Španělsko - Čína 2:0 (kon.) | Velká Británie - Nizozemsko 0:1 (kon.)
Japonsko - Argentina 1:2 (kon.) | Nový Zéland - Austrálie 0:1 (kon.)

(0:0, 0:0, 0:1, 0:0)

Čtvrtek 29.07.2021, 14:15Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Skupina B
Sledujte:

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (15:40:55)

Nebyl to sice nejhezčí zápas pro fanouška ofenzivních hodů, ale obrany dvou týmů z východní části atlasu dnes zkrátka pracovaly skvěle. Jedinou branku zvládla ve 34. minutě z těžkého zakončení vymyslet Chalkerová, ve čtvrté čtvrtině už Nový Zéland výrazněji nezahrozil. Po trestném rohu musela gólmanka Rachael Anne Lynchová na zem, jinak ale mohla celý zápas číst třeba Shakespearea. Zélanďanky ji neohrozily a jen díky několika povedeným zákrokům v defenzivě a skvělému výkonu O'Hanlonové si odnášejí nejtěsnější možnou porážku 0:1.

15:00

14:57
    Ani Lawtonová už z otočky prázdnou bránu Nového Zélandu netrefí a brankářka Lynchová se dočká čistého konta.

14:30
    Perfektní taktický výkon Lawtonové, Australanky už zřejmě udrží míč dostatečně daleko.

14:00
    Minutu před koncem míček drží Nový Zéland, ale hráz před brankářkou Lynchovou je postavená ze skutečně odolných cihel.

13:36
    Dopředu vystartovala Shannanová, ale před velkou přesilu nedokázala proniknout. Posledních 90 vteřin.

12:53
    Rozhodnout se pokoušela Lawtonová, ale přihrávka ji také nevychází. Zélanďanky možná dostanou jednu z posledních šancí.

11:56
    Míček odráží dobře postavená Gunsonová, která bez výbavy zastala místo rezervní brankářky.

11:15
    Charltonová se snažila kombinoval s Keddellovou. Dvakrát si míček vyměnily, ale pak druhé jmenované nevyšla přímka do půlkruhu před brankou a zbytečně se rozmáchla. Jasný faul.

10:44
    Nový Zéland sází vše na jednu kartu. Brankářka O'Hanlonová opouští svou pozici a pouští na hřiště bonusovou hráčku.

10:08
    Rozbíhá se poslední pětiminutovka, míček má u středové zóny Daviesová.

09:27
    Hodně teď přihrávku Australanek podcenila Hullová a Grace Stewartová zaslouží vyznamenání za obětavost. Vrhla se na brankovou čáru a balonek nejen že udržela ve hře, ale také v moci svého týmu.

08:15
    Občas se hostující hráčky až moc uspěchají. Z rohu u vlastní branky může rozehrávat Fitzpatricková poté, co se hostujícímu celku znovu nepovedla souhra před brankovištěm.

06:58
    Také tentokrát zůstane u míčku Nový Zéland. Hráčky v černém tlačí na pilu. Gunsonová vypálila, ale v gólovém území na dorážku nedosáhla podle svých představ Shannonová. Tohle byla šance, ze které mohlo zapršet.

06:28
    Na míček dosáhla Taylorová a Nový Zéland disponuje vzdálenějším rohem.

05:54
    Teď se musela míčku vyhýbat i hlavní rozhodčí, okamžitě k ní přispěchala Hullová, která ránu zablokovala vlastním tělem a obě si situaci připomínají v usměvavé diskuzi.