Wiener – Austria 0:0 (kon.) | Rapid – Mattersburg 2:2 (kon.) | Admira – Wolfsberger 0:1 (kon.)
Ried – Sturm Graz 1:2 (kon.)
FC Admira Wacker Mödling
0:1 (0:0)
RZ Pellets Wolfsberger AC
Sobota 09.03.2013, 18:30 • Trenkwalder Arena, Maria Enzersdorf • Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Češi na hřišti
    V dresu FC Admira Wacker Mödling by se dnes mohl představit šestatřicetiletý záložník Patrik JEŽEK.
    Za Wolfsberger AC nenastupuje žádný český legionář.

Wolfsberger AC
    Hosté jsou na tom v tabulce Bundesligy o tři příčky lépe, než jejich hostitel, když v doposud odehraných třiadvaceti zápasech sedmkrát vyhráli a osmkrát remizovali. V osmi zápasech odešli poraženi a celkem nasbírali devětadvacet bodů. S tímto bodovým ziskem jsou aktuálně na šestém místě, o dva body za pátým Riedem a se čtyřbodovým náskokem před sedmým Mattersburgem. Z posledních čtyř ligových kol nasbíral Wolfsberger osm bodů za dvě výhry a dvě remízy. Výhru na hřišti Sturmu Graz si připsalo i AC, v rámci dvaadvacátého kola tam vyhrál 3:1!

Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice devátého týmu Bundesligy, když ve třiadvaceti odehraných utkáních nasbírali dvacet bodů, za pět výher a pět remíz. Třináctkrát odešli hráči Admiry ze hřiště poraženi. Admira se drží na posledním a zároveň sestupovým místem, na němž je aktuálně SC Wiener Neustadt, jen zásluhou lepšího skóre. Nuestadt má totiž stejný počet bodů, ovšem výrazně méně vstřelených gólů, než Admira, což ho zatím řadí na poslední místo. Na dno rakouské ligy vrhla Admiru černá série, která se táhne již od listopadu, kdy v osmi ligových kolech nasbírala pouhý bod! Prohrála mj. i s Nuestadtem na svém hřišti 1:2. Že by se mohlo blýskat na lepší časy naznačilo poslední ligové kolo, kdy Admira šokovala Strum Graz na jeho hřišti, kde vyválčila výhru 2:1!

Vítejte u on-line přenosu utkání pětadvacátého kola rakouské Bundesligy, v němž domácí FC Admira Wacker Mödling přivítá Wolfsberger AC.

FC Admira Wacker Mödling: Macho - Plassnegger, Palla, Schösswendter, Seebacher - Ebner, Schachner, Thürauer, Tito Malagón - Schwab, Ouédraogo

RZ Pellets WAC: Dobnik - Baldauf, Suppan, Jovanovič, Sollbauer - Jacobo, Liendl, Hüttenbrenner, Polverino - Kerhe, Topcagić

Rozhodčí: Schüttengruber - Kühr, Riedel.

1

2
    Hosté vhazují na polovině soupeře z pravé strany.

2
    A pozor, je tu hned v úvodu utkání žlutá karta za faul na polovině hřiště, potrestaným hráčem je hostující Topcagić.

3
    Domácí rozehrávají od vlastní brány.

4
    A před nabíhajícím Ouédraogem odkopává obrana Pellets na roh.

4
    Amdira z něho nic nevytěžila, je ale stále u míče.

5
    Hosté faulují na polovině soupeře, jmenovitě Liendl, domácí mohou rozehrávat.

7
    Ouédraogo se dostával do zakončení z levé strany, ale jeho pokus přerušuje hvizd sudího, někdo z domácích v pokutovém území hostů fauluje.

8
    Ouédraogo je hodně aktivní v úvodu utkání, další střela na bránu v jeho podání, tentokrát z pravé strany, Dobnik chytá.

9
    A další šance Admiry, z levé strany se přiřítil do pokutového území Tito Malagón a střelou "z první" jen těsně netrefuje bránu!

