Mountfield HK – Č. Budějovice 0:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 8:1 (kon.) | Zlín – Jihlava 0:1 (kon.)
K. Vary – Slavia 3:1 (kon.) | Sparta – Kladno 4:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 2:0 (kon.)
Písek – Pardubice 4:8 (kon.) | Letňany – HC Plzeň 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Havlíčkův Brod 5:1 (kon.)
Kometa Brno – Olomouc 8:1 (kon.)
Berani Zlín
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 15.10.2016, 12:30 • Zimní stadion Luďka Čajky • Extraliga staršího dorostu • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Dobré poledne u 14. kola NOEN Extraligy staršího dorostu. V dnešním utkání poměří své síly PSG Zlín s Duklou Jihlava.

PSG Zlín

Zlín byl ještě před třemi koly na absolutním výsluní, kdy ani jedno nepoznal hořkost porážky. Pak se ale týmu přestalo dařit a přišly tři porážky za sebou. Ta poslední přišla včera proti Olomouci, kde Ševci dostali gól v poslední minutě zápasu a prohráli. Dnes mají šanci na to, aby se znova dostali na vítěznou vlnu. Nic lehkého je ale nečeká.

HC Dukla Jihlava je ve skupině Východ hned za Zlínem o pouhé tři boy. Hosté zatím mají na svém kontě šest výher, čtyři výhry v prodloužení a tři prohry v základní hrací době při skóre 42:32.

Celek z Vysočiny předvádí hodně kvalitní výkony a pro Zlín tak bude velmi těžkým soupeřem. Hosté se na něj budou určitě chtít v tabulce dotáhnout. Zdali se jim to povede se dozvíme dnes od 12:30.

00:01

08:20
    Zlín si zahraje první přesilovku. Slavomír Kadleček dostává menší trest za podražení.

17:40
    Nyní přichází trest na druhé straně. Zmeškal dostává 2 trestné minuty za hrubost.

20:00

20:01

20:54
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Hefka – 2 min., napadení).

24:54
    Ševci jsou nastěhování v třetině soupeře, ale nedaří se jim dostat do zakončení.

26:15
    Zlín je stále nastěhovaný v útočné třetině, ale Jihlava dobře brání.

27:03
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Marek – 2 min., podražení).

27:24
    Dukle se podařilo vyhodit a posbírat pár cenných vteřinek.

27:37
    Další dobrá zpráva pro Jihlavu, Zlín se při přechodu modré dopustil ofsajdu.

28:17
    Zlín se sice drží v útoku, ale více než střela vedle z toho nebyla, Jihlava teď dokonce vyhodila pul.

29:03

29:34
    Domácí celek se dostal k dalším zajímavým šancím, ale pouze jedna střela se dostala k Šťastnému, který puk dokázal pokrýt.

29:46
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vála – 2 min., podražení).

30:17
    Zlín má tak další šanci ke skórování, ale Jihlava se zatím brání výborně.

30:34
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Kristek – 2 min., držení protihráče).

31:04
    Jihlava se při přechodu modré čáry dopustila ofsajdu.

31:37
    Hostům se po delší době podařilo udržet v útočném pásmu, jejich střela ale byla sražena do ochranné sítě.

31:46

32:05
    Jihlava byla od počátku přesilovky v útočné třetině, ale obětavý blok zlínského obránce vyrazil puk až ke Šťastnému.

32:41

32:50
    Kořének skryl puk ve své lapačce, vhazovat se tak bude po jeho pravé ruce.

33:07
    O puk se bojovalo u mantinelu, ale vzhledem k tomu, že ani jednomu týmu se nedařilo ho vydolovat, tak rozhodčí přerušil hru.

33:48
    Hraje s převážně uprostřed hřiště, kde oba týmy bojují o puk.

34:14
    Nyní se však ke střele od modré dostali hosté, ti však ztroskotali na pozorném Kořénkovi, který ukryl puk ve své lapačce.

34:31
    Zlínští byli příliš netrpělivý při přechodu modré čáry, máme tu tak další ofsajd.

35:24
    Máme tu další ofsajd, tentokrát v podání hostujícího celku.

35:34
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Kristek – 2 min., faul kolenem).

36:05
    Domácí začínají oslabení velmi dobře, již podruhé se jim povedlo vyhodit.

36:42
    Teď už je však jejich soupeř nastěhovaný v útočné třetině a hledá způsob, jak vstřelit gól.

37:34

37:49
    Domácí nepustili soupeře ani ke střele, dvě minuty před koncem druhé třetiny tak stále čekáme na první gól.

38:24
    Jihlavu nabídnuté přesilové hry poněkud navnadily a je momentálně lepším týmem.

