Havlíčkův Brod – Č. Budějovice 5:4 (4:3 po s.n.) | Vsetín – Pardubice 1:7 (kon.) | Havířov – Letňany 0:5 (kon.)
HC Plzeň – Třinec 4:2 (kon.) | Liberec – Zlín 2:3 (kon.) | Poruba – K. Vary 1:2 (kon.)
Opava – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Chomutov – Vítkovice 5:3 (kon.) | Slavia – Mountfield HK 8:1 (kon.)
Jihlava – Kladno 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 3:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
3:5 (1:2, 1:0, 1:3)
HC Olomouc
Pátek 08.01.2016, 18:15 • ŠKOENERGO Aréna - malá hala • Extraliga staršího dorostu • 3. kolo

Ode mě už je to pro dnešek už vše, přeji hezký zbytek pátečního večera a zítra v 15 hodin se těším opět odsud z malé haly ŠKOENERGO Arény na počtenou. (20:25:03)

I poslední utkání v pátečním programu NOEN Extraligy staršího dorostu je dohráno. Boleslavští sice byli první polovinu zápasu lepší, jenže to nedokázali projevit dostatečně gólově. Poté už přebrali otěže utkání Olomoučtí, kteří získávají tři body a vzdalují se Bruslařům v tabulce. Hosté se zítra představí v nedalekém Liberci, Bruslaři přivítají doma od 15:00 Zlín.

59:23
    Stále se domácí nemohou dostat do tlaku, power play ani nebude.

59:09
    Domácí se nemohou udržet v pásmu, Haas je stále v bráně.

58:56
    Hosté jdou ještě do čtyř. Za podražení Dančišina je potrestán dvěma minutami Dominik Hajšman (OLO).

58:06
    Po dlouhých soubojích o kotouč v rohu u domácí branky přerušuje rozhodčí hru. Vhazuje se ve středním pásmu a nevypadá to, že by se v Mladé Boleslavi schylovalo k případnému vyrovnání.

57:20
    Ani tentokrát se Středočeši do pásma nedostali. Znovu je jim pískán ofsajd.

56:44
    Naopak – znovu se vhazuje před Haasem.

56:36
    Boleslavští si nemohou vytvořit tlak k případnému dalšímu snížení.

55:41
    Ofsajd Mladé Boleslavi.

55:11
    Zakázané uvolnění domácích musí Olomouckým naprosto vyhovovat.

55:00
    Hajšman jel sám na Haase, jenže nedokázal nic moc vymyslet, a tak gólovou pojistku nevystřelil.

53:47
    Tentokrát už je zakázané uvolnění Kohoutů naprosto v pořádku. Ti nemohou střídat. Dokáží toho Bruslaři využít?

53:19
    Olomouci je odpískán sporný icing, hostům však nepomohly ani protesty trenéra.

52:54
    Dominik Hrachovec chtěl poslat z mezikruží puk mezi brankáře a levou tyč, leč v rozhodující okamžik minul bránu.

52:48
    Před přijíždějícím Hrachovcem Galuška raději přerušuje hru.

52:19
    Jirásek dostal do pravého kruhu přihrávku a vystřelil z první, jenže minul olomouckou svatyni.

51:26
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslařský klub ještě snižuje. Rozjetý DUŠAN KERDA propasoval v rychlosti puk mezi tři tyče. Asistence: Hanuš Petržílka.

51:04
    V mezikruží se octl neobsazený Husák, jenž zakončoval k levé tyči. Haas však na puk viděl a ukryl jej do své lapačky.

50:24
    Následovalo zakázané uvolnění Olomouce.

50:21
    Milan Kalaš se dostal v pravém kruhu ke kotouči, jenže minul hostující klec!

49:35
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí střelci se probudili, Mladá Boleslav naopak naprosto propadá. Z další rychlé akce se prosadil DOMINIK HAJŠMAN, který byl rozjetý a zkušeně sklepl v rychlosti puk za Haasova záda. Asistence: Matěj Zabloudil.

