Nashville – Chicago 3:2 (kon.) | Calgary – Edmonton 3:5 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 2:4 (kon.)
Los Angeles Kings
2:4 (0:0, 1:4, 1:0)
Philadelphia Flyers
Sobota 15.10.2016, 04:55 • Staples Center, Los Angeles • NHL
    Králům první domácí zápas sezony nevyšel a Tyler Toffoli tentokrát vyšel naprázdno.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (07:40:03)

Dnešní utkání sledovalo 18 453 diváků.

1. Sean COUTURIER (PHI) 2 + 0
    2. Travis KONECNY (PHI) 0 + 2
    3. Drew DOUGHTY (FLA) 1 + 0

Československá stopa v utkání:

Jakub VORÁČEK (PHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 16:26

Michal NEUVIRTH (PHI) 23 zákroků, 2 góly, 92%.

Philadelphia Flyers: 4.

Je konec! Philadelphia vstupuje vítězně do nového ročníku, výraznou měrou k tomu přispěl svým skvělým výkonem Michal Neuvirth v brance! Králové naopak musí čelit druhé porážce a stále tak čekají na první vítězství.
    Hosté rozhodli o svém vítězství excelentním výkonem ve druhé třetině a byť pak domácí v závěru druhé třetiny snížili, poté i na začátku té třetí přidali druhý gól, na víc se již nezmohli, Letci si zápas velmi dobrým taktickým výkonem pohlídali a zaslouženě vítězí.

59:00
    Posledních šedesát sekund a je tu vyloučení na obou stranách, za Kings dostává dvě minuty Muzzin za nedovolené bránění, za hosty pak putuje na trestnou Dale Weise za hákování.

58:53
    Oddechový čas pro domácí.

58:53
    Sean Couturier zaútočil na hattrick, prázdnou branku LA však netrefil, místo toho se tak píská icing Philadelphie.

58:40
    Kings v útočném pásmu, ale je to souboj u mantinelu.

58:15
    A ten okamžik přišel právě nyní, Jeff Zatkoff opouští branku, domácí to zkouší v šesti.

57:24
    Blíží se okamžik, kdy Zatkoff zamíří na střídačku a domácí to zkusí v šesti.

57:21
    Iva Povorov zablokoval střelu Aleca Martineze, ale hosté se musí i nadále bránit.

56:05
    Jakub Voráček vyhazuje alespoň do středního pásma.

55:48
    Setoguchi bojuje o puk v útočném pásmu, Letci se nyní zaměřují hlavně na pozornou defenzivu.

55:15
    Začala již poslední pětiminutovka, dělovka Jeffa Cartera zblokována nad plexisklo.

54:48
    A Letci vyváží puk ze třetiny a na chvíli odlehčují vlastní přetížené defenzivě.

54:38
    Doughty ani Muzzin nyní nevyzráli na Neuvirtha.

53:34
    Přečíslení tři na dva nevyřešili nyní hosté ideálně, puk se svezl za branku Zatkoffa, domácí mohou rozehrát.

52:53

51:56
    Z levé strany pálí Devin Setoguchi, ale puk zamířil vedle branky.

51:32
    Pierre-Édouard Bellemare se obětavě vrhl do střely Doughtyho, puk míří ze třetiny Flyers.

51:15
    Jeff Carter netrefuje z levé strany branku Neuvirtha, domácí zůstávají v útočném pásmu.

50:53
    Andrew MacDonald dostává dvouminutový trest za držení Kopitara v osobním souboji, domácí mají přesilovou hru.

50:45
    Králové v útočném pásmu, Kopitar pálí z pravé strany, Neuvirt vyráží.

50:00
    Posledních deset minut řádné hrací doby, domácí stále prohrávají, byť je to již pouze o dva góly.

48:57
    A Jeff Zatkoff si připisuje výborný zákrok, z levé strany se dostal do zakončení Michael Raffl.

48:44
    Letci ve vlastní třetině, Mark Streit rozehrává.

47:08

47:04
    Shayne Gostisbehere spíše nahazuje puk od modré, ale zablokoval ho bránící Alec Martinez.

46:25
    Až teprve nyní se hosté na chvíli dostali do útočného pásma, Zatkoff ale nemusel zasahovat.