38:43
    Zlín se nahozením na gólmana dostává do útočné třetiny, kde proběhne vhazování.

39:24
    Zlín se drží v útočné třetině, ale ke střele to zatím nevede.

39:28
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Havelka – 2 min., vražení na hrazení).

39:48
    Jihlava dokázala vyhodit kotouč, tato třetina tak také žádný gól nenabídne.

40:00

40:01

40:12
    Zlín nezačíná svou přesilovku dobře, jeho kombinace byla zblokována a Jihlava tak získává cenné vteřinky.

40:54
    Domácí už jsou usazeni v útočné třetině, ale jejich střely zatím míjejí cíl.

41:29

42:37
    Nyní se hraje převážně ve středu hřiště, kde se týmy snaží dostat k puku a následně se s ním udržet v útočné třetině.

43:30
    Nakonec jsou to domácí, kdo se usadil v útočné třetině, Jihlava se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

43:45
    S nahozením od modré čáry neměl žádný problém Šťastný. Bude se však opět vhazovat před ním.

44:12
    Jihlavská obrana se dokázala ubránit, další pokus o útok PSG skončil ofsajdem.

44:54
    Krásnou individuální akci předvedl Jindra, ten si obhodil zlínského obránce, ale před Kořénkem nakonec zamířil nad.

45:18
    Na druhé straně opět kryje puk Šťastný.

46:10
    Zlín je sice lepším ceůkem ve třetí třetině, ale Jihlava zlobí se svými protiútoky.

47:30
    Střela Jihlavy byla sražena do ochranné sítě, bude se vhazovat v obranné třetině Zlína.

48:12
    O puk se nyní bojuje v obranné třetině Jihlavy, kde si domácí vytvořili tlak.

48:31
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vrátný – 2 min., vysoká hůl).

48:58
    Zlínu se přesilovka zatím vůbec nedaří, ještě se nedostal do útočné třetiny.

49:17
    A když už se mu to povedlo, tak Jihlava okamžitě vyhodila puk.

50:00
    I tentokráte dokázala Jihlava vyhodit, PSG se hodně nedaří.

50:28
    Dukla se dokonce dostala ke střele, ta sice nebyla nijak nebezpečná, ale hostům šlo především o získání pásma, což se jim podařilo.

50:32

50:39
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (2 min. zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

51:04
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Hefka – 2 min. faul loktem).

51:51
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavský kolotoč skončí střelou zápěstím, kterou vypustil ze své hokejky LUKÁŠ JINDRA a vymetl roh Kořénkovi brány. Jihlava se tak ujímá osm minut před koncem utkání vedení. Asistence: Matěj Vála, Dominik Adam.

52:47
    Hosté pokračují v přesilovce, ale ta už se jim tolik nedaří.

53:19
    Domácí jsou v plném počtu, ale vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

53:49
    Zlín je poněkud zaskočený a nedaří se mu vymanit z tlaku Jihlavy, ta však většinou střel míjí soupeřovu branku.

54:37
    Zlínu se stále nedaří dostat se do útočné třetiny a vytvořit si závěrečný tlak.

55:02
    Od modré střílel Janošek, ale jeho střelu bez větších problémů vyrazil Šťastný.

55:22
    Po souboji ve středu hřiště zůstal ležet právě Janošek, který se jen těžce zvedá z ledu.

55:43
    Jihlava zatím brání výborně, domácí tak nemají moc šancí na usazení se v útoku.

56:27
    Zmeškal to vzal na sebe, zatáhl puk do útoku, dokonce i vystřelil, ale bekhendem minul bránu. Zlín však zůstává v útočném pásmu.

57:02
    To už ale neplatí, Dukle se podařilo vyhodit kotouč.

57:25
    Do samostatného úniku se dostal Matěj Vála, který zkusil bekhendový blafák, ale Kořének si pohlídal mezírku mezi betonama. Zlín je tak stále ve hře.

57:59
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny a PSG se usadilo v útočné třetině.

58:04
    Tam nyní po jednom ze soubojů zůstává na ledě hráč Dukly, ale již se za pomocí spoluhráčů dostal na střídačku. Doufejme, že bude v pořádku.

58:15
    Jihlava se opět dostala do zajímavého protiútoku a opět musel tuto situaci řešit Kořének.

58:44
    Na druhé straně se snažil o kombinaci v útoku Zlín, ale obrana soupeře funguje na jedničku.

59:14
    Jihlavě se daří držet soupeře daleko od svého brankáře.

59:26
    Domácí hrají v šesti.

59:44
    Zlín je nastěhovaný v útoku, ale ani ke střele to nevede.

Utkání je za námi, jediný gól vstřelil v přesilové hře pět na tři Jindra, který tak rozhodl o výhře hostujícího celku. (14:27:48)