Wellington Phoenix – Melbourne City 1:0 (kon.) | Melbourne Victory – Sydney 2:1 (kon.)
Melbourne Victory FC
2:1 (1:0)
Sydney FC
Sobota 26.01.2019, 09:50 • AAMI Park • Australská A-League • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:50.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky australského fotbalu. V tomto zápase proti sobě nastoupí Melbourne Victory FC a Sydney FC.

Z pohledu tabulky je tento duel nesmírně důležitý. Pokud vyhrají domácí, půjdou na druhé místo v tabulce. Pokud vyhrají hosté, dostanou se na první místo a předeženou tak Perth Glory. Hostující celek se bude muset obejít bez Siem De Jonga a Anthonyho Cacerese. Jedná se o druhý zápas, který se v rámci ligy dnes hraje.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 25. listopadu a Melbourne vyhrálo 2:1 (Toivonen, Honda – Le Fondre).

Melbourne Victory FC: Thomas – Roux, Deng, Boxham, Brown – Antonis, Valeri, Baena – Trosi – Babarouses, Toivonen
    Náhradníci: Lesiotis, Acton, Hope, Kamsoba, Athiu

Sydney FC: Redmayne – Calver, Wikinson, Warland, Zullo – Retre, Brillante, O'Neill – Retre, Ninkovic – De Silva, Le Fondre
    Náhradníci: King, Cisak, Devlin, Lokoli Ngoy, Ivanovic.

Sledujeme slavnostní úvod zápasu.

1

1
    V AAMI Parku je velmi dobrá atmosféra, zápas začíná.

2
    Redmayne rozehrává od své branky, sledujeme klidnější úvod zápasu.

3
    Domácí celek kombinuje na útočné polovině, Daniel De Silva si pomohl nedovoleně, domácí u míče zůstanou.

4
    Boxham zkoušel zakončit z první, jeho projektil byl ale hodně nepovedený.

6
    Melbourne svou aktivní hrou vybojovalo rohový kop. Trosi centroval před branku, obrana si dokázala poradit. Zakončoval Carl Valeri, ale jeho pokus kryje Redmayne.

8
    Aktivně hraje domácí klub a další centr před branku musel zastavovat hostující brankář.

10
    Sydney se pokoušelo o rychlé přenesení hry, ale obrana byla pozorná.

11
    Redmayne rychle rozehrává a směr hry se tedy otáčí,

12
    Hosté se dostali na útočnou polovinu, zatím se ale ke střele nepropracovali.

14
    Začínají se ozývat domácí fanoušci, kteří fanděním ženou své oblíbence do výraznější šance.

15
    Ninkovic byl volný před brankou, ale míč se k němu nedostal, dobře zapracovala domácí defenziva.

16
    Domácí fotbalisté mají výraznou převahu v držení míče, ale zatím se do výraznější šance nepropracovali.

18
    De Silva dostal míč na útočnou polovinu, ale vypálit na branku se hráčům Sydney nepodařilo.

20
    Melbourne Victory právě vstřelilo branku!
    Krásná rána z volného kopu se od tyčky odrazila za brankovou čáru. Tady v Mellbourne jej krásný den a díky této parádě je ještě o něco lepší. Autorem výstavní branky je OLA TOIVONEN.
    20. Ola TOIVONEN - 1:0

21
    Desátý gól Toivonana ve třináctém zápase této sezóny.

23
    Sydney se nyní pokouší odpovědět, ale nemůže se dostat do zakončení. Retre přišel o míč.

25
    Domácí rozehrávají od své branky, hrají hodně takticky a nikam se neženou. Sledujeme klidnější pasáž hry.

26
    Redmayne rozehrává od své branky, Calver pokračuje v akci.
    Toivonenův gól si našel fanoušky na Twitteru.

28
    Do akce domácích fotbalistů se nyní zapojil také brankář Thomas, který rychle rozehrál na obránce před sebou. Ti postupně rozehrávají.

29
    Žlutou kartu dostává Aaron Calver (Sydney FC).

30
    Půlhodina hry je pryč, kromě gólové střely Toinovena jsme zatím mnoho fotbalové krásy v tomto duelu neviděli.

32
    Hostující celek se dostal do šance, domácí Brown soupeře čistě odstavil od míče.

33
    De Silva se sice dostal do zakončení, ale jeho projektil končí mimo branku. Navíc byl v postavení mimo hru.

34
    Utkání má parádní atmosféru, domácí fanoušci mohou být zatím spokojení.

36
    Trosi zkoušel najít přihrávkou spoluhráče, ten byl však obsazený.
    Podmínky pro fotbal jsou ideální.

37
    Ninkovic byl tvrdě dohraný Toivonenem. Střelec zatím jediné branky si počínal nedovoleně.

38
    Hosté vybojovali balon na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet.

40
    Volný kop rozehrával hostující celek. O'Neill to vzal na sebe. Jeho projektil však končí mimo branku. Gólman ani zasahovat nemusel.

42
    Domácí odcentrovali před branku, tam byl Barbarouses, ale také Redmayne, který získal míč.

44
    O'Neill se propracoval do střelecké pozice, ale brankář Thomas byl pozorný a balon vyrazil.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut sudí nastaví.