45:43
    Průnik Toffoliho po pravém křídle, Neuvirth chytá a za jeho brankou se strhla potyčka.
    45:15 Simmondsův gól nebyl správně uznán kvůli nedovolenému bránění brankáře. Dobrá práce rozhodčích.

45:15
    Bleskově se prosazují hosté, ale gól nebyl uznán, Wayne Simmonds totiž bránil brankáři Zatkoffovi v zákroku.

45:08
    Jordan Nolan teprve třetím hráčem, který je dnes vyloučen, hosté si zahrají přesilovou hru.

44:51
    Matt Greene ztrácí puk ve vlastní třetině, domácí se nyní nemohou vymanit.

43:35
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale pouze na chvíli, nyní již hrají opět domácí.
    43:01 Brayden MCNABB - 2:4

43:01
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A domácí svou aktivitu v úvodu třetí části vyjádřili i gólově! BRAYDEN MCNABB vypálil od modré, z levé strany a puk se odrazil od bránícího Streita do branky. Asistence: Alec Martinez a Dwight King.

42:10
    Ale v úvodu třetí třetiny zatím aktivnější domácí.

41:45
    Souboj za brankou Neuvirtha, opět jsou úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.

41:10
    Nahozený puk do útočné třetiny, Králové se ale k němu nedostávají.

40:01

Další třetina začne přibližně v 6:52.

2. třetina:

Philadelphia Flyers: 21.

Skončila gólově vydatná druhá třetina, kterou jasně ovládli hokejisté Philadelphie. Ti totiž nasázeli domácímu týmu hned čtyři branky, a to v rozmezí patnácti minut. Králové byli pod velkou dekou, ale nakonec by přece jenom trochu naděje mohl přinést gól Doughtyho, v samém závěru třetiny, kterým domácí snížili na 1:4.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:32
    Matt Read dostal puk do útočného pásma, které ale hosté neudrželi.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.
    38:52 Drew DOUGHTY - 1:4

38:52
    Domácí se přece jenom prosazují, po vyhraném vhazování Anže Kopitara pálí od modré DREW DOUGHTY, který překonává Neuvirtha v brance Flyers. Asistence: Anže Kopitar.

38:32
    Zatkoff má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.
    38:03 Mark STREIT - 0:4

38:03
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    To už je hodně nepříjemné, střelu Ivana Provorova, od modré, dokázal Zatkoff vyrazit, ale poté Trevor Lewis nechal zakončit MARKA STREITA, který z ostrého úhlu, z levé strany, dokázal skórovat. Asistence: Ivan Provorov a Nick Cousins.

36:39
    Do brejku se nyní dostal Travis Konecny, ale jeho střelu mezi betony dokázal Jeff Zatkoff vyrazit. Neprosadil se ani z dorážky Jakub Voráček.

36:16
    Philadelphie již přestřílela svého soupeře – aktuálně mají Letci na svém kontě 20 střel, Králové 18.

35:44
    Před dojíždějícím Readem musí zasahovat Jeff Zatkoff, hra přerušena.

35:09
    Letců je nyní doslova plný led, hosté jsou lepší, domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

33:53
    Travis Konecny se neprodral do středního pásma, domácí dobře napadají rozehrávku.

32:46
    Zakázané uvolnění Králů, kterým druhá třetina zatím vůbec nevychází.
    32:04 Sean COUTURIER - 0:3

32:04
    Travis Konecny to udělal výtečně, v pozici, odkud mohl již zakončovat, ještě přihrál na pravou stranu, Zatkoff se položil na led a SEAN COUTURIER toho dokonale využil ke skórování. Asistence: Travis Konecny a Jakub Voráček.

31:27
    Fantastický zákrok Neuvirtha, který vyrazil puk po střele Aleca Martineze, ten pálil z pravé strany, to byla vyložená šance!

30:48
    Jordan Nolan bojuje o puk v rohu třetiny Flyers, jeho spoluhráči posléze udrželi pásmo.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, hosté vedou o dva góly, což je pro domácí hodně nepříjemné.

28:54
    Jakub Voráček se vymotal z rohu před Jeffa Zatkoffa, kterého se pokusil překonat, ale byl vyveden z rovnováhy, domácí gólman má puk pod svou lapačkou.

