Kazaň – HC Slovan 2:1 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – Lev 5:2 (kon.) | Viťaz – Riga 6:2 (kon.)
Dynamo Moskva – CSKA Moskva 2:1 (2:1 po s.n.)
Torpedo Nižnij Novgorod
5:2 (3:0, 2:1, 0:1)
Lev Praha
Středa 22.01.2014, 16:00KHL

To je ode mně pro dnešek vše. Přeji hezký večer a u dalšího onlajnu na shledanou! (18:23:48)

Pražané po delší době našli přemožitele, jejich série vítězných zápasů tak končí na čísle šest. Na úvod tripu prohrávají s Torpedem 2:5. V závěru třetí třetiny ještě za hosty snížil Kapanen, ovšem jednalo se již jen o kosmetickou úpravu výsledku. Svěřenci trenéra Jalonena se nyní musejí rychle oklepat – v pátek je čeká další zápas proti Kazani.

60:00

59:28
    V závěru ještě zajímavě střílel Řepík, ovšem branku minul. Lvi v tomto utkání žádné body nezískají.

59:13
    Domácí Torpeo se již nikam nežene, v klidu drží puk.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny a asi i zápasu. Torpedo opět drží puk na svých hokejkách.

56:38
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen přišel ještě jeden gól do sítě domácích. Už je ale asi pozdě na vyrovnání. NIKO KAPANEN předvedl svou zkušenost, když dokázal jako druhý ze lvů překonat Kasutina. Dobře zapracoval Gragnani, který právě zkušeného Fina našel přesným pasem. Asistence: Marc-André Gragnani

56:21
    Skačkov mířil svou střelu k bližší tyči. Lev vyhazuje na icing.

55:41
    Thörnberg vyslal kvalitní střelu. Kasutin puk vyrazil před sebe a poté ho přikryl.

54:45
    Stále se hraje více před Vehanenem, který musel opět zasahovat.

54:27
    Kasutin zatím ve třetí třetině nemusel předvést tolik těžkých zákroků. Pražanům se nedaří dostat soupeře pod tlak.

54:07
    Kasutin ukryl nahození ve své lapačce. Bude se vhazovat.

52:53
    Domácí brání pečlivě, druhou formaci Lva nepustili vůbec ke střele. Puk opět na hokejkách Torpeda.

52:30
    Torpedo nechce riskovat chybu v obraně, proto opět vyhazuje až na zakázané uvolnění.

52:25
    Torpedo vyhazuje přes všechny čáry – icing.

52:07
    Azevedo si sjel do útočné třetiny a vyslal povedenou střelu. Kasutin musel vytáhnout dobrý zákrok lapačkou.

51:51
    Němec jen nahodil za Kasutina, Děnisov drží puk za brankou.

50:53
    Teď pro změnu v šanci hosté. Po Cingelově pasu se sám před brankou octl Řepík, nezakončil ale podle svých představ. Chyběly mu opravdu jen centimetry.

49:44
    Po nepovedeném útoku lvů vyslal propagační střelu z úhlu Kuljomin.

48:42
    Další obrovská šance Torpeda! Salminen výborně obehrál obránce Lva a poslal puk na Immonena, který i díky skvělému zákroku Novotného nedokázal zakončit do sítě.

48:28
    Torpedo se již příliš do útoku nežene, především pečlivě brání. Nyní navíc Pražany zastavuje postavení mimo hru.

47:34
    Po chvilce hry ve středním pásmu se do útočné třetiny dostal Ridderwall. Kasutina ale příliš neohrozil.

47:11
    Řepík se pokoušel dostat puk do útoku, zastavil ho ofsajd.

46:22
    Ondřej Němec na poslední chvíli dokázal zastavit Vadima Krasnoslobodceva, který se už dostával do velké šance.

45:47
    Ljuduchin se řítil sám na Vehanena. Klička do forhendu se mu nevydařila, puk skončil mimo branku.

45:05
    Lvi mají opět problém s rozehrávkou ve vlastní obranné třetině. Skvěle napadal Kuljomin.

43:44
    Lvi sehráli přesilovku velice dobře, ovšem branku nevsítili.

43:11
    Obrovská šance! Thörnberg skvěle napřáhl, jeho střelu vyrazil Kasutin jen na volného Vránu. Český útočník ale puk přes beton brankáře domácích neposlal.

42:15
    Pro Pražany je tu tak šance na snížení, začátek tohoto snažení ale nebyl přesný. Kotouč končí mimo hrací plochu.

41:40
    Přesilovka pro Lev. Denisov zasáhl nedovoleně Gragnaniho, a míří tak na trestnou.

41:32
    V obraně ale chybují i domácí. Thörnberg zůstal volný s pukem vedle Kasutina. Snažil se ještě najít Zackrissona, jeho spoluhráč nezakončoval přesně.

