakončení a pěknou kličkou překonal Barulina – 1:1. Asistence: Libor Hudáček a Jonathan Sigalet.

31:39
    I na druhé straně se do gólovky dostal po přihráce Stapletona Těreščenko, Janus také drží svůj tým.

30:35
    A další vynikající šance Slovanu, ve které byl Bližňák, ten nedokázal ale překonat fantastického Barulina!

29:51
    Radivojevič našel před brankou úplně volného Hudáčka, ten ale nedokázal překonat stále stoprocentního Barulina!

29:11
    Tam se domácí pořádné neohřáli a u puku jsou znovu hokejisté Slovanu.

28:48
    Nyní to řešil Nikulin pouhým nahozením puku za Janusovu branku.

28:20
    Domácí se nemohou dostat přes pevnou obranu Slovanu do útočného pásma.

27:52
    Dmitrij Obuchov se prokličkoval přes obranu Slovanu, dostal se však do velkého úhlu a jeho následná střela skončila v ochranné síti.

27:03
    Michel Miklík vyslal pěknou střelu zápěstím z pravého kruhu, jeho pokus si však Barulin pohlídal.

26:20
    Po pauze se vhazuje po pravici Januse.

26:13
    Svitov byl dalším hráčem, který zaměstnal Januse.

25:28
    Mikuš vyhodil puk na tribuny, to však bylo tečované a vylučovat se nebude.

24:42
    Bartovič vyslal dělovku z levého kruhu, trefil však pouze Barulinovy betony.

24:29
    Těreščenko pěkně objel branku Januse a poté vypálil, gólman Slovanu předvedl ale další výborný zákrok a tento pokus kryje.

23:26
    Slovan pouze nahodil na Barulina a odchází střídat.

22:42
    Šatan se ocitl v obrovské šanci! Barulin jeho pokus se štěstím vyrazil a drží tak vedení svého týmu.

21:26
    Janus vyráží další pokus domácích, o který se postaral Medvěděv od modré čáry.

20:20
    Puk se zpoza branky dostal k Těreščenkovi, který byl téměř sám před Janusem, ale trefil pouze Januse do helmy a puk poté skončil v ochranné síti.

20:10
    Buly znovu vyhráli domácí, kteří se ihned šenou do útoku.

20:01

V první periodě jsme sledovali poměrně vyrovnané utkání, ale přece jen o něco lepším celkem byli domácí hokejisté, kteří šli zaslouženě po trefě Milovzorova do vedení. Do konce první třetiny již žádná branka nepadla a tak tu máme stav 1:0.

19:42
    Petružálek nyní zaměstnal Januse dvěma nepříjemnými pokusy, s oběma si však slovenský gólman poradil.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:50
    Přesilovka domácích potrvá do konce prvn ítřetiny, samozřejmě pokud ji nevyužijí.

18:31
    Slovan ve čtyřech.

17:59
    Slovan jde do tří a domácí si témět půl minuty zahrají přesilovku 5 na 3. Je z toho týmový trest pro Slovan, který šptně střídat.

18:03
    A naopak tu byla šance Slovanu, konkrétně to byl Ölvecký, který se snažil před Barulinem několikrát dorážet puk, Barulin však jeho několika pokusům odolal.

17:53
    Kazani se nedaří dostat do útočného pásma.

17:18
    Domácí nyní zastavuje ofsajd.

17:03
    Radivojevič vyhazuje puk přes všechny čáry.

16:31
    Lukojanov byl při tomto průniku hákován a potrestaným hráčem je Andrej Šťastný (SBA).

16:30
    A málem se jim to podařilo! Lukojanov výborně vybruslil až před Januse, ten ale předvedl výborný zákrok!

16:03
    Domácí se znovu usadili v útočném pásmu a snaží se přidat druhou branku.

15:33

14:36
    Obrovská šance Kazaně, v které byl Těreščenko, ten nedokázal puk dostat do branky, poté puk poskakoval před brankou Januse. Ale Stapleton ani Varnakov nedokázali puk dorazit za Janusova záda.

