Indie - Argentina 3:1 (kon.) | Belgie - Kanada 9:1 (kon.)
Jižní Afrika - Německo 4:3 (kon.) | Nizozemsko - Velká Británie 2:2 (kon.)
Nizozemsko - Velká Británie

2:2

(0:0, 1:0, 1:0, 0:2)

Čtvrtek 29.07.2021, 05:15 • Jižní hřiště Oi Hockey Stadium, Tokio • Olympijské hry - Pozemní hokej (muži) • Skupina B
Sledujte:

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek čtvrtka! Na počtenou příště! (06:57:45)

Sledovali jsme poutavou a po většinu doby vyrovnanou podívanou, přičemž druhá a třetí část hry přinesla dva holandské góly. Už to vypadalo, že hráči v modrém budou sahat po třech bodech, jenže pak přišlo poslední dějství a ostrované se zlepšeným výkonem v ofenzívě dopracovali k vyrovnání. V závěrečných minutách hry pak ani jeden tým nezvládl překonat soupeřova brankáře, a bitva tak končí remízou.

Duel nakonec po fantastickém výkonu Velké Británie v poslední čtvrtině končí remízou, Nizozemci však nemusí vůbec smutnit – zisk jednoho bod je totiž stejně jako jejich protihráče posílá do bojů o medaile! Na poslední postupovou příčku padá Německo, které bylo ještě před startem programu druhé, ale po prohře proti JAR ještě nemá play-off stoprocentně jisté.

60
    Konec utkání.

60
    Nizozemsko nakonec ani na asi pátý pokus roh nepřetavilo v gól, poslední střela šla do tyče!

60
    A ještě jeden, tentokrát míček za zadní čáru vytěsnil sám brankář Payne. Britové prožívají těžké chvíle.

60
    Janssen balónek poslal jen do bránícího protihráče, od kterého se odrazil za branku. Další roh.

60
    Nařízený trestný roh pro Nizozemsko, tohle může být klíčový moment utkání! Po stížnosti Britů ale bude ještě celou situaci zkoumat muž u videa.

60
    Poslední minuta čtvrté čtvrtiny!

59
    Ansell pronikl po pravé straně před branku a pokusil se balónek poslat na střed na jednoho ze spoluhráčů, ten byl ale zapojen do souboje se sokem, a přihrávku tak neměl jak zachytit.

58
    Blaak tentokrát svůj tým podržel a ránu Adama Dixona vytěsnil mimo nebezpečí!

58
    A ještě jeden trestný roh pro Brity, Nizozemce nezachránil ani videorozhodčí!

57
    Velká Británie právě vstřelila branku!
    Vše je rázem jinak, necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby v Tokiu začínáme zase od začátku! Blaaka ranou přesně pod pravou ruku překonal SAM WARD – 2:2!

56
    A další trestný roh! Britové se nehodlají s porážkou smířit a tlačí na nizozemskou klec.

55
    Wallace pronikl před branku, svůj výlet ale kvůli dotěrnému sokovi nebyl schopen přetavit ve střelu.

54
    Výborný Blaak udržel svůj celek ve vedení, Roperovo zakončení vyrazil betonem!

54
    Británie si aktivní hrou vynutila další trestný roh, Holanďany čekají hodně těžké chvíle!

53
    Vstřelená branka dodala hře ostrovanů obrovskou dávku elánu, Nizozemci začínají působit nervózně.

52
    Tak pozor, na jižním hřišti ještě není hotovo! Britové vytáhli z kapsy naprosto bleskový výpad, který v kýženou kontaktní branku ranou zpoza půlkruhu přetavil RUPERT SHIPPERLEY – 2:1!