28:20
    Anže Kopitar zaváží puk do útočného pásma, přichází i střela z levé strany, Neuvirth sráží za branku.

27:45
    Shayne Gostisbehere dokázal zablokovat střelu Trevora Lewise, dobrý obranný zákrok.

27:02
    Jeff Zatkoff máchl lapačkou a chytá střelu Shayna Gostisbehereho.

26:35
    Králové se sice dostanou do útočného pásma, ale tam se jim nyní nedaří předvést nějakou kloudnou akci.

25:50
    Nyní již hosté v útočném pásmu, souboj v levém rohu.

25:15
    Králové nyní v útočném pásmu, střelu Tylera Toffoliho, z pravé strany, lapil zatím bezchybný Michal Neuvirth.
    24:43 Sean COUTURIER - 0:2

24:43
    Studená sprcha pro LA! SEAN COUTURIER se dostal před Zatkoffa, kterého překonáván povedenou kličkou do bekhendu. Asistence: Travis Konecny a Shayne Gostisbehere.

24:15
    Domácí rozehrávají z vlastní třetiny, což se jim ale moc nedaří.
    23:55 Boyd GORDON - 0:1

23:55
    Vůbec první útočná akce Philadelphie ve druhé třetině končí gólem, z mezikruží dokázal překonat Zatkoffa BOYD GORDON. Asistence: Nick Cousins a Brandon Manning.

22:55
    Před Neuvirthem se nyní povaloval puk po střele Shoreho.

22:01
    Hosté v plném počtu, v posledních sekundách přesilové hry si dobrou střelu připisuje Alex Martinez, kterého Michal Neuvirth vychytal.

21:52
    Tak až v samém závěru se Kings dostávají do útočného pásma.

21:05
    Domácím se zatím vůbec nedaří při přesilové hře, hosté vyhazují jeden puk za druhým.

20:01
    Wayne Simmonds dostal dvouminutový trest za sekání, přesilová hra Kings.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:52.

1. třetina:

Od Los Angeles Kings to zatím není to pravé ořechové.

První třetina končí nerozhodným výsledkem, což je ale důsledek hokeje, který sledujeme – hra postrádá tempo, nasazení, jako by se hrála teprve příprava na nový ligový ročník... v úvodu zápasu byl lepší domácí tým, který však na Neuvirtha v brance Philadelphie nevyzrál. Hosté se do hry dostali až v závěru první části, ale také oni ztroskotali na dobře chytajícím Zatkoffovi.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:25
    Vhazování před Neuvirthem, puk skončil nad plexisklem.

17:52

17:44
    Posledních deset sekund z přesilové hry Philadelphie, defenziva Kings odpaluje puk ze třetiny.

17:10
    Philadelphia v útočném pásmu, to již neplatí, Mark Streit ztrácí puk.
    16:28 Jeff Zatkoff předvedl po bleskovém přesunu fenomenální zákrok a sebral gól Markovi Streitovi!

16:28
    Jeff Zatkoff chytá střelu Nicka Cousinse, výtečný zákrok domácího gólmana.

15:52
    Andy Andreoff nedovoleně atakuje u mantinelu Travise Konecneho a dostává dvouminutový trest, přesilová hra Philadelphie.

15:27
    Ivan Provorov nedokázal odehrát puk z vlastní třetiny, to se povedlo až jeho spoluhráčům.

14:29
    A vzápětí další střela hostů, z pravé strany vyzkoušel pozornost Zatkoffa Boyd Gordon, neuspěl.

13:51
    Ale je tu gólová šance hostů, Shayne Gostisbehere napřáhl v mezikruží, puk ale netrefil ideálně, Zatkoff nemusel zasahovat.

13:22
    Philadelphia zatím marně dobývá útočné pásmo, Kings v defenzivě výteční.

12:10
    Domácí opět v útočném pásmu, Purcell ale ztratil puk na modré.

11:02
    Sedmá střela Los Angeles, hosté ještě nevystřelili na Zatkoffa, Voráček v ofsajdu, hra přerušena.

10:42
    Tentokrát již Neuvirth musel zasahovat, z pravé strany pálil Tyler Toffoli.

10:15
    Anže Kopitar se snažil dostat ke střele, ale nepovedlo se.
    Prohlédněte si nádherné video! Flyers se vrací zpět do práce.

