Španělsko - Čína 2:0 (kon.) | Velká Británie - Nizozemsko 0:1 (kon.)
Japonsko - Argentina 1:2 (kon.) | Nový Zéland - Austrálie 0:1 (kon.)
Velká Británie - Nizozemsko

0:1

(0:1, 0:0, 0:0, 0:0)

Čtvrtek 29.07.2021, 12:00 • Oi Hockey Stadium North Pitch • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Skupina A
Sledujte:

Viděli jsme utkání, ve kterém rozhoduje jediná branka v první čtvrtině. Celkově byl k vidění vyrovnaný zápas a Nizozemky doslova dnes vydřely výhru. Velká Británie měla velkou snahu o vyrovnání, ale defenzíva Nizozemek byla nad jejich síly. (13:32:11)

60
    Konec zápasu

59
    Těm už opravdu moc času nezbývá a nyní téměř povedená střela, která však nezamířila mezi tři tyče.

58
    Nizozemky nyní zkoušely šetřit čas a byly nyní pasivní. Rozhodčí nakonec přerušila jejich hru a Britky mohou útočit.

57
    Nakonec vše v pořádku a Nizozemky budou rozehrávat. Do konce zápasu zbývá pár minut a Britkám dochází pomalu a jistě čas.

57
    Phenincxová zahrávala dlouhý míček hodně ve vzduchu a nyní se řeší, zda bylo její zahrání mimo pravidla hry. Čekáme na verdikt videorozhodčí.

55
    První střela byla zablokovaná, ta druhá byla sražená mimo tři tyče.

54
    Opět bylo trochu více rušno před Hinchovou. Ta nyní s vypětím všech sil dokázala udržet míček před brankovou čarou. Další trestný roh pro Nizozemsko.

53
    Hráčky v oranžových dresech mohly nyní navýšit vedení z trestného rohu, čehož však nevyužily. Nicméně i nadále se pohybují před brankou Velké Británie.

52
    Naopak pro Velkou Británii půjde o druhou prohru na OH ku dvěma výhrám. Ovšem stačí jim jedna branka, aby dokázaly zabojovat o body v dnešním duelu.

51
    V případě vítězství Nizozemska i v tomto zápase, půjde pro ně o čtvrté vítězství v řadě za sebou a na OH budou zatím neporaženým celkem.

50
    van Geffenové uklouzl míček v rozhodující fázi, kdy chtěla střílet. Nyní mají Nizozemky kratší chvíli, kdy se pohybují v blízkosti branky soupeřek.

48
    Velké Británii se nyní daří vytvářet tlak a opět jim chybělo jen povedené zakončení.

47
    Robertsonová se nyní marně snažila dostat z levé strany blíž k brance. Nizozemky nyní tvrdě a na těsno brání své soupeřky.

46
    Matlaová si vzala příliš velké sousto a ztratila míček. Pokračuje urputný boj o získání míčku.

46
    Začátek čtvrté čtvrtiny.

Třetí čtvrtina byla asi zatím nejvyrovnanější. Zpočátku měly navrch Nizozemky, které však postupem času uvadly a naopak Britky začaly být aktivnější ve své snaze docílit vyrovnání.