Lyon – Bordeaux 1:3 (kon.) | Lorient – Nancy 0:2 (kon.) | Lille – Monaco 1:4 (kon.)
Bastia – Toulouse 2:1 (kon.) | Angers – Dijon 3:1 (kon.) | Guingamp – Montpellier 1:1 (kon.)
EA Guingamp
1:1 (1:1)
Montpellier HSC
Sobota 10.09.2016, 20:00 • Stade du Roudourou, Guingamp • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská Ligue 1 pokračuje čtvrtým kole a my se společně zaměříme na utkání EA Guingamp, který na svém stadionu přivítá Montpellier HSC.

EA Guingamp

Šestnáctý tým loňského ročníku předvádí v nové sezóně výborné výsledky. Nachází se na skvělém druhém místě, když jen v prvním kole ztratil body s vedoucím Monakem. Poté přišlo vítězství na domácím stadionu proti Marseille 2:1. I v zatím posledním kole také Guingamp vstřelil dvě branky, do sítě Nancy a radoval se z vítězství. Nejlepším střelcem je se dvěma góly na kontě Mustapha Diallo.

Montpellier se v minulém ročníku pohybovalo v klidném středu tabulky. Nyní to vypadá na podobnou situaci. Ze třech zápasů si hráči Montpellier odnesli čtyři body a jsou na čtrnácté pozici v tabulce. Zatím jediný zápas za tři body byl ten hned první na domácím stadionu proti Angers, který rozhodl již v osmé minutě Boudebouz. Na trávníku St. Etienne také šli do vedení hráči trenéra Hantze, ale po přestávce přišly už jen zásahy do branky Jourdrena. Proti Rennes také první udeřili domácí, když se prosadil Congre, ale po trefě z druhého poločase završil skóre zápasu na konečných 1:1 střídající Diakhaby.

Vzájemné zápasy v loňském ročníku

02.04. 2016 Guingamp – Montpellier 2:2
    12.12. 2015 Montpellier – Guingamp 2:1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

EA Guingamp: Johnsson – Ikoko, Kerbrat, Sorbon (C), Marçal De Oliveira – Salibur, Diallo, Deaux, Giresse – Regis Coco, Privat.
    Náhradníci: Salin – Sankoh, Angoua, De Pauw, Briand, Blas, Mane.

Montpellier HSC: Jourdren – Vanden Borre, Rémy, Congré (C), Roussillon – Sylla, M. Sanson – Bérigaud, Boudebouz, Skhiri – Ninga.
    Náhradníci: Pionnier – Lasne, J. Marveaux, Camara, Deplagne, Mounié, Poaty.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos (vš. Francie).

1

2
    Hostující hráči rozehráli první poločas dnešního zápasu. Po dlouhé nahrávce se k míči mohl dostat Ninga, ale blíže byl Marcal.

3
    Domácí se také poprvé dostali na útočnou polovinu. Giresse se chtěl dostal podél postranní lajny až k centru, ale míč mu utekl do autu.

4
    Dlouhý aut před Jourdrena poslal Marcal. Jeho hod ale našel jen hlavu Sylly, který byl připravený odhlavičkovat míč z vápna.

6
    Hosté velmi aktivně napadli rozehrávku domácího týmu, ale po šlapáku Sansona byl odpískán nedovolený zákrok.

7
    Hosté se dostali do přečíslení na pravé straně, ale nedokázal toho využít Berigaud ani Sylla a tak míč končí na kopačkách domácích hráčů.

8
    Domácí mohli jít do vedení. Z levé straně přilétl do vápna nebezpečný centr, který našel hlavu Privata a ten usměrnil míč do tyče.
    8. Hlavička do tyče

10
    Také na druhé straně bylo nebezpečno. Sylla však ztratil v nadějné pozici míč a musel velmi rychle do obrany.

11
    Z rychlého útoku domácího týmu se zrodila střela Deauxe, který ale jen napálil hráče před sebou.

12
    Montpellier právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic jde Montpellier do vedení. Ve středu hřiště se k míči dostal MORGAN SANSON. Ten ještě obešel hráče před sebou a poté vypálil k tyči.
    12. Morgan SANSON - 0:1

14
    Domácí jsou zaskočení úvodní brankou zápasu. O rychlé vyrovnání se pokoušel Privat, ale jeho pokus byl jen z ofsajdové pozice.