14:06
    Od modré čáry vypálil Nikulin, Janus však jeho dělovku kryje.

13:50

13:33
    Domácí si také zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici míří Juraj Mikuš (SBA) na dvě minuty za podražení.

13:20
    Slovanu se prvné přesilová hra vůbec nepodařila, téměř vůbec nebyli v útočném pásmu a naopak zahrozili domácí.

13:15

12:59

12:06
    V oslabení se ale dostala do brejku dvojice Svitov a Obuchov, střela Svitova z pravého kruhu však byla na poslední chvíli zblokována hostující obranou.

11:15
    První vyloučení dnešního utkání má na svědomí Grigorij Panin (KZN), který si odsedí dvě minuty za hákování.

11:06
    Svitov vypálil z pravého kruhu, Janus vyrážečkou posílá puk na zadní mantinel.

10:11
    Domácí jsou při chuti, Janus musí krýt další pokus.

09:13
    Kazaň vstřelila branku!
    Tkačjov našel pěkným pasem Petružálka, který najíždel s levé strany na Januse, na kterého dokázal vypálit. slovenský gólman vyrazil puk pouze před sebe, kde úspěšně dorážel JEGOR MILOVZOROV a otevírá tak skóre dnešního utkání – 1:0. Asistence: Jakub Petružálek.

08:13
    Ani jeden z celků se stále nemůže dostat do útočného pásma a něco vymyslet.

07:39
    Stejný obraz platí i o minutu později.

06:39
    Hra se nám v přelévá ze strany na stranu, sledujeme řadu nepřesných přihrávek a neúspěšných útočných výpadů.

05:16
    Ti ale o puk v útočném pásmu přišli, to však platí i o Slovanu.

04:26
    U puku jsou znovu domácí hokejisté.

03:59
    Škoula nepřesně přihrál svému spoluhráči, ale zakázané uvolnění z toho nebude, protože jeden z domácích obránců puk stihl.

03:05
    Je to tak, vylučovat se nebude, i když Burmistrov nejspíš fauloval slovenského forvarda kolenem, rozhodčí je však jiného názoru.

04:52
    Rozhodčí přerušuje hru, protože na ledě zůstal ležet Ölvecký, ten ale vstává a odchází na střídačku hostů. Vypadá to, že vylučovat se nebude.

04:29
    Bartovič vypálil z pravého kruhu, ale tato střela nemohla Barulina zaskočit.

03:49
    I Slovan se snažil zaútočit, jejich snaha ale ztroskotala na dobrém obranném zákroku Kornějeva.

03:12
    Domácí hokejisté v úvodu utkání o poznání aktivnější a snaží se vstřelit brzký gól.

02:32
    V další velké šanci byl Milovzorov, jeho pokus Janus také kryje!

01:32
    Po buly se domácí vydali do útoku a Janus si připsal svůj první zákrok a hned velmi důležitý, když se Varnakov objevil ve výborné pozici před gólmanem Slovanu.

00:53
    Paradoxně si ale první zákrok připisuje Barulin, který kryl slabou střelu Šatana.

00:35
    Ihned se tlačili dp útočného pásma, tam je však hostující obrana vyhnala až do středního pásma.

00:10
    Úvodní buly dnešního utkání vyhráli domácí hokejisté.

00:01

Hymny nám dohrály, utkání bude moci za malou chvíli začít.

Poslechneme si nejdříve slovenskou hymnu a poté hymnu ruskou.

Domácí hokejisté nastupují v zelených dresech a hosté v dresech bílých.

AK Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Kornějev, Nikulin (C), Heshka, Panin, Medvěděv, Belov, Jarullin, Tokranov – Lukojanov, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Golubev, Obuchov – Petružálek, Milovzorov, Tkačjov
    Trenér: Valerij Belov (RUS)

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Škoula, Mojžíš, Sigalet, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Luža – Šatan, Hudáček, Radivojevič – Bartovič (C), Miklík, J. Mikuš – Ölvecký, Bližňák, Kukumberg – Daňo, Šťastný, Bakoš – T. Mikuš
    Trenér: Rostislav Čada (CZE)

Rozhodčí: Karabanov, Zacharov – Koršak, Černyšev.