41:05
    Kotouč se odráží před Kasutina, který přikryl puk. Bude se vhazovat.

40:15
    Lvi mají šanci k tomu, aby ještě něco udělali s vývojem zápasu. Začínají dobře – s pukem na hokejkách.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.

Pražané si sice ve druhé třetině připsali první přesný zásah, ovšem ještě dvakrát inkasovali. Za lvy se trefil Ridderwall, za Torpedo Skačkov a Immonen. Navíc poslední branka do sítě Petriho Vehanena padla po opravdu pohledné kombinaci. Pražané to tak budou mít hodně těžké ve třetí třetině.

40:00

38:39
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Krátce na to ale přichází další přesný zásah Torpeda. Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1 a předvedli opravdu překrásnou kombinaci, kterou do naprosto odkryté klece zakončoval JEVGENIJ SKAČKOV. Vehanen neměl na tuto střelu nárok. Asitence: Vadim Krasnoslobodtsev.

37:59
    Lvi snižují! Gragnani nahazoval na Kasutina, jeho pokus byl ještě tečován. Nakonec puk skončil u CALLEHO RIDDERWALLA, který dokázal poslat puk až do branky. Asistence: Marc-André Gragnani, Niko Kapanen.

37:13
    Ševc propadl ve středním pásmu, a Wolski tak měl téměř volnou cestu k Vehanenovi. Nezakončil ovšem přesně.

36:37
    Lvy trápí přesnost rozehrávky, tím umožňují domácím lehce přecházet do útoku. Nyní nedokázal zpracovat puk Novotný.

35:38
    Jaakola jen nahodil ze středního pásma. Puk opět končí až u Vehanena.

35:01
    Další nepřesný přechod do útoku Lva – ofsajd.

34:05
    Po delší době dokázali lvi zakončit. Novotný se dokonce dostal do šance, jeho střela z blízkosti nebyla přesná.

33:22
    Potapov se šikovnou kličkou dostal až k Vehanenovi, ovšem nezakončil přesně. Svou dravostí se dostal do velké šance.

32:49
    Matai se dostal se svou formací do šance. Zpětná přihrávka nikoho ale nenašla.

32:11
    Vehanen musel zasáhnout u střely Skačkova i u následné dorážky. Torpedo ma nyní výrazně více ze hry.

31:27
    Skačkov nebezpečně najížděl z pravé strany na Vehanena, Němec ale výborně padl do přihrávky.

30:30
    Lev se na chvíli usadil v útočném pásmu. Řepíkovo nepřesné nahození ale ukončuje tuto akci.

29:45
    Kuljomin dvakrát v dobré pozici ohrožoval Vehanena. Ten ale zasáhl. Poté Ševc hrál vysokou holí, následuje další vhazování u Vehanena.

29:09
    Opět se Torpedo hnalo do dalšího přečíslení, naštěstí je zastavil ofsajd.

28:50
    Po delší době Lev v útoku. Ve slušné pozici byl Gragnani, ovšem místo střely ještě přihrával.

28:27
    U puku je stále více Torpedo, které především skvěle napadá. Lvy navíc zastavuje další ofsajd.

28:01
    I nadále ale Torpedo prochází obranou Lva bez větších problémů.

27:06
    Lvi jsou již v plném počtu. Vyloučený Gragnani musel ještě přihlížet slušné střele Ljuduchina, která minula horní růžek branky hostů.

26:43
    Puk končí po další střele Torpeda v ochranné síti. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

25:08
    Lvi se osvobozují.

24:40
    Torpedo si opět vytváří tlak, Vehanen se musí v brankovišti otáčet.

23:26
    Potrestán je Gragnani.

23:26
    Jaakola vyrobil další velikou chybu. Puk poslal před Vehanena, kde byl naprosto volný hráč Torpeda. Vše dokázali lvi vyřešit jen s faulem.

23:35
    Torpedo nyní nedalo Pražanům v obraně ždánou šanci a opět se v úvodu třetiny dokázali prosadit. Krásnou kombinaci první formace zakončoval JARKKO IMMOENEN. Asistence: Wojtek Wolski, Sakari Salminen.

23:26
    Zajímavě střílel Cingel, Kasutin zasahuje betonem.

23:08
    Po další nepřesnosti v rozehrávce Pražanů se do šance dostávají domácí. Grigorjev se pokoušel zakončovat, Jaakola ale včas zakročil. Žarkov zůstal ležet chvilku na ledě, pak se ale oklepal a již míří na střídačku.

22:40
    Hodně prostoru dostal Skačkov, který projel až k Vehanenovi. Fin ale zakročil skvěle lapačkou.

