Kazaň – HC Slovan 2:1 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – Lev 5:2 (kon.) | Viťaz – Riga 6:2 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Slovan Bratislava
Středa 22.01.2014, 16:00 • Tatneft-Arena (kapacita 8 800 diváků) • KHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým AK Bars Kazaň.
    Autorem vítězného samostatného nájezdu je JAKUB PETRUŽÁLEK.

Petružálek ale svůj druhý nájezd proměnil – 2:1.

Petružálek proměnil svůj nájezd s přehledem – 1:1.

Milan Bartovič trefil břevno, od kterého se puk odrazil na záda Barulina a do branky – 0:1.

64:42
    Varnakov ale byl v obrovské šanci, Janus je dnes fantastický a poradil si i s tímto pokusem.

61:06
    Šatan vyslal neříjemnou střelu z levého kruhu, Barulin jeho pokus vytěsnil ramenem do ochranné sítě!

59:36
    Juraj Mikuš mohl rozhodnout, ale Barulin předvedl další fantastický zákrok!

57:57
    Oddechový čas pro hosty.

57:57
    Obrovská šance pro hosty, kteří budou hrát přesilovou hru pět na tři! Kirill Petrov (KZN) si odsedí čtyři minuty za vysokou hůl. Jelikož se v tváři Radivojeviče vyskytla krev, tak proto to jsou čtyři minuty.

56:38
    Slovan dostává šanci v podobě přesilové hry. Na trestnou lavici míří Arťom Lukojanov (KZN) na dvě minuty za podražení. Poměrně přísné vyloučení.

54:03
    Juraj Mikuš mohl poslat Slovan do vedení! Ve stoprocentní šanci však trefil pouze levý beton Barulina.

53:18
    Ve středním pásmu sebral puk Lukojanov, který vyslal před obránce Slovanu nepříjemnou střelu, kterou Janus vyráží lapačkou před sebe.

50:39
    Janus musel předvést další výborný zákrok proti střele Burmistrova.

44:50
    Úplně zbytečný faul v podání Maria Bližňáka (SBA), který si na trestné lavici odsedí dvě minuty za hákování.

42:36
    Ihned po skončení přesilové hry se před brankou trochu se štěstím dostal k puku Tkačjov, Janus byl znovu pozorný!

42:06
    Obuchov se dostal k odraženému puku, Janus se však včas dokázal přesunout ke své levé tyči a jeho dorážku pokrýt!

40:35
    Branko Radivojevič (SBA) si jde sednout za katr na dvě minuty za držení.

37:36
    Tomáš Mikuš (SBA) si jde sednout za katr na dvě minuty za podražení.

37:26
    Branka neplatí a vhazuje se po levici Barulina!

37:25
    Slovan se raduje z branky, ale rozhodčí se jde ještě poradit s videorozhodčím!

36:03
    Tak nyní je to jedna obrvská šance za druhou! V té byl znovu Burmistrov, ale Janus je dnes také fantastický!

35:32
    Burmistrov ujížděl sám na Januse, kterého však nedokázal překonat!

34:49
    Tak to je neskutečné, co nyní Petrov neproměnil! Po výborné přihrávce Těreščenka před Petrovem byla úplně prázdná branka, tu však nedokázal trefit!

31:56
    Slovan právě vstřelil branku!
    Hosté se také konečně dočkali! Nikým nehlídaný MIROSLAV ŠATAN měl dostatek času si připravit puk k zakončení a pěknou kličkou překonal Barulina – 1:1. Asistence: Libor Hudáček a Jonathan Sigalet.

31:39
    I na druhé straně se do gólovky dostal po přihráce Stapletona Těreščenko, Janus také drží svůj tým.

30:35
    A další vynikající šance Slovanu, ve které byl Bližňák, ten nedokázal ale překonat fantastického Barulina!

29:51
    Radivojevič našel před brankou úplně volného Hudáčka, ten ale nedokázal překonat stále stoprocentního Barulina!

22:42
    Šatan se ocitl v obrovské šanci! Barulin jeho pokus se štěstím vyrazil a drží tak vedení svého týmu.

20:20
    Puk se zpoza branky dostal k Těreščenkovi, který byl téměř sám před Janusem, ale trefil pouze Januse do helmy a puk poté skončil v ochranné síti.

17:59
    Slovan jde do tří a domácí si témět půl minuty zahrají přesilovku 5 na 3. Je z toho týmový trest pro Slovan, který šptně střídat.

18:03
    A naopak tu byla šance Slovanu, konkrétně to byl Ölvecký, který se snažil před Barulinem několikrát dorážet puk, Barulin však jeho několika pokusům odolal.

16:31
    Lukojanov byl při tomto průniku hákován a potrestaným hráčem je Andrej Šťastný (SBA).

16:30
    A málem se jim to podařilo! Lukojanov výborně vybruslil až před Januse, ten ale předvedl výborný zákrok!

14:36
    Obrovská šance Kazaně, v které byl Těreščenko, ten nedokázal puk dostat do branky, poté puk poskakoval před brankou Januse. Ale Stapleton ani Varnakov nedokázali puk dorazit za Janusova záda.

13:33
    Domácí si také zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici míří Juraj Mikuš (SBA) na dvě minuty za podražení.

12:06
    V oslabení se ale dostala do brejku dvojice Svitov a Obuchov, střela Svitova z pravého kruhu však byla na poslední chvíli zblokována hostující obranou.

11:15
    První vyloučení dnešního utkání má na svědomí Grigorij Panin (KZN), který si odsedí dvě minuty za hákování.

09:13
    Kazaň vstřelila branku!
    Tkačjov našel pěkným pasem Petružálka, který najíždel s levé strany na Januse, na kterého dokázal vypálit. slovenský gólman vyrazil puk pouze před sebe, kde úspěšně dorážel JEGOR MILOVZOROV a otevírá tak skóre dnešního utkání – 1:0. Asistence: Jakub Petružálek.

02:32
    V další velké šanci byl Milovzorov, jeho pokus Janus také kryje!

01:32
    Po buly se domácí vydali do útoku a Janus si připsal svůj první zákrok a hned velmi důležitý, když se Varnakov objevil ve výborné pozici před gólmanem Slovanu.

Jaroslav Přib

Branky a nahrávky: 10. Milovzorov (Petružálek), rozh. náj. Petružálek – 32. Šatan (Hudáček, Sigalet)

Ak Bars Kazaň: Barulin (Garipov) – Kornějev, Nikulin (C), Heshka, Panin, Medvěděv, Belov, Jarullin, Tokranov – Lukojanov, Těreščenko, Petrov – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Golubev, Obuchov – Petružálek, Milovzorov, Tkačjov
    Trenér: Valerij Belov (RUS)

HC Slovan Bratislava: Janus (Kopřiva) – Škoula, Mojžíš, Sigalet, Mihálik, Štajnoch, Brejčák, Luža – Šatan, Hudáček, Radivojevič – Bartovič (C), Miklík, J. Mikuš – Ölvecký, Bližňák, Kukumberg – Daňo, Šťastný, Bakoš – T. Mikuš
    Trenér: Rostislav Čada (CZE)

Rozhodčí: Karabanov, Zacharov – Koršak, Černyšev