15
    O průnikovou přihrávku se pokoušel na domácí straně Diallo, ale tu zablokoval dobře postavený Rémy a zabránil tak postupu Coca na branku.

16
    Znovu jsou v útoku hosté, ale nyní se střelec první branky nedostal ani přes prvního bránícího hráče domácího celku a přichází tak velmi rychle o míč.

17
    Hosté však zůstali na útočné polovině. Skhiri ztratil míč v nepříjemné pozici a musel se vracet za rychlým Privatem.

18
    Po rohovém kopu domácího týmu je u míče jen Jourdren, který se dostal k odražené hlavičce.

19
    Také hosté se po delší době dostali až do vápna soupeře. Skhiri centroval před Johnssona. Sorbon jen posunul míč na rohový kop.

21
    Po dvojici rohových kopů se k hlavičce dostal po centru Boudebouze Berigaud, ale domácí brankář je na místě.

22
    Hra se nyní přesunula před Jourdrena, který musel odkopnout míč před dobíhajícím Cocem jen na autové vhazování.

23
    V vápně se skácel k zemi domácí Privat, ale rozhodčí byl blízko celé situace a penaltu nepíská.

24
    Naopak ve středu pole píská faul na rozběhnutého Boudebouze. Provinil se Diallo, který se napomínán rozhodčím.

25
    Salibur centroval do vápna, ale byl při převzetí míče v ofsajdu a tak už je zakončení zbytečné. Rozehrávat bude Jourdren.

26
    Hosté se hnali do útoku v pěti hráčích, ale perfektně zasáhl dvacet metrů od branky Sorbon, který čistým skluzem odzbrojil soupeře.

28
    Opět se domácí hráči již posouvali do vápna, ale Coco byl v ofsajdu a velká šance tak končí bez zakončení.

29
    Znovu tu byl velmi rychlý přechod do útoku do domácího týmu. Nyní ale výborně zasáhl při obranném zákroku Rémy, který poslal míč na rohový kop.

30
    Z rohového kopu se domácí nepodařilo vytěžit zakončení. Ale stále jsou u míče v těsné blízkosti hostující branky.

31
    Po více než půl hodině hry stále vedou hosté po velmi překvapivé brance Sansona. Aktivnějším týmem je ale určitě Guingamp, který je častěji na polovině soupeře.

32
    Tentokrát byl v ofsajdu nachytán Privat, který se již rozbíhal do samostatného úniku. Teď ale musí odevzdat míč soupeřům.

34
    Aktivní napadání hosté nyní trochu zabrzdilo domácí v rozletu, ale po kombinaci na pravé straně už je znovu na útočné polovině Salibur.

35
    Ten byl zastaven u postranní lajny, ale míč ještě tečoval a domácí nebudou mít k dispozici ani autové vhazování.

36
    Nedorozumění před domácí brankou. Kerbrat byl zcela sám ve vápna, ale chtěl míč velmi rychle odkopnout.

37
    Guingamp právě vstřelil branku!
    Domácí po výborné kombinaci vyrovnávají. Na pravém kraji zaváhal v obraně Vanden Borre. K míči se dostal u lajny Salibur. Ten našel MARCUSE REGISE COCOA a ten i s trochou štěstí prostřelil brankáře.
    37. Marcus Regis Coco - 1:1

38
    Boudebouz musel hasit na poslední chvíli nebezpeční a dostává žlutou kartu.

40
    Hosté chtěli ihned odpovědět, ale centr z levé strany končí jen u Johnssona, který si míč pohlídal v rukavicích.

41
    Giresse se dostal z levé strany až do vápna, ale po kontaktu s protihráčem padá. Rozhodčí znovu nepíská pokutový kop a pokračuje se ve hře.