45+2
    Dvě minuty uvidíme navíc.

45+2
    V poklidném tempu se poločas dohrává.

45+2

Toivonen je zatím jediným střelcem tohoto zápasu. Jeho rána z přímého kopu znamená, že po prvním poločase vede domácí tým 1:0.
    Nejen na trávníku je co sledovat.

46

46
    Žlutou kartu dostává Le Fondre (Sydney FC).

48
    V poklidném tempu pokračuje zápas druhým poločasem.

50
    Hostě se nastěhovali do útočného pásma, kde kombinují. Zatím ale na výraznější šanci čekají.

52
    Ninkovic se svými spoluhráči kombinuje na obranné polovině, do akce se zapojil také Zullo.

53
    Máme jde první střelu v poločase, vyslal ji hostující celek a míč končí vysoko nad.

54
    Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází e Silva, přichází Ivanovic.

55
    Thomas byl připravený v domácí brance a dokázal si poradit se střelou, kterou vyslal Retre.

56
    Domácí celek se dostal na polovinu soupeře. Zakončovat se pokoušel Brown, ale jeho střílená přihrávka byla nepřesná.

58
    Domácí fotbalisté po pěkné akci navyšují své vedení. Po dobré přihrávce Baeny se prosazuje ránou bez přípravy JAMES TROISI. Jeho rána zapadla přesně do branky.
    58. James TROISI - 2:0

60
    Střídání v týmu Melbourne Victory FC: ze hřiště odchází José Raúl Baena, přichází Elvis Kamsoba.

61
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu. Domácí celek hraje výrazně lépe, navýšil své vedení. Sydney bude muset otevřít hru.

63
    Sydney právě vstřelilo branku!
    Calver poslal do šance MILOŠE NINKOVIĆE. S jeho první ránou si domácí brankář Thomas výborně poradil. Míč se znovu odrazil k hráči Sydney, který střelou na vzdálenější tyč snížil.
    63. Miloš NINKOVIĆ - 2:1

65
    Melbourne se vrací ke své aktivní hře, pokouší se něco vymyslet na útočné polovině.

66
    Le Fondre se dostal do kontaktu s brankářem Thomasem. Hostující hráč je na tom hůře, míří k němu lékaři.

68
    Na hrací ploše je k vidění poměrně hodně soubojů, začíná se přiostřovat.

70
    Žlutou kartu dostává Michael Zullo (Sydney FC). Naprosto zbytečná karta za klasický šlapák.

71
    Toivonen ani jeho kolega Barbarouses se do střelecké pozice nedostali. Hostující obrana si dokázala poradit.

73
    Retre centroval před branku, ale jeho pokus byl příliš nepřesný. Gólman Thomas tak ani nemusel zasahovat.

74
    Máme zde informaci pro novináře, dnešnímu utkání přihlíží 21 085 platících diváků.

76
    Střídání v týmu Melbourne Victory FC: ze hřiště odchází Ola Toivonen, přichází Kenjok Athiu.

77
    Volný kop rozehrávají hosté na útočné polovině.

78
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

79
    Střídání v týmu Sydney FC: ze hřiště odchází Paulo Retre, přichází Lokoli Ngoy.

80
    Thomas nyní podržel své spoluhráče. Deset minut před koncem zápasu vytáhl důležitý zákrok pro hlavičce Kemsoby.

82
    Zullo vybojoval pro své spoluhráče autové vhazování na útočné polovině, domácí fotbalisté se nyní musí bránit tlaku soupeře.

84
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez výraznějších šancí.

84
    Ivanovic pálil z velmi dobré pozice, jeho tvrdou ránu vyrazil domácí Thomas na rohový kop. S centrem před branku si defenziva dokázala poradit.

86
    Melbourne rozehrává rohový kop. Akce pokračovala dál, Athiu se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti. Vyběhnutého brankáře neprostřelil.

87
    Domácí fanoušci znovu začínají podporovat hlasitě své oblíbence.

88
    Střídání v týmu Melbourne Victory FC: ze hřiště odchází Storm Roux, přichází Anthony Lesiotis.

89
    Troisi to zkoušel individuálně, ale vypálit se mu nepodařilo.

90
    Žlutou kartu dostává James Troisi (Melbourne Victory FC).

90+1
    Celkem uvidíme ještě navíc pět minut.

90+1
    Thomas rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop. Míč se dostal až na polovinu soupeře.

90+2
    Babarouses byl hodně tvrdě dohraný, ale sudí nechává hru plynout.

90+3
    Babarouses zakončoval z dobré pozice, jeho rána však končí nad brankou. Redmayne uvede míč do hry.

90+5
    Domácí hráči po faulu soupeře rozehrávají na útočné polovině.

90+5

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:15.

Toivonen poslal domácí celek krásnou ránou do vedení ve dvanácté minutě. V 58. minutě navýšil vedení Melbourne Troisi. Za hosty pak dokázal snížit Ninkovič, který nadvakrát překonal gólmana Thomase. Ten předvedl několik velmi dobrých zákroků, a tak pomohl domácím k výhře. (11:56:51)