09:18
    Rychlý brejk domácích, Jordan Nolan přihrává z pravé strany Cliffordovi, ale je to přihrávka na paty...

08:57
    Králové v útočném pásmu, ale v pravém rohu ztrácí puk, hosté dostávají puk ze třetiny.

07:33
    Vhazování ve střední třetině, domácí vybojovali puk.

06:55
    Stále platí, že Jeff Zatkoff ještě nemusel zasahovat, Philadelphia těžko přechází do útočného pásma.

06:05
    Drew Doughty s pukem za vlastní brankou, rozehrávka Kings.

05:06
    Icing Philadelphie, hra se tak vrací před Neuvirtha.

04:41
    Zatím pouze tři střely v úvodu zápasu, pokaždé stříleli domácí, hosté ještě neohrozili branku Kings.

03:44
    Trevor Lewis nahazuje puk do útočné třetiny, odražený puk od zadního mantinelu ukryl Neuvirth ve své lapačce.

02:38
    Elitní formace Kings v útočném pásmu, Dwight King se dostal s pukem před branku Flyers a zakončil, skvělý zákrok Neuvirtha!

01:48
    Michal Neuvirth musel řešit situaci u své branky a přerušil hru.

01:05
    Travis Konecny netrefuje z pravé strany branku Kings, hosté získávají alespoň útočné pásmo.

00:27
    Vhazování po pravici Zatkoffa, domácí získávají puk.

00:20
    Philadelphia v první útočné akci.

00:01
    Před začátkem zápasu proběhl v LA slavnostní ceremoniál.

Před začátkem utkání ještě velká hokejová sláva, kdy se na ledě Staples Center představují legendy Kings, mimo jiné Marcel Dionne, Rob Blake, Luc Robitaille a chybět nemůže ani největší z největších, Wayne Gretzky!
    Wayne Gretzky si jako správný kapitán vzal slovo během přípitku na oslavu 50. výročí organizace Los Angeles Kings.

Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, M. Greene, Forbort – Toffoli, Kopitar, King – Lewis, J. Carter, Purcell – Nolan, Shore, Clifford – Setoguchi, D. Brown, Andreoff.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, MacDonald, Streit, Provorov, N. Schultz, Manning – Simmonds, Giroux, Raffl – Voráček, Couturier, Konecny – Weise, Bellemare, Cousins – Read, Gordon, VandeVelde..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Opravdoví Králové se po 50 letech vrátili zpět do Los Angeles!

Jakub VORÁČEK (PHI)

Michal NEUVIRTH (PHI) .

Předpokládané sestavy:

Los Angeles Kings: Zatkoff (Quick) – Doughty, Muzzin, Martinez, McNabb, M. Greene, Forbort – Toffoli, Kopitar, King – Lewis, J. Carter, Purcell – Nolan, Shore, Clifford – Setoguchi, Dowd, Andreoff.

Na rozdíl od svého dnešního soupeře, Philadelphia v novém ročníku NHL nesehrála ještě ani jeden zápas. Soudit tak můžeme pouze podle výsledků v přípravě, které však byly jako na houpačce. Nakonec Philadelphia z osmi zápasů přesně polovinu prohrála a zbylou polovinu vyhrála.

Králové zahájili přípravu na nový ročník NHL velmi slušně, ve třech zápasech nasázeli soupeřům třináct (!) gólů! Sestavy týmů se však v přípravě měnily a v jejím závěru prohráli Králové oba poslední zápasy – doma s Dallasem 3:6 a poté doma i s Coloradem (1:2 po prodloužení).
    Do nového ročníku pak LA vstoupilo také porážkou, ve vypjatém souboji na ledě San Jose prohrálo těsně 1:2, byť již ve 2. minutě vedlo 1:0.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL, v němž LOS ANGELES KINGS přivítá na svém ledě PHILADELPHII FLYERS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:40.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 39. Doughty (Kopitar), 44. McNabb (Martinez, King) – 24. Gordon (Cousins, Manning), 25. Couturier (Konecny, Gostisbehere), 33. Couturier (Konecny, Voráček), 39. Streit (Provorov, Cousins)

Rozhodčí: St. Pierre, Skilliter – Nagy, Rody

Diváci: 18 453