42
    Z třiceti metrů napřáhl ke střele Sanson, ale jeho pokus končí jen na tribuně za brankou.

43
    V závěru prvního poločasu jsou u míče hostující hráči, když se o přechod pokusil Skhiri, ale jeho narážečka nebyla přesná.

44
    S hosty mohlo být ještě hůř. Na hranici vápna si už zpracovával míč ke střele Privat, ale je mu znovu odpískán ofsajd.

45
    V poslední minutě prvního poločase se k míči dostal na pravé straně Salibur, ale ani jeho kombinace s Diallem nebyla úspěšná.

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas začal velmi překvapivě, když se již ve dvanácté minutě dostali do vedení zásluhou Sansona hostující hráči. Poté se ale hrálo téměř jen na jednu branku. Guingamp vytěžil z tlaku jen jeden gól o který se postaral Marcus Regis Coco. Ve druhém poločase můžeme očekávat pokračování tlaku domácích hráčů, kteří se bodu pokoušet udržet všechny tři body na domácím trávníku.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.

46

47
    Druhou polovinu začali rozehrávkou domácí hráči. Po nákopu na Coca však ztrácejí míč. Do útoku se tak hnal Ninga, který ale musel počkat na své spoluhráče.

48
    Domácí fanoušci pískají a chtějí odpískání nedovoleného zákroku na Salibura, ale hra pokračuje.

49
    Nyní už se ale píská. Vanden Borre zboural v souboji Deauxe a rozhodčí nařídil volný přímý kop.

50
    Po boji ve středu pole se k míči dostal hostující Boudebouz, ale jeho přihrávka na volného hráče na levé straně nevyšla.

51
    Opět se hnali hosté do útoku. Skvěle kombinovali na pravé straně Skhiri s Ningou, ale druhý jmenovaný postrčil míč jen k soupeři.

53
    Johnsson musel rychle na zem před dotírajícím Ningou. Ten si na míč i sáhl, ale domácí brankář byl přece jen u míče blíž.

54
    Opět Ninga obtěžovat obránce domácího týmu při rozehrávce a jen tak tak, že se nedostal k míči. Poté by něj čekal jen brankář.

55
    Salibur se odhodlal po přistrčení od spoluhráče ke střele. Míč však končí vysoko nad hostující brankou.

56
    Za postranní lajnou zůstal ležet po nárazu do konstrukce zábradlí střelec první branky Sanson, ale po krátké chvíli už je znovu na nohou.

58
    Domácí drží míč na své polovině a čekají na vhodný moment k útoku. To se mohlo stát právě teď, když se do vápna dostal Giresse, ale jeho centr končí mimo.

59
    Jourdren podržel svůj tým po rohovém kopu. K hlavičce se dostal osamocený Diallo a velmi nepříjemně poslal míč na hostující branku.

60
    Opět tu byla rychlá akce domácího celku. Na levé straně se dokázal uvolnit přes obránce Ikoko. Dokonce našel ve vápně zpětnou nahrávkou Coca, ten ale byl střežen a po tlakem poslal míč jen vedle branky.

62
    Po hodině hry se domácí dostávají do většího a většího tlaku. Nyní se o prudký cent do vápna pokusil Marcal. Jeho míč směřoval na Coca, ale těsně přes ním míč vyboxoval Jourdren.

63
    Hosté mají nyní hodně prostupnou obranu. Salibur se opět hnal do vápna, ale teď mu nevyšlo zasekávačka a přichází o míč.

65
    Také hosté se po delší době dostali na polovinu soupeře. Berigaud měl trochu místa na pravé straně a hned cpal míč do vápna. Tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

66
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Thibault Giresse, přichází Nill De Pauw.

67
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Rodrigue Casimir Ninga, přichází Souleymane Camara.

68
    Jourdren byl téměř u středového kruhu na rozehrávku. Poté přichází faul po jeho výkopu na vápna soupeře.

69
    Dlouhý volný přímý kop Boudebouze končí bez doteku hráčů až za brankou. Johnsson nemusel zasahovat a může rozehrávat.

