Kunlun – Vladivostok 4:3 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 7:3 (kon.) | Soči – Barys 0:3 (kon.)
Nižněkamsk – Omsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novosibirsk 7:0 (kon.)
Red Star Kunlun
4:3 (2:0, 1:3, 1:0)
Admiral Vladivostok
Sobota 05.01.2019, 08:00 • LeSports Center • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (10:29:35)

Je konec. Toto dramatické utkání nakonec lépe zvládl domácí tým Kunlun, který tak zvítězil 4:3.
    Už ve 3. minutě poslal domácí do vedení Lockhart. Ve 14. minutě se sice prosadil Yip, ale jeho branka nakonec uznána nebyla díky ofsajdu. To ale tento pekingský klub nemuselo dlouho mrzet, jelikož v 18. minutě se trefil český hráč Ondřej Vitásek.
    Ve 25. minutě sice poslal Kunlun do tříbrankového vedení Drew Shore, ale ve 32. minutě dali hosté první branku, konkrétně Stěpan Zacharčuk. Ve 37. minutě snížil na rozdíl jediné branky Denis Vicharev a o minutu později srovnal Ivan Miščenko.
    Třetí třetina byla velice vyrovnaná, ale v 53. minutě poslal Kunlun zpátky do vedení Yip. V 55. minutě byl vyloučen do konce utkání a také dostali pětiminutový trest hostující Alexandr Strelcov, což Vladivostoku rozhodně nepomohlo a proto dnes odjel s prázdnou.

59:55
    Domácím se podařilo vyhodit kotouč a už to vypadá pro Kunlun dobře.

59:48

59:45
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Wojtek Wolski – 2 min., hákování).

59:32
    Rána od modré z hole hostujícího hráče skončila vedle brány.

59:13
    Vladivostok je zpátky v útočném pásmu, kde se snaží dostat ke střele, což se hostům posléze podařilo, ale Tomi Karhunen drží svůj tým v těžkých a důležitých chvílích.

58:40
    Ivan Miščenko to zkusil z levé strany, ale jeho ránu zpacifikoval Tomi Karhunen.

58:30
    Hosté hrají opět bez brankáře!

58:12
    Domácí se sice dostali ke střele z levé strany, ale ta nakonec minula hostující svatyni.

57:57
    Vladivostok se sice dostal ke střele, ale s tou si poradil Tomi Karhunen.

57:19
    Domácí hráč vypálil ze středu hřiště, ale poslední obránce zamezil tomu, aby se kotouč dostal do brány.

57:01

56:58
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním a brána Vladivostoku zůstává prázdná!

56:33
    Kunlun se sice dostal dopředu, ale nakonec z toho nebylo nic vážnějšího.

55:55
    Oddechový čas pro hosty.

55:51
    Vladivostok bude hrát skoro až do konce zápasu maximálně ve čtyřech hráčích. Ovšem nyní se hraje 4 na 4 a má tak možnost srovnat stav utkání.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 3. Lockhart (Squires), 18. Vitásek (Yip), 25. Shore, 53. Yip (Wolski, Shore) – 32. S. Zacharčuk (Černikov, Ugolnikov), 37. Vicharev (Glazačev, V. Butuzov), 38. Miščenko (Koňkov)

Red Star Kunlun: Karhunen (C. Sun) – V. Lajunen (A), Järvinen, Lofquist, Vitásek, Viklund, Jüe – Shore, Yip (C), Wolski (A) – Latta, Fontain, St. Pierre – Palola, Mertl, Lundh – Squires, Lockhart, Seto.
    Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Krasotkin) – S. Zacharčuk, Ugolnikov (A), Kubát, Tatalin, Karmaškov, Ďjakov, Kozlovskij, Miščenko – Černikov, V. Strelcov, A. Strelcov – Koroljov, V. Butuzov, Koňkov (C) – K. Voronin, Vicharev, Glazačev (A) – Zajcev, J. Jakovlev, Feoktistov.

Rozhodčí: Nikolai Akuzovsky, Anton Lavrentyev – Yury Ivanov, Evgeny Streltsov