Nově vám náš server přináší také možnost sledovat naše komentátory díky Twitteru. Pokud máte připomínku, či dotaz, neváhejte se mě zeptat na Twitteru @JaroslavPrib.

Československá stopa v utkání

V dresu Slovanu:
    Jelikož dnes budeme sledovat zápas slovenského celku Slovan Bratislava, tak do utkání zasáhne spoustu tuzemských hokejistů.

V dresu Kazaně:
    obrázek Jakub Petružálek (Ú) – 20 bodů (13+7), 44 zápasů (6 v dresu Kazaně)
    obrázek Tomáš Vincour (Ú) – 9 bodů (6+3), 37 zápasů – NENASTOUPÍ

Naši východní sousedé na tom nejsou s postavením v tabulce příliš dobře, nalezneme je na jedenácté pozici Západní konference a postup do vyřazovacích bojů, kam postupuje osm nejlepších celků, se jim vzdaluje. Ze 46 zápasů se jim podařilo 20 vyhrát, z toho 7 v prodloužení a naopak 26 zápasů prohrát, z toho 3 v prodloužení. Poměr vstřelených a obdržených branek mají 104:142 a na svém kontě mají celkem 56 bodů a na osmý celek Jaroslavl ztrácejí 13 bodů.

Poslední čtyři utkání Slovanu:
    19. 01. 2014 – Slovan Bratislava – Novokuzněck 2:3
    17. 01. 2014 – Slovan Bratislava – Vladivostok 1:6
    15. 01. 2014 – Slovan Bratislava – Chabarovsk 3:2
    13. 01. 2014 – Slovan Bratislava – Novosibirsk 2:1 po s. n.

Nejproduktivnější hráči Slovanu:
    obrázek Michel Miklík (Ú) – 30 bodů (12+18), 46 zápasů
    obrázek Michal Vondrka (Ú) – 26 bodů (12+14), 44 zápasů
    obrázek Milan Bartovič (Ú) – 25 bodů (11+14), 46 zápasů

AK Bars Kazaň
    Domácí jsou na tom v tabulce o poznání lépe a starosti o play-off si dělat nemusejí, protože to už mají jisté. Nalezneme je na druhé příčce Východní konference. Ze 47 zápasů se jim podařilo 31 vyhrát, z toho 6 v prodloužení a 16 prohrát, z toho 4 v prodloužení. Soupeřům nasázeli 123 branek a 94 jich obdrželi. Jejich celková bilance je 91 bodů a v konferenci ztrácejí pouhé tři body na první Magnitogorsk. Na záda jim však také dýchá celek Barys Astana, který má na svém kontě o dva body méně, tedy 89 bodů.

Poslední čtyři utkání Kazaně:
    19. 01. 2014 – Mytišči – Kazaň 1:2 po prodl.

Vzájemné zápasy
    Z jediného vzájemného utkání této sezóny, které se odehrálo 21. 9. 2013, vzešli jako vítězové hokejisté Slovanu, kteří na svém ledě dokázali udolat Kazaň 2:1 v prodloužení.

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Hezké středeční odpoledne přeji u sledování dalšího kola KHL, ve kterém dojde k souboji ruského týmu AK Bars Kazaň a slovenského celku Slovan Bratislava. Jasným favoritem jsou domácí hokejisté, kteří jsou na tam s postavením v tabulce o dost lépe. Utkání začíná v 16:00 našeho času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 10. Milovzorov (Petružálek), rozh. náj. Petružálek – 32. Šatan (Hudáček, Sigalet)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Kornějev, Nikulin (C), Heshka, Panin, Medvěděv, Belov, Jarullin, Tokranov – Lukojanov, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Golubev, Obuchov – Petružálek, Milovzorov, Tkačjov

Rozhodčí: Karabanov, Zacharov – Koršak, Černyšev