70
    Hostující hráči se pokoušejí překonat domácí obranu dlouhým pasem na střídajícího Camaru. Ten ale teď nedovoleně zastavil v souboji Sorbona.

71
    Johnsson musel po dlouhé době zasahovat. Na dalekonosnou střelu Boudebouze si však počkal a v pohodě jí skryl v rukavicích.

73
    Domácí riskují v obraně a toho mohl nyní využít Camara, který si nabíhal na centr z pravé strany, ale míč mu propadl kolem nohy.

74
    Zápas jde do svého závěru a nyní jsou aktivnější hosté. Na pravé straně si výborně vyměnili míč Berigaud s Boudebouzem, ale poté přichází faul domácího týmu.

75
    Naopak nyní se hnali do útoku právě domácí hráči. Z levé strany centroval zcela volný Morcal, ale našel jen připraveného Jourdrena.

76
    Domácí De Pauw se pokusil překvapit obranu nečekanou nahrávkou na svého spoluhráče, ale tu nečekal ani sám Privat a tak se k míči dostal Rémy.

77
    Zápas začíná vrcholit. Oba týmy se snaží s výsledkem něco udělat. Jourdren byl ale znovu proti a lehký pokus kryje.

78
    Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Kévin Bérigaud, přichází Steve Mounié.

79
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Sloan Privat, přichází Ludovic Blas.

80
    Právě střídající Blas dostal hned na uvítanou žlutou kartu, když položil protihráče na trávník.

81
    Oba týmy mají zhruba deset minut, aby vstřelenou brankou rozhodly o vítězství v dnešním zápase.

83
    Dlouhý pas na Blase byl příliš dlouhý, ale domácí útočník zastihl míč ještě na hrací ploše. Následný centr ale nenašel žádného hráče v červeném dresu. Akce domácích pokračovala a po zblokovaném centru je z toho rohový kop.

84
    K rohovému kopu se postavil Diallo, který ale nerozehrál přesně a poté je na víc přistižen v ofsajdovém postavení. Nyní mohou jít do útoku také hosté.

85
    Hosté museli sáhnout k taktickému faulu, kterého se dopustil Sylla, který zastavil unikajícího Blase.

86
    Domácí se čím dál více tlačí k centrům. Nyní ale jeden zblokoval šikovně ke svému brankáři Roussillon a zneškodnil tak celou akci.

87
    Hostující hráči už nemají sílu se vydat také do útoku a jen odevzdávají míč na polovinu soupeře. Navíc Boudebouz přetáhl svůj centr až za postranní lajnu.

88
    Střídání v týmu EA Guingamp: ze hřiště odchází Yannis Salibur, přichází Jimmy Briand.

89
    Mohlo být rozhodnuto! Blas si výborně zpracoval vysoký míč za obranu a z první chtěl přehodit z velké dálky brankáře Míč se mu však svezl po nártu a míč končí na tribuně.
    89. Blas nepřehodil brankáře hostů

90
    Už už se domácí radovali z vítězné branky, ale Coco byl v době přihrávky v ofsajdu a branka nemůže být uznána!
    90. Předčasná domácí radost po odpískaném ofsajdu

90+1
    Rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+2
    K volnému přímému kopu se postavil Sanson, který poslal míč do vápna. Tam byl ale nejvýše domácí kapitán Sorbon, který uklidnil situaci.

90+3
    V poslední minutě měli domácí k dispozici ještě rohový kop. Ten však už nic nebezpečného před brankou Jourdrena nepřinesl a tak zápas končí remízou.

90+3

Hostující hráči se v prvním poločase velmi překvapivě dostali do vedení zásluhou trefy Sansona. Ještě do konce poločase ale bylo srovnáno, když se trefil po kombinaci Regis Coco a tím i určil konečné skóre zápasu. Ve druhém poločasu jsme už branky neviděli, aspoň ty uznané, a tak si každý tým z tohoto zápasu odnese bod. Guingamp se mohl dotáhnout na samé čelo tabulky, ale po dnešní ztrátě je až na třetím místě.