11
    Hra převážně na polovině hřiště, hosté se zatím do hry příliš nedostali.

12
    Pokus o vysunutí Topcagiće končí v zámezí, rozehrávat od brány bude gólman Macho.

13
    Ouédraogo fauluje na polovině, hosté bleskově rozehrávají, ale před Jacobem zahrává "malou domů" Plassnegger.

15
    Je za námi první čtvrthodina hry, zatím aktivnější domácí fotbalisté, na první branku si ale musíme počkat.

16
    V hlavičkovém souboji na polovině Admiry fauluje Hüttenbrenner, hrát budou domácí.

17
    A opět Ouédraogo, který se dostal za obranu soupeře, po levé straně proniká do pokutového území, technicky střílí po zemi, ale jeho pokus Dobnik fantastickým zákrokem zneškodnil!

18
    Lukas Thürauer takticky fauluje na své polovině, hosté budou rozehrávat z levé strany.

19
    Rohový kop pro Wolfsberger.

19
    Obrana Admiry Wacker odvrací.

21
    Dlouhý nákop domácích na levou stranu hledal Ouédraoga, ale míč byl nepřesný a končí mimo hrací plochu.

22
    Ouédraogo zkouší přihrát volnému Schachnerovi na hranici pokutového území, ale míč odkopává obránce hostí.

23
    Thürauer odchází na ošetření za postranní čáru, zřejmě v jednom z hlavičkových soubojů inkasoval nepříjemný úder do zátylku, za nějž se drží.

24
    Potlesk vyprovází návrat Thürauera na hrací plochu, u míče jsou domácí.

25
    Kombinují před pokutovým územím soupeře, Pellets se urputně brání.

26
    Odkop jednoho z obránců soupeře dává chvíli klidu pro hosty.

27
    Nakonec odpískán faul Ebnerovi, hrát budou v blízkosti půlící čáry hosté.

28
    Situace na hřišti poněkud vyhrocená, hráči obou týmů po sobě vehementně křičí, sudí se musí mít na pozoru!

29
    Gernot Plassnegger je druhým potrestaným hráčem v utkání, který dostává žlutou kartu.

30
    Máme za sebou první půlhodinu utkání, blíže ke vstřelení gólu měli domácí fotbalisté, zejména zásluhou agilního Ouédraoga, ale stav je zatím stále bezbrankový.

31
    Manuel Kerhe fauluje na hranici pokutového území Admiry, sudí píská, rozehrávat bude Macho.

32
    Další faul domácích, tentokrát na polovině hřiště fauluje Bernhard Schachner.

33
    Michele Polverino dostává za faul na vlastní polovině, kdy stáhl k zemi pronikajícího Schachnera, žlutou kartu.

35
    Fotbalisté Admiry kombinují na polovině hřiště, následuje dlouhý nákop, který končí u nohou Dobnika.

36
    Oba týmy nyní spoléhají na nakopávané míče, po nepřesném zpracování Jacoba je z toho paradoxně rohový kop pro Pellets.

37
    Pro míč si "došel" gólman Macho, je po nebezpečí.

38
    Ouédraogo faulován na pravé straně na polovině hostů.

39
    Ale domácí hned z rozehrávky také faulují, takže míč nakonec opět získávají fotbalisté Wolfsbergeru.

40
    Začíná poslední pětiminutovka první půle, zatím stále na úvodní branku čekáme.

41
    Ouédraogo potrestán žlutou kartou za ukázkový "šlapák" v blízkosti středového kruhu.

43
    Nepřesný nákop hostů, hrát mohou domácí fotbalisté.

44
    Blíží se závěr prvního poločasu, míč mají ve své moci fotbalisté Admiry, v posledních minutách se ale ani jednomu týmu nepodařilo vypracovat si dobrou příležitost.