21:30
    Krasnoslobodcev ohrožoval Vehanena. Ten ale v klidu zasahuje a lvi zakladají akci za vlastní bránou.

20:38
    Lev vstoupil do druhé třetiny hodně aktivně. Kasutin již musel zasahovat.

20:07
    Na úvodním buly opět úspěšnější Pražané. Hned je ale zastavuje icing, a bude se tak vhazovat před Vehanenem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:57.

První třetina se lvům vůbec nevydařila. Nezvládli úvodní minuty a třikrát inkasovali. Trefil se Skačkov, Salminen a Grigorjev. První dvě branky způsobila hrubá chyba v obraně Pražanů. Po druhém gólu z branky odjel Engren, kterého nahradil Vehanen. Lev tak má ve druhé periodě co napravovat.

20:00

19:48
    V závěru třetiny ještě prověřil Kasutina Vrána. Na led se již vrací i druhý vyloučený hráč Torpeda.

19:27
    Již v přesilovce 5 proti 4 střílel Ševc. Ani jedna z jeho dvou střel mu příliš nesedla.

18:46
    Azevedo hledal na druhé straně brankovistě Thörnberga. Švédskému forvardovi chyběla větší přesnost, aby překonal Kasutina.

18:34
    Ullström byl ve velké šanci. Branku minul jen o pár centimetrů.

17:40
    Ševc s Galuzinem se pustili do menší výměny názorů. Jen Galuzin byl vyloučen, a je tu dvojnásobná přesilovka lvů.

17:40
    Kasutin musel vytáhnout další zákrok. Ohrožoval ho Ullström z velké blízkosti.

17:07
    Oystrickovo nahození vypadalo velice zajímavě. Dorážet se ještě pokoušel Thörnebrg, ovšem bez úspěchu.

16:39
    Torpedo se i tak dostalo až k Vehanenovi. Mäenpää již ale zakládá akci za vlastní brankou.

16:18
    Je tu přesilovka pro lvy. Ti si tak mohou vytvořit první větší tlak. Salminen bude pykat za podražení.

15:36
    Bělochvostikov opět ohrozil Vehanena. Jeho zákrok betonem vše ale vyřešil.

14:48
    Torpedo se dostalo do přečíslení 3 na 2. Vehanen musel po střele z mezikruží vytáhnout velice dobrý zákrok. Střela Děnisova vypadala hodně nebezpečně.

14:03
    Novotný je již na ledě. Domácí ale velice dobře napadají v defenzivní části kluziště Lva.

13:33
    Lvi se nyní brání dobře, přesilovku zvládají ubránit.

12:37
    Ševc ihned po buly nahazoval na branku, puk skončil v ochranné síti.

12:30
    Lvi vyvážejí kotouč. Azevedo dokonce vybojoval vhazování před Kasutinem.

12:14
    Vehanen si poradil s tvrdou střelou od modré čáry i následnou dorážku Salminena.

11:50
    Další nepříjemnost pro lvy v podobě vyloučení. Novotný si odsedí dvě minuty za sekání.

11:29
    Pražanům se nedaří dobře založit útok. Čtvrtá lajna opět v postavení mimo hru, hráči pražského Lva musí něco ve své hře změnit.

10:59
    Švédské dvojici ve druhé formaci nevyšel přechod do útoku. Zastavuje je ofsajd, a Kasutina tak nemohou ohrozit.

10:20
    Po delší době zahrozili i lvi. Ridderwallova střela ale nebyla příliš nebezpečná.

09:40
    Torpedo opět skvěle útočí. Vehanen má velké potíže, vše nakonec řeší jeho lapačka.

09:20
    Oba vyloučení hráči se již vracejí na led.

08:05
    I střídající Vehanen velice rychle inkasoval. Střela z dálky mu propadal do klece. Úspěšným střelcem je MICHALIJ GRIGORJEV. Asistence: Wojtek Wolski.

07:25
    Přesilovka ale rychle končí. Novotný se také provinil proti pravidlům.

07:21
    Je tu první přesilovka pro lvy. Krasnoslobodtsev odjíždí na dvě minuty na trestnou lavici za hákování

06:00
    Pražané mají co napravovat. Do zápasu vstoupili aktivně, nicméně rychle dvakrát inkasovali.

05:58
    Engren opuští branku a přenechává své místo Vehanenovi.

05:58
    Nepříjemná situace pro Pražany. Přišla další hrubá chyba v obraně, kterou domácí potrestali vstřeleným gólem. Po přesné nahrávce Wolskiho se prosadil SAKARI SALMINEN. Asistence: Wojtek Wolski.

05:44
    Ševc zaváhal ve středním pásmu, a umožnil Torpedu vniknout do útočné třetiny. JEVGENIJ SKAČKOV toho dokázal využít, když prostřelil Engrena. Bez asistence.

