Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:5 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.)

Edmonton právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Edmonton zvládne i druhou bitvu o Albertu v letošní sezóně! LEON DRAISAITL si převzal puk ve středním pásmu, potáhl jej za modrou čáru a poslal kotouč do prázdné branky! Asistence: Milan Lucic, Darnell Nurse.

58:10
    Brian Elliott zůstává na střídačce! Domácí zkoušejí štěstí v šesti bruslařích na ledě!

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

54:25
    Johnny Gaudreau ukázal divákům parádní slalom a dokonce se dostal do zakončení! Jeho ránu ještě tečoval jeden z domácích útočníků a puk se odrazil těsně vedle branky!

52:38
    Málem bylo vyrovnáno! Mikael Backlund vypálil zápěstím a Cam Talbot dlouhou nevěděl, kde je kotouč! Puk se nakonec odrazil na hůl obránce Edmontonu!
    52:16 Jyrki JOKIPAKKA - 3:4

52:16
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak přeci jen uvidíme drama! Calgary snižuje! Domácí se natlačili do útočného pásma, JYRKI JOKIPAKKA si řekl o přihrávku do jízdy a střelou zápěstím do horního rohu branky vrací Calgary do hry! Asistence: Kris Versteeg.

49:48
    Domácí trenér si vyžádal oddechový čas! Lodivod Calgary cítí šanci k vrácení se do hry!

49:48
    Calgary si zahraje přesilovku! Jordan Eberle vyfasoval dvě minuty za podražení!

48:22
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Connor McDavid – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., hákování).
    46:47 Mark LETESTU - 2:4

46:47
    Hosté se prosazují ve vlastním oslabení! MARK LETESTU vystihl přihrávku ve vlastním obranném pásmu, dostal se do úniku, rozhýbal si Elliotta, ale jeho rána skončila na tyči! Naštěstí pro Edmonton se puk odrazil do brusle domácího brankáře a od ní už se dotoulal za brankovou čáru! Bez asistence.

45:02
    Bude se vylučovat! Calgary si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Ryan Nugent-Hopkins!
    41:28 Leon DRAISAITL - 2:3

41:28
    Edmonton se poprvé v zápase dostává do vedení! Hosté využívají další přesilovku! Po krásné kombinaci vymyslel Milan Lucic přihrávku na brankoviště a LEON DRAISAITL už měl snadnou práci! Asistence: Milan Lucic, Connor McDavid.

40:42
    Edmonton si navíc zahraje přesilovou hru! Sean Monahan dostává dvě minuty za hákování.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

35:55
    Edmonton si zahraje přesilovku 4 na 3! Dougie Hamilton podrazil Eberleho a dostává dvouminutový trest!

35:22
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Deryk Engelland – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Patrick Maroon – 2 min., hrubost).

31:10
    Cam Talbot vytáhl důležitý zákrok! Hostující brankář nejprve vyrazil ránu od modré čáry a poté se natáhl po dorážce Krise Versteega! Domácí útočník tomu nemůže uvěřit!

27:57
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Benoit Pouliot – 2 min., nesportovní chování).

27:55
    Obrovská šance Edmontonu! Benoit Pouliot naskočil na led z trestné lavice a ihned se řítil na Briana Elliotta! Rozjetého útočníka na poslední chvíli rozhodil vracející se obránce a Pouliot už nedokázal zvednout puk nad beton domácího brankáře!

25:48
    Přesilovou hru si zahraje také Calgary! Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Benoit Pouliot!
    25:26 Jordan EBERLE - 2:2

25:26
    Je vyrovnáno! Edmonton využívá přesilovou hru! Olejáři zmáčkli domácí celek před jeho brankou. Brian Elliott vyrazil puk pouze před sebe a JORDAN EBERLE díky skvělému důrazu dopravil puk za brankovou čáru! Asistence: Leon Draisaitl, Connor McDavid.

24:43
    Bude se znovu vylučovat! Edmonton si zahraje další přesilovku! Mark Giordano dostává dvě minuty za podražení!

21:55
    Edmonton si zahraje svou první přesilovku v utkání! Dvě minuty za vražení na hrazení dostává Sam Bennett!

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

12:02
    Bude se vylučovat! Domácí si zahrají první přesilovou hru! Benoit Pouliot dostává dvě minuty za nedovolené bránění!
    11:35 Michael FROLÍK - 2:1

11:35
    Domácí si berou zpět ztracené vedení! MICHAEL FROLÍK vyslal překvapivou střelu z jízdy okolo mantinelu a jeho pokus zaplaval mezi Talbota a brankovou konstrukci! Asistence: Mikael Backlund.

08:40
    Další obrovská šance! Sám před Talbotem se ocitl Alex Chiasson, který hledal mezírku mezi tělem a rukou, ale hostující brankář tentokrát podržel svůj tým!
    07:45 Connor MCDAVID - 1:1

07:45
    Je vyrovnáno! Tentokrát už Brian Elliott Calgary nezachránil. Jordan Eberle se rychle otočil s pukem, nahodil jej do středního pásma, kde si jej převzal CONNOR MCDAVID, dostal se před Elliotta a bekhendem zavěsil nad jeho beton! Asistence: Jordan Eberle.

07:07
    Johnny Gaudreau zatáhl kotouč do útočného pásma. Jeho ránu Cam Talbot vyrazil před sebe, ale Kris Versteeg v dobré pozici nedopravil puk do odkryté klece!

02:22
    Mark Letestu vystihl nepřesnou rozehrávku domácích obránců a hnal se sám na Elliotta! Letestu si chtěl domácího gólmana rozhýbat, ale Brian Elliott jeho nepovedenou ránu vyrazil!
    01:22 Sean MONAHAN - 1:0

01:22
    Domácí se hned v úvodu zápasu dostávají do vedení! První střela z pravé strany sice ještě skončila na brankové konstrukci, ale k odraženému puku se prodral SEAN MONAHAN a se štěstím dopravil puk za Talbota! Asistence: Johnny Gaudreau, Deryk Engelland.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 2. Monahan (Gaudreau, Engelland), 12. Frolík (Backlund), 53. Jokipakka (Versteeg) – 8. McDavid (Eberle), 26. Eberle (Draisaitl, McDavid), 42. Draisaitl (Lucic, McDavid), 47. Letestu, 59. Draisaitl (Lucic, Nurse)

Calgary Flames: Elliott (Johnson) – Brodie, Giordano (C), Jokipakka, Hamilton, Engelland, Wideman – Versteeg, Monahan, Gaudreau – Brouwer, S. Bennett, Tkachuk – Frolík, Backlund, Ferland – Chiasson, Stajan, Bouma.
    Edmonton Oilers: Talbot (Gustavsson) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Nurse, Gryba – Eberle, McDavid (C), Lucic – Kassian, Nugent-Hopkins, Pouliot – Puljujärvi, Draisaitl, Maroon – Lander, Letestu, Pitlick.

Rozhodčí: Pochmara, Watson – Gibbs, Gibbons

Diváci: 19 289