49:03
    Do úniku se dostal Zdeněk Křížek, v rohodující okamžik ale olomouckou branku přestřelil.

48:13
    Zdá se, že si hosté pojišťují tříbodový zisk. Olomoučtí předvedli krásnou spolupráci, když si Rutar najel do pravého kruhu odkud našel volného JANA BEIERA, jenž se nemohl mýlit. Brankář Haas se nestačil přemístit. Asistence: Ludvík Rutar, Petr Mader.

47:57
    Do levého kruhu si najel Milan Kalaš, kterého však vychytal Petr Galuška pomocí své lapačky.

47:24
    Hosté jsou i nadále aktivnější a hrozí častěji před bránou.

47:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

46:06
    Dančišin se dostal před Galušku, jenže z mezikruží trefil jen plexisklo za hostující bránou.

45:30
    Kerda kombinuje v pásmu, ale Olomoučtí skvěle napadají.

45:04
    Vyloučení na obou stranách. Shodně dostali dvě minuty za hrubost Vladimír Zahradník (MBL) a Jan Beier (OLO).

44:49
    Nyní to vypadá jako by Olomouc hrála přesilovku. Kobminuje v pásmu a Mladoboleslavští se sotva ohání.

44:21
    Milan Kalaš se dral do zakončení, jenže Petr Galuška stačil puk ukrýt a přerušit hru.

44:11
    Outratovu střelu z levého kruhu zblokoval Murla.

43:14
    Jindra nezachytil dlouhou přihrávku, a tak hostující branku neohrozí.

42:31
    Outrata objel branku a následně poslal puk do mezikruží, jenže Kerda se k dorážce nedostal.

41:47
    Kohouti se vrací znovu do vedení. Na modré se napřáhl LUDVÍK RUTAR a puk prošel až mezi tři tyče. Asistence: Jan Janečko, Miroslav Skopal.

41:39
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

41:26
    Hustákova střela z pravého kruhu byla zblokována jedním z bránících Bruslařů.

41:05
    Dnešní utkání sleduje 29 diváků.

40:01

Druhé dějství nabídlo vyrovnaný hokej a nutno podotknout, že se Hanáci zlepšili a více domácím zatápěli. Přesto padl jediný gól jen do jejich branky poté, co se mezi Galuškovy betony prosadil Zahradník. Byli jsme svědky i více agresivnější hry, z čehož pramenily některé fauly. V úvodu pauzy si ještě olomoucká střídačka vysvětluje něco s hlavním rozhodčím Pilným, konkrétně trenér Olomouce Pavel Sedlák.

Další třetina začne přibližně v 19:50.

40:00

39:07
    I závěr druhého dějství se odehrává před bránou Mladé Boleslavi, hosté jsou i nadále aktivnější.

38:28
    Hosté střílí ze všech možných pozic, Bruslařský klub ale stále odolává.

37:47
    Havelka jel na branku a i přes bránícího hráče vystřelil. Puk ale skončil těsně vedle levé tyče olomoucké branky.

37:15
    Olomouc má velký tlak a hrozí v útočném pásmu.

37:02
    Miroslav Skopal se prodral taktéž do mezikruží, ale i s jeho střelou si Haas poradil a přerušuje hru.

36:05
    Svatopluk Bohanos měl z mezikruží obrovskou šanci, jenže tváří v tvář Radku Haasovi neuspěl. Boleslavský brankář zatím chytá ve druhé třetině na jedničku.

35:08
    Mladé Boleslavi se podařilo dostat puk do branky, jenže to bylo po odpískání. Hlavní sudí Luděk Pilný tak naznačuje, že branka uznána nebude. Protesty Milana Dančišina, kapitána domácích, jsou marné.

34:19
    Před přijíždějícím Flynnem ukryl Galuška puk pod svou lapačku.

33:58

33:20
    Zdá se, že Vojtěch Outrata, navrátilec do domácí sestavy po dlouhém zranění, dnes taky nevyvázne bez šrámu. Dostal pukem do nohy a s bolesitvou grimasou odjel na střídačku.

32:20
    Bruslařský klub vyhazuje přes všechny čáry.

31:58
    Na ledě zůstal ležet po faulu kolenem Michala Chládka (MBL) Martin Pěcha. Nakonec ale odjíždí po svých. Snad bude v pořádku.

31:01
    Jiráskova střela chvíli po buly z pravého kruhu byla zblokována.

30:36
    Na ledové ploše zůstal ležet kapitán domácích Milan Dančišin, který se jen těžce zvedá. Nebude se však vylučovat. Doufejme, že boleslavský hráč bude v pořádku.

29:29
    Takové góly se moc často nevidí, Marek Mlčoch se na modré napřáhl a puk stačil mezi betony tečovat ještě VLADIMÍR ZAHRADNÍK. Branka padla z dálky, jenže Galuška si nepohlídal prostor mezi betony. Asistence: Marek Mlčoch, Oscar Flynn.

28:40
    Husták dorážel, jenže Haas mu nedal příležitost, následně sice puk neměl pod kontrolou, ale nenašel se žádný z hostí, jenž by uklidil kotouč do prázdné branky.

28:28
    S tresty se snad roztrhl pytel. Dvouminutový trest za podražení dostal Hanuš Petržílka. Bruslaři budou hrát ve třech.

28:14
    Beier se pustil po odpískání do Mlčocha, sudí však oba kohouty včas odtrhli od sebe.

27:48
    Zákeřný zákrok na Petra Foerstera. Jan Janečko (OLO) dostal 2+10 minut za faul do oblasti hlavy a krku. Menší trest odpyká Martin Urban (OLO).

27:22
    Hosté si vůbec nemůžou vytvořit tlak, Boleslavští se osvobozují.

26:45
    Zbytečný faul v útočném pásmu. Zdeněk Křížek (MBL) dostal za naražení zezadu 2+10 minut. Osobní trest bude nejspíše velmi efektivní, protože sedět při -1 stupni deset minut na prochladlé lavičce nebude rozhodně nic příjemného. Dvouminutový trest odpyká Karel Zich.

26:28
    Hajšmanova mírná střela až od modré nemohla Radka Haase překvapit.

25:31

25:25
    Chládkova střela od modré byla zblokována.

24:56
    Při přechodu do pásma se Bruslařský klub dopustil ofsajdu. I tato početní výhoda je zatím opravdu bídná.

23:58
    Hanáci vyhazují puk až k Haasovi.

23:31
    Boleslavští si vytvořili tlak v přebrankovém prostoru, z čehož pramenilo hákování olomouckého Jana Janečka (OLO), který inkasoval menší trest.

22:36

21:59
    Dušan Kerda vyhazuje až ke Galuškovi.

21:33
    Hostům se zatím přesilovka vůbec nedaří, nemohou se usadit v pásmu.

20:36
    Jan Jindra (MBL) postrestán dvěma minutami za faul loktem. Navýší Olomouc své vedení?

20:01

První dějství mezi Mladou Boleslaví a Olomoucí je za námi. I když byli jasně aktivnější domácí a drželi se po většinu periody před Galuškovou brankou, více efektivity ukázali hostující Kohouti. Nejprve se prosadil v oslabení Říčka a poté využil přesilovou hru Murla. Za domácí korigoval výsledek v závěru prvního dějství Hrachovec.

Další třetina začne přibližně v 19:00.

20:00

19:48
    Diváci byli svědky ještě jednoho icingu.

19:39
    Závěr třetiny se odehrává taktéž v útočném pásmu Boleslavi.

18:32
    Zich z pravého kruku přestřelil olomouckou svatyni.

17:08
    Tak přeci jen se DOMINIK HRACHOVEC branky dočkal. Nutno podotknout, že za tak povedené střídání zaslouženě. Boleslavský útočník se prosadil střelou z pravého kruhu, která rozvlnila síť za Galuškou. Asistence: Zdeněk Křížek.

17:04
    Znovu neskutečná šance Mladé Boleslavi. Hrachovec však ani nadvakrát puk pod Galuškovým tělem neprostrčil!

16:54
    Zakázané uvolnění Olomouce.

16:33

16:06
    Jiráskovu střelu od modré vyráží opět Petr Galuška.

15:33
    Foerster poslal z pravého kruhu puk málem do branky. Ten však zamířil jen o několik málo centimetrů jinam.

14:33
    Jan Beier (OLO) a Kryštof Linhart (MBL) byli vyloučeni shodně na dvě minuty za hrubost kvůli šarvátce v rohu u boleslavské brány.

14:18
    Obrovská šance kapitána domácích Milana Dančišina. Hráč s číslem 24 ležel před brankou a i v takové pozici málem poslal kotouč do branky. Olomoucký brankář zasáhl na poslední chvíli.

13:07
    Hanáci jsou zatím v Mladé Boleslavi produktivní. MATĚJ MURLA poslal puk z mezikruží přesně pod břevno. Asistence: Jan Janečko.

12:51
    Kerda vyhazuje až ke Galuškovi.

12:33
    Opět faul kolenem, jenže tentokrát na domácí straně. Dvě minuty dostal Vladimír Zahradník (MBL).

12:16

11:58
    Týmy střídají, toto oslabení nejspíš už Kohouti zvládnou.

11:47
    Další osvobození Olomouce.

11:34
    I tentokrát mířil Kalus vedle brány, o kousek minul levou tyč.

11:09
    Hosté hrají oslabení velmi dobře, po dlouhém držení kotouče v rohu hřiště znovu vyhazují.

10:56
    Kalusova střela od modré ale mířila mimo tři tyče.

10:43
    Nyní už operují v útočném pásmu Bruslaři.

10:23
    Ihned po buly se Hanáci osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

10:16
    Další vyloučení pro Kohouty. Dvouminutový trest za faul kolenem obdržel Jan Machálek (OLO). Dočkají se domácí vyrovnávací branky?

09:45
    Petr Foerster vystřelil z levého kruhu i skrz bránícího hráče, jenže minul hostující bránu.

09:08
    Hustákovo nahození až ze středního pásma ukryl Haas pod svou lapačkou.

07:49
    Ani Hrachovcova střela z mezikruží ovoce nepřinesla. Domácí hráč trefil plexisklo za bránou.

07:07
    Povedenou střelu vyslal z dorážky v mezikruží navrátilec do sestavy domácích Vojtěch Outrata. Galuška však dokázal betony rychle sklapnout a nedovolil Bruslařům vyrovnání.

06:30
    Dajčar se nakonec k brance nedostal, od kotouče jej odstavil jeden z bránících hráčů Mladé Boleslavi.

05:40
    Do pásma se dostala asi podruhé v utkání Olomouc, ale zakončení exboleslavského Svatopluka Bohanose si brankář Haas bez problémů ohlídal.

05:23
    Ze stejného místa zkoušel uspět taktéž domácí Linhart, jenže ani on na hostujícího brankáře nevyzrál.

05:17
    I střelecký pokus Davida Jiráska skoro až od modré čáry končí v lapačce olomouckého strážce svatyně.

04:59
    Outrata namířil na brankáře Galušku z pravého kruhu, jenže ten bez problémů puk chytil.

03:55

03:49
    Hanáci znovu vyhazují. Toto oslabení už ubrání.

02:59
    Brankář Radek Haas zažívá premiéru ve starším dorostu, ovšem brzy inkasoval. Do samostatného úniku se v oslabení dostal PATRIK ŘÍČKA, který překonal domácího gólmana střelou mezi rukou a břevnem. Bez asistence.

02:27
    Následně se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

02:08
    Domácí kombinují v pásmu, jenže hosté obětavvě blokují střely.

01:55
    První vyloučení utkání přichází na hostující straně. Ludvík Rutar (OLO) – dvě minuty za posunutí hole.

00:46
    Až nyní Jan Jindra, jeho ránu u pravé tyče však Galuška dobře viděl a srazil ji do ochranné sítě.

00:29
    Domácí se drží od začátku v útočném pásmu, ale k pořádné střele se zatím nedostali.

00:01

Premiéru dnes prožije v brankovišti staršího dorostu brankář mladšího dorostu Radek Haas, syn trenéra brankářů Mladé Boleslavi.

Oba celky už nastupují na ledovou plochu. Příliš diváků si o mrazivém pátečním večeru do malé haly ŠKOENERGO Arény ale cestu nenašlo. Uvidíme, jak se bude oběma celkům za komorní atmosféry dařit. Klání začne za malou chvíli.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Haas) – Petržílka, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj, Mlčoch – Zich, Foerster, Kerda, Flynn, Křížek, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dančišin

HC Olomouc: Schejbal (Galuška) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil, Husták, Bohanos, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Janečko, Kořenek, Říčka

Rozhodčí: Pilný – Kleprlík, Blümel.

Souboj o šest bodů
    I tak by se dalo páteční střetnutí nazvat. Tabulka skupiny A je velmi vyrovnaná a poslední Mladá Boleslav se bude chtít bezesporu odlepit z jejího chvostu. Pokud proti Olomouci uspěje, může tak dokonce učinit. Aktuálně mají totiž domácí 47 bodů, zatímco desátý Liberec 50 a devátá Olomouc jen o bod víc. Dá se tedy čekat vyrovnané utkání. Boleslavští navíc očekávají návrat zraněných hráčů. Představit by se měl po zranění jeden z tahounů týmu Vojtěch Outrata. Zkušený Patrik Straka do utkání nejspíše ještě nezasáhne.

Boleslavští starší dorostenci naopak první dva nadstavbové duely odehráli venku. Před vánoční pauzou zavítali do Slezska. I přes to, že se potýkali s velmi rozsáhlou marodkou, dokázali předvést solidní výkony. Na ostravském ledě šli proti Vítkovicím dokonce do vedení 1:0, jenže domácí dokázali duel otočit a svěřence trenérů Jiřího Zörklera a Ladislava Kolnera porazit 3:1. O den později vedli Bruslaři na ledě třinecké WERK Arény ještě v 50. minutě 2:0, jenže domácí dokázali šťastně vyrovnat a porazit Boleslavské 4:2.

HC Olomouc
    Hanáci zahájili elitní nadstavbovou skupinu NOEN Extraligy staršího dorostu domácím dvojzápasem s pražskými "S". Nejdříve zdolali Slavii 4:3 po samostatných nájezdech, o den později ale podlehli Spartě 2:3 po prodloužení. V úvodu nového roku čeká Olomoucké cesta až do daleké Mladé Boleslavi a o den později se představí na ledě jen několik minut cesty vzdáleného Liberce.

Příjemný den z Mladé Boleslavi. První pracovní týden nového roku je u svého konce a po vánoční přestávce se v pátek večer po téměř třech týdnech znovu rozjede nadstavbová skupina A NOEN Extraligy staršího dorostu. BK Mladá Boleslav přivítá v malé hale tým HC Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 18. Hrachovec (Křížek), 30. Zahradník (Mlčoch, Flynn), 52. Kerda (Petržílka) – 3. Říčka, 14. Murla (Janečko), 42. Rutar (Janečko, Skopal), 49. Beier (Rutar, Mader), 50. Hajšman (Zabloudil)

BK Mladá Boleslav: Haas (Krofta) – Petržílka, Jirásek, Linhart, Kalus, Chládek, Nepokoj, Mlčoch – Zich, Foerster, Kerda, Flynn, Křížek, Havelka, Zahradník, Kalaš, Outrata, Jindra, Hrachovec, Dančišin (C)
    HC Olomouc: Galuška (Schejbal) – Dajčar, Murla, Mader, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil (C), Husták, Bohanos, Beier, Janků, Pěcha, Skopal, Hajšman, Machálek, Janečko, Kořenek, Říčka

Rozhodčí: Pilný – Kleprlík, Blümel