45
    Běží poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Sudí nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

První poločas je za námi a na první branku si budeme muset počkat do druhé půle. Blíže ke vstřelení branky měli sice fotbalisté Admiry Wacker, zejména díky šancím aktivního Ouédraoga, a to v úvodu utkání, s přibývajícími minutami však šance ubývaly a závěr poločasu se hrál více méně na polovině hřiště.

Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně v 19:30 hodin.

46

47
    Také v úvodu druhého poločasu uděluje sudí žlutou kartu, potrestaným je hostující Boris Hüttenbrenner.

50
    Dalším potrestaným hráčem je domácí Schachner.

51
    Jen do boční sítě zahrává z přímého kopu Liendl, dobře kopnutá standartka.

53
    Nepřesný nákop na Ouédraoga, míč končí v autu.

55
    Ve hře obou mužstev jsou patrné nepřesnosti, hra má podprůměrnou úroveň.

57
    Hosté kombinují na polovině Admiry, z hlediště se ozývá pískot.

58
    Christoph Schösswendter v nouzi odkopává do autu.

59
    Ale Dario Baldauf se dostává ke střele na pravé straně pokutového území domácích, míč letí jen těsně vedle vzdálenější tyče!

60
    Je za námi hodina hry a stále na první branku čekáme. Úrovni hry by gól jednoznačně pomohl.

62
    Nepřesný střelecký pokus Schwaba, který však byl možná faulován v pokutovém území hostů, sudí ale nepíská.

63
    Ofsajd odpískán hostům, domácí obrana si může oddechnout.

64
    Pokus o narážečku Ouédraoga nevyšel, míč má ve své moci Dobnik, který bude rozehrávat.

65
    Další "hraniční" zákrok v pokutovém území hostů, ale sudí opět penaltu nepíská.

66
    Domácí střídají, ze hřiště odchází Bernhard Schachner, kterého nahradil Daniel Toth.

67
    Z ofsajdu dává branku domácí Thürauer, sudí píská, branka neplatí, vzrušení v hledišti zbytečné.

68
    Střídají i hosté, odchází Jacobo, nahradí ho Mario Kröpfl.

71
    Hosté budou moci vhazovat na polovině soupeře z pravé strany.

72
    Předtím ale ještě střídají, ze hry odchází Topcagić, nahradí ho Rivera.

73
    Je z toho rohový kop pro Pellets, ale míč končí mimo bránu, bude se rozehrávat od brány.

75
    Neurovnaná hra na Trenkwalder Arena, často létají míče vzduchem, bez patřičného efektu.

76
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Hosté trestají domácí nemohoucnost! RUBEN RIVERA dává po chybě domácí obrany vedoucí branku Pellets WAC!

77
    Domácí tým reaguje na obdržený gól střídáním, odchází Thürauer, nahradí ho Daniel Lucas Segovia.

79
    Domácí budou zahrávat rohový kop z pravé strany.

80
    Následně budou moci rozehrávat rohový kop i z druhé strany.

80
    Ani z něho se však prosadit nedokázali.

83
    Domácí jsou s přibývajícími minutami stále více nervóznější.

85
    Žlutou kartou trestá faul Stefana Pally na vlastní polovině hlavní sudí.

87
    Poslední střídání, v sestavě domácích odchází ze hřiště Plassnegger, nahradí ho Sax.

89
    Ouédraogo se až příliš vehementně prodíral do zakončení, až při tom fauloval.

90
    Běží poslední minuta řádné hrací doby, domácím pomalu šance na body uniká.

90+1
    Hlavní sudí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Hostující Kerhe faulován na polovině Admiry, důležité vteřinky pro hosty.

90+3
    Běží poslední minuta nastaveného času, sudí každou chvílí ukončí tento zápas.

Dnešní utkání je u konce. Z vítězství se nakonec radují hosté, kteří dnes ale nebyli lepší, spíše šťastnější. Jedinou branku utkání vstřelil v 76. minutě střídající Rivera, který tak rozhodl o tom, že tři body si odváží tým RZ Pellets WAC. Naopak, domácí Admira může po průběhu utkání pouze litovat neproměněných šancí.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:21:34)