05:35
    Zatím se hraje ve velkém tempu, málokdy se přerušuje.

04:46
    První kvalitnější zákrok si musel připsat také Kasutin, když ho tvrdou střelou prověřil Thörnberg.

04:24
    Řepík zavezl puk do útočného pásma, nakonec ale kotouč získali domácí. Hráči Torpeda se dostali do přečíslení, které střelou do lapačky Engrena řešil Galuzin.

02:53
    Poté se v útoku předvedla i čtvrtá lajna Lva. Obrana Torpeda je ale ke střele nepustila.

02:25
    Velmi rychle po buly zahrozila čvtrtá formace domácích. Engren musel zakročit, následuje vhazování.

01:57
    Atte Engren si již musel poradit s prvním střeleckým pokusem, Fin v bráně vše zvládl bez problému.

01:01
    Torpedo nastoupilo do utkání hodně aktivně. Pražané se až teď dostali z prostoru před Engrenem. Ridderwall v útoku šikovně hledal Řepíka, jeho teč se ale neujala.

00:25
    Úvodní buly vyhrávají lvi. Z vlastní obrané třetiny zakládají první útok.

00:01

Halou zní obě hymny, utkání může za malý okamžik začít!

Na ledové ploše se již objevují hráči obou týmů. První na led vyjeli Pražané, po nich se ukazují i domácí.

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Děmidov) – Hietanen, Chomickij, Valentěnko, Bernackij, Grigorjev, Děnisov, Belochvostikov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Skačkov, Krasnoslobodcev – Potapov, Kuljomin, Ljuduchin – Žarkov, Tverdochlebov, Dvurečenskij – Badjukov.

Lev Praha: Engren (Vehanen) – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Gragnani, Jaakola, O'Byrne – Azevedo, Novotný, Ullström – Zackrisson, Vrána, Thörnberg – Ridderwall, Kapanen, Řepík – Pacovský, Cingel, Matai.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Otmachov, Koposov.

Více informací o úvodním zápase Lva na tripu naleznete zde.

Předchozí střetnutí Lva a Torpeda byla vždy velká bitva, ovšem vždy zvítězili Pražané. Poslední utkání na ledě holešovické Tipsport areny musely dokonce rozhodnout až nájezdy.

Utkání bude mít speciální příchuť pro dva členy pražského Lva. Martin Thörnberg i trenér Kari Jalonen mají z loňské sezony zkušenosti z kabiny Torpeda. Oběma se dařilo, Thörnberg byl dokonce nejúspěšnějším střelcem svého týmu.

Ovšem jen jeden z těchto týmů bude moci přidat sedmou výhru v řadě. Je tedy otázkou, komu se to podaří. Budou to rozjetí Pražané, nebo domácí Torpedo?

Torpedo Nižnij Novgorod:
    Ani soupeř Lva na tom není vůbec špatně. V tabulce se nachází na páté příčce a na první do play-off nepostupové místo má náskok 17 bodů. Navíc i výsledky z posledních zápasů jsou velice dobré. Torpedo se totiž může pochlubit úplně stejnou sérií vítězství jako Novotný a spol. Tým z města Nižnij Novgorod také vyhrál posledních šest zápasů. Navíc v posledním zápase o body obral silný Petrohrad.

Lev Praha:
    Svěřenci trenéra Jalonena mají skvělou formu. Tu jasně potvrdili v poslední domácí sérii, ve které ani jednou nezaváhali a vyhráli všechny čtyři zápasy. Navíc poslední výhra nad Sibirem byla již šestá v řadě. Pražané tak stále drží třetí příčku své konference s náskokem čtyř bodů na Donbass.
    V rámci tripu zavítají ještě do Kazaně, Moskvy a poslední venkovní zápas základní části odehrají proti Čechovu.

Přeji příjemné úterní odpoledne u sledování dalšího zápasu KHL. Lev Praha odcestoval na závěrečný trip základní části. První zastávkou na možná vůbec nejtěžším výjezdu na východ bude Nižnij Novgorod, kde je čeká místní Torpedo.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 6. Skačkov, 6. Salminen (Wolski), 9. Grigorjev (Wolski), 24. Immonen (Wolski, Salminen), 39. Skačkov (Krasnoslobodtsev) – 38. Ridderwall (Kapanen, Gragnani), 57. Kapanen (Gragnani)

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Děmidov) – Hietanen, Chomickij, Valentěnko, Bernackij, Grigorjev, Děnisov, Belochvostikov – Wolski, Salminen, Immonen – Galuzin, Skačkov, Krasnoslobodcev – M. Potapov, Kuljomin, Ljuduchin – Žarkov, Tverdochlebov, Dvurečenskij – Badjukov.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Otmachov, Koposov