Ajax – Utrecht 2:2 (kon.) | Willem II – Den Haag 0:2 (kon.) | Nijmegen – Cambuur 2:1 (kon.)
Excelsior – Heerenveen 1:1 (kon.)
Ajax Amsterdam
2:2 (0:0)
FC Utrecht
Neděle 17.04.2016, 12:30Nizozemská Eredivisie • 31. kolo
    Konečný stav dnešního utkání.

To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek neděle a u dalšího textového přenosu zase brzy na shledanou! (14:35:36)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:13.

Velmi zajímavý zápas 31. kola nejvyšší nizozemské soutěže mezi Ajaxem Amsterdam a FC Utrecht je za námi! Utrecht ještě v 84. minutě vedl o dvě branky díky trefám Baraziteho a Joostena. Domácím se však povedl famózní návrat do utkání během tří minut, když se nejprve v 86. minutě trefil kapitán Klaassen. V 88. minutě byl ve vápně faulován Milik a rozhodčí Makkelie nařídil pokutový kop. Sám Milik se ujal jeho exekuce a bezpečně jej proměnil. Stanovil tak konečné skóre 2:2, což znamená dělbu bodů. Pro Utrecht je to remíza vcelku krutá, poněvadž ještě 6 minut před koncem hosté vedli o dvě branky a měli nakročeno ke třem bodům. Pro Ajax je však i remíza ztrátou, poněvadž tím ztratil svůj náskok na PSV a oba celky tak mají shodně 75 bodů.

90+3

90+2
    Ani Utrecht se nechce spokojit s remízou, střela Hallera však mezi tři tyče nemířila a tak má míč opět Ajax!

90+1
    Ajax se snaží o další útok, ale jeho snaha je zastavena dobře postaveným obráncem Leeuwinem, který nepustil Černého po pravé straně.

90
    Domácí fanoušci ženou své hráče dopředu za dalším gólem, jejich přání zatím zůstává nevyslyšeno i díky Klaassenově nepřesné přihrávce ve středu hřiště.

89
    Sledujeme neuvěřitelně napínavý konec zápasu! Ajax se snaží přidat třetí branku, Gudelj však z hranice vápna branku pouze přestřelil!
    89. Arkadiusz MILIK - 2:2

89
    Ajax právě vstřelil branku!
    Sám faulovaný ARKADIUSZ MILIK si vzal míč na značku pokutového kopu a penaltu s přehledem proměnil ranou k pravé tyči! 2:2!

88
    Janssen dostal žlutou kartu za vehementní protesty směrem k rozhodčímu.
    87. Penaltový zákrok na Milika.

87
    Rozhodčí Makkelie nařídil pokutový kop pro Ajax! Po souboji Milika s jedním z hostí spadl Milik k zemi a je to penalta pro domácí!
    86. Davy KLAASSEN - 1:2

86
    To je tedy závěr zápasu! Domácí našli na druhou branku odpověď velmi záhy! DAVY KLAASSEN se dostal na hranici vápna ke sklepnutému míči a uklidil jej přesně k pravé tyči. Stav utkání 1:2!
    84. Patrick JOOSTEN - 0:2

84
    Utrecht právě vstřelil branku!
    A rázem je to 2:0 pro hostující Utrecht! PATRICK JOOSTEN si navedl míč do středu hřiště, nad ničím napřemýšlel a zhruba z pětadvaceti metrů napřáhl ke střele. Jeho pokus mířil přímo pod břevno a